Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Antoni Norbert Patek - 208 rocznica urodzin. Masowe życzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

W czerwcu 208 lat temu przyszedł na świat Antoni Norbert Patek. Tej postaci nie trzeba tu przypominać. Życiorys Antoniego Patka wielokrotnie był na forum przytaczany z różnych okazji i dyskusji.  Jeden z naszych Klubowiczów zadał mi dzisiaj pytanie: co by się stało gdyby polska grupa wysłała masowe życzenia urodzinowe do siedziby firmy na ręce jej Prezydenta. Pomysł wydaje się świetny ! Skoro firma nie za bardzo patrzy przychylnym wzrokiem w naszą stronę, to my zróbmy masową akcję z wysyłką życzeń urodzinowych upamiętniających urodziny naszego rodaka.  Pomysłodawca już takie życzenia wysyłał w latach ubiegłych. Odzewu ze strony firmy nie było. Może teraz gdyby udało się wysłać np. bardzo, bardzo,  ... dużo takich życzeń na kartach pocztowych czy w  listach, firma zauważyłaby, że Patek i historia firmy której On dał początek  jest ważna nie tylko w aspekcie dokonań sprzedażowych zegarków na różnych rynkach. 

W imieniu Klubu taki list na papierze firmowym zostanie wysłany. Każdy z was może wysłać życzenia indywidualnie lub jeszcze lepiej z dopiskiem Klubowicz KMZiZ. Treść i język życzeń w/g własnego uznania :) Chociaż jeśli tu na forum padnie propozycja treści w kilku językach np. angielski, francuski, włoski będzie to pomocne dla wielu z nas.

 

Adres do wysyłki: PATEK.jpg.6b95f0b80b9479052f7723493725949e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki marki Patek Philippe lada chwila pojawią się w sklepie WKruk.
- prawdopodobnie w Hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Co nie znaczy, że życzeń nie warto wysyłać 🙂

 

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój angielski nie jest najlepszy, ale musiałem sobie jakoś poradzić sam, niestety.

Napisałem coś takiego:

"Dear Mr Stern,

With 208th anniversary of birthday of Antoni Norbert Patek – my compatriot and co-founder of Patek Philippe firm, I would like to wish you, and your firm successfull business activity, and satisfaction from this work.


your sincerely,

Wladyslaw Meller

co-founder of Polish Watch & Clock Collectors Club"

"Warsaw, Poland, 14th June 2020"

Jeśli chcecie powielać, to proszę o pisanie "member of
Polish Watch & Clock Collectors Club"


Udało mi się wybrać ciekawą kartkę - z Franciszkiem Gugenmusem.
W poniedziałek ruszy pocztą do Szwajcarii 🙂

kartka_dwie_strony.jpg

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłoby wręcz fantastycznie gdyby kartki pocztowe / widokówki zostały wysłane z różnych polskich miast np. Szczecina, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Krakowa itd. Treść, to raczej w/g własnego uznania, to nie musi być jeden standardowy ustalony na forum tekst. Jeśli ktoś z Was podpisze się pod życzeniami jako osoba prywatna /nie klubowicz/, to oczywiście ma do tego pełne prawo. Jeśli jednak jako klubowicz, to proszę używać nazwy Klubu zgodnej ze Statutem, czyli w wersji polskojęzycznej:

"Klub Miłośników Zegarów i Zegarków",  a w wersji angielskojęzycznej: „Polish Watch & Clock Collectors Club”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władek, w języku angielskim zaimki osobowe oraz dzierżawcze nie są pisane dużą literą.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi,
Poprawione.

Może by tak kto biegły w języku napisał jakąś kolejną opcję treści życzeń?
Może jeszcze wersje: niemiecki, francuski...

pozdrawiam,
Władysław
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polish Watch&Clock Collectors Club, to jest oficjalna nazwa? Nie powinno być raczej Clocks & Watches Enthusiasts Club...of Poland, żeby było jaśniej skąd....Niech się fachowcy wypowiedzą... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, to oficjalna nazwa zapisana w Statucie. Kto i jak się podpisze na wysyłanej przez siebie pocztówce czy liście, to już jego sprawa, na to nikt wpływu nie ma. Natomiast, to co oficjalnie idzie od Klubu jest zgodne z zapisem statutowym. 

 

Najważniejsze i tak jest to, że to dobra inicjatywa i aby tych wysłanych pocztówek i listów było jak najwięcej ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak tylko pytałem... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Bardzo ciekawy pomysł!

Być może bardziej docenią takie kartki w muzeum w centrum. Adres: Patek Philippe Museum, Rue des Vieux-Grenadiers 7, 1205 Genève, Szwajcaria

Część osób mogła by wysłać kartki właśnie tam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł - takich historycznych okazji nie możemy przeoczyć.

A wiadomo, że Dobro, Dobrem powraca :)

 

Ja wyślę kartkę ze swoim miastem - w imieniu Klubu oczywiście. Zawsze byłem bliższy Muzeom niż Prezesom, więc chętnie wysłałbym do  Muzeum...

 

Jako zdeklarowany "wintydżowiec-kieszonkowiec" do treści jednak chcę dodać (czując oczywiście swą słabość językową):

 

"At the same time, I want to wish you constant care for the great tradition of the brand and effective promotion of its history."

 

Co sądzicie?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.