Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ralf58

Garniturowiec do 3k

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, NoobPro napisał:

Mając budżet 3k, czyli z jednej strony "dużo", a z drugiej "mało" - kupiłbym DWA. Nie do każdego garniaka/koszuli/krawata podpasuje stal + czarna skóra i tak samo nie zawsze będzie ok coś ze złotem+ (np.) brązowym paskiem. A w cenie do 1500 za sztukę coś też się znajdzie. Choćby taka Bulova Clipper 97A152 kosztująca raptem tysiaka.

 

Bez sensu. Zgodnie z założeniami to ma być kolejny zegarek w kolekcji, więc przy tym budżecie,  rozbijanie na dwa jest małomądre. 

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3k to budżet co oznacza, że tańszy również może być :) ale 2 nie kupię - mam już obecnie kwarca Citizena. Z tańszych to pewnie poszedłbym w klasykę w postaci Orient Bambino. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego longinesa mam. Flagship heritage. 419ef3816bc8dee9ff251b9106c952e3.jpg&key=4f956dcd14ffb20333691b10d2cf49b4dc468e4967a1f497147a6934b393161c

 

Dopiero teraz zauważyłem jak mocno tapatalk pogorszył jakość. Gdybyś był zainteresowany to mogę podesłać więcej zdjęć na prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy będziecie się śmiać, ale temat jest jeszcze niezakończony 😜

Kupiłem w międzyczasie Ball'a, teraz będę kupował jednowskazówkowca od VC więc zakup garniturowca cały czas się mi przesuwa.

 

Na ten moment liderem wyścigu zdecydowanie jest Longines Conquest Heritage (zdjęcie jest od większej wersji - w grze jest 35mm)

Zegarek Conquest Heritage  L1.645.4.75.4

Jedyne co mnie u niego drażni to datownik - dla mnie ideałem byłby garniturowiec bez daty.

 

 

Zawsze też chciałem mieć Atlantica - raz, że ładne a dwa to szczególne miejsce jakie ma ta marka u Polaków. Dziś trafiłem na coś takiego:

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-ATLANTIC-WORLDMASTER-17-JEWELS-SPECIAL-mechaniczny-odrestaurowany/18318

 

Można się zastanawiać czy cena jest OK ale chwilowo ją pomijając - miałbym Atlantica, 37mm więc rozmiar OK, bez daty... Pytanie czy wg Was nadaje to się do garnituru

50819.jpg

Edytowane przez Ralf58

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To czemu pisząc o Flagshipie pokazujesz Conquesta? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak Ci się Conquest podoba i jak będziesz w stanie w tych pieniądzach go wyrwać, to ja na niego bym postawił. Data na 12tej nietypowa i niby garniturowcowi nie potrzebna, ale wierz mi, zupełnie nie przeszkadza. Zegarek ma piękne fasetowane indeksy, a do tego tarczę "sunburst", która wygląda po prostu świetnie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ralf58 napisał:

Zawsze też chciałem mieć Atlantica - raz, że ładne a dwa to szczególne miejsce jakie ma ta marka u Polaków. Dziś trafiłem na coś takiego:

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-ATLANTIC-WORLDMASTER-17-JEWELS-SPECIAL-mechaniczny-odrestaurowany/18318

Można się zastanawiać czy cena jest OK ale chwilowo ją pomijając - miałbym Atlantica, 37mm więc rozmiar OK, bez daty... Pytanie czy wg Was nadaje to się do garnituru

 

Atlantic z jasną tarczą - do garnituru moim zdaniem jak najbardziej OK. Tylko cena za odmalowywaną tarczę jest absolutnie abstrakcyjna. Jeżeli ma być łady i niekoniecznie wiekowy i oryginalny, to już lepiej na Allegro/OLX poszukać wśród takich składaków ze starych oryginalnych werków w nowej kopercie z nową koronką i z nową tarczą. Wtedy wygląda to równie ładnie a kosztuje 1/4 tej ceny. Wartość użytkowa będzie podobna.

 

Tutaj pierwszy lepszy przykład z Allegro, sprzed chwili, za 699 PLN.

 

obraz.png.e727c400536fe8bc86fd9bec2d7d83d2.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i racja... Kurczę podobają mi się te Atlantici ale z drugiej strony dość sporo dzieje się na tarczy i zastanawiam się czy to bardziej nie jest elegant edc niż garniturowiec mimo fajnego rozmiaru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

Czas zakończyć ten przydługi wątek :) Otóż chciałem Wam zaprezentować finał moich poszukiwań - myślę, że dość nieoczywisty. Mimo, że moim zdecydowanym faworytem był Longines to datownik mocno mnie od niego odpychał. I nagle pojawiła się alternatywa, która spełniała wszystkie moje oczekiwania. A że była poniżej zakładanego budżetu? No cóż - jest to poświęcenie, na jakie byłem gotów :)

Pasek założyłem tymczasowy - będzie do zmiany.

 

Wybaczcie jakość zdjęć - fotograf ze mnie żaden. I jak ktoś napisze, że mam dziewczyński zegarek, to w dziób :D 

 

large.IMG_20201219_1238152.jpg.f13716b38ad0d79ba8011fac56ac6b4e.jpg

large.IMG_20201219_1239054.jpg.6e6fd7cd932a07243be67d0c966efe63.jpglarge.IMG_20201219_1305455.jpg.1eaf032636a716c74eb32012310ad3ab.jpg

 

W tym miejscu wielkie dzięki dla naszego forumowego kolegi Lincoln Six Echo - bez reklamy ale wiadomo gdzie zakup zrealizowany ;) I nawet Mikołaj dodatkowy upominek załączył... :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek świetny ale garniturowiec to z niego słaby chyba, że casualowy 😛 

Przynajmniej masz powód do zakupu kolejnego zegarka 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważasz, że garniturowiec słaby? Fakt, że mógłby być chudszy, ale omawiany wcześniej Longines ma te same wymiary.

Docelowo będzie jeszcze jeden - będę chciał kupić jakieś złote vintage ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ralf58 napisał:

Czemu uważasz, że garniturowiec słaby? Fakt, że mógłby być chudszy, ale omawiany wcześniej Longines ma te same wymiary.

Docelowo będzie jeszcze jeden - będę chciał kupić jakieś złote vintage ;)

Może tarcza tak, ale koperta to nie jest "look" garniturowy, podobne wymiary nie oznaczają, że to podobne zegarki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanem marki nie jestem, tak jak i tej zegarkowej kolorystyki, ale zegarek spoko. Gratulację!

Ja bym na pewno pomyślał o jakimś krótszym pasku, bo mega mnie drażni taki wystający 😬


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gładki pasek i będzie git. Nie jest to może garnitur sensu stricte ale IMO spełni świetnie swe zadanie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.