Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ghost4

Zapytanie o zegarek OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierasz miedzy kwarcową omegą a automatycznym TH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie po tych zdjęciach dosyć cieżko stwierdzić. Ostatnio kupowałem omeżkę tej generacji, ale z chrono - dużo czasu spędziłem na zagranicznych forach aby znaleźć porównania do podróbek, które są w sprzedaży. Co do moich ewentualnych wątpliwości:

- konik na deklu wydaje mi się dosyć płaski - może to jednak kwestia zdjęcia;

- brak dokumentów;

- generalnie moim zdaniem bezel był wymieniany lub zegarek jest nowszy niż wskazywałaby generacja - mam oryginalny bezel, który się wybarwił w zw. z utlenieniem. To ponoć norma dla tej generacji - tutaj barwa wydaje się świeża; po drugie na kilku zdjęciach (45-60 minuta) widać że wkładka bezela znajduje się "niżej" niż reszta - co może wskazywac na jakąś wade lub nieoryginalny zamiennik.


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Insert nie jest oryginalny, reszta już tak.

7.850 bym nie dał, nowy insert kupisz tylko w komplecie z bezelem i będzie to kosztować $400-450, używkę taniej ale takie (ładne) inserty nie pojawiają się za często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, vitriol napisał:

Insert nie jest oryginalny, reszta już tak.

7.850 bym nie dał, nowy insert kupisz tylko w komplecie z bezelem i będzie to kosztować $400-450, używkę taniej ale takie (ładne) inserty nie pojawiają się za często.

 

Dokładnie - ja przy odrobinie cierpliwości za swojego chrono w automacie dalem niecałe 7k (zegarek był po serwisie w omedze). Zdaje sobie sprawę że kupiłem go okazyjnie, nie mniej jednak za ten kwarc raczej nie dałbym więcej niż te 6800 zł.


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za Wasze uwagi, sprzedawca chce 7000 ale macie zbyt dużo uwag. Będę cierpliwie szukał dalej, może i mi się poszczęści :) a tak nawiasem co siądziecie o tym Tagu ?

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Omega ale w tym porównaniu to Tag................

 

 

 

 

 

 

 

 

........bo bez baterii............   :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tag...

Ceramiczny bezel

Super wygodny

I cienki.

A w kruku nowy 8200.

Jakies obnizki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega model - legenda, pierwszy Bond. One już raczej nie tanieją.

Ten egzemplarz na zdjęciach wygląda ok poza, jak koledzy zauważyli, insertem wymienionym na zamiennik - widać to od razu po wypukłej kropce, na oryginalnych insertach są wklęsłe i normalnie nie jest to część dostępna osobno.

Nie widać też żadnej papierologii, kart a to i zmieniony insert to z punktu widzenia kolekcjonerskiego wada. Do noszenia - bez znaczenia oczywiście.

 

TAG to inna rozmowa, nowy ( Omega musi mieć ponad 20 lat ), ceramiczny, automatyczny itd, ale TAG :)  I on jest bardzo dużo większy i cięższy a jak go kiedyś oglądałem w salonie to miałem wrażenie że jakościowo nie wygląda to tak super jak na zdjęciach. Koniecznie przymierz przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim dziękuje za pomoc. To zdecydowanie szukać automatu ? Kwarcowa Omega aż tak mocno na drugim planie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał. Ok, Omega może i ładna, może i fajna dla fana marki, ale jak już kupować kwarca za parę kafli, to chyba lepiej poszukać jakiegoś hi-end, a nie Omegę na taniej Ecie ze znaczkiem Omegi.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam kwarca, mechanika i dwa automaty i brak jakichkolwiek problemów tylko z kwarcem. Po prostu wół roboczy więc jeżeli to oryginał (warto sprawdzić) i Ci się podoba to brać. Zegarek stary więc warto sprawdzić także stan techniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także drodzy klubowicze, zdecydowałem się  na Omega Seamaster 300 Quartz  ( niech się dzieje . . . . . .  ) bardzo Wam wszystkim dziękuję za fachowe porady.

Może dlatego, że mój stary tytanowy Citizen Promaster nigdy mnie nie zawiódł, jak również Seiko Astron i ostatni nabytek Garmin Fenix 6x  żaden z nich nie jest automatem i może dobrze, że za Waszą pomocą nie zdecydowałem się na Tag Heuer ( automat )

Pozdrawiam serdecznie

PS. Może jeszcze dorosnę do automatu i kiedyś . . . . . . . . jak to mówią ,, nigdy nie mów nigdy ,,  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Wg mnie automat jest dobry dla osób które kolekcjonują zegarki lub je zawsze i ciągle noszą aby zapewnić działanie. Mechanik to wiadomo : wstaję rano i nakręcam i mam do jutra spokój natomiast kwarca (dobrego) kupuję i zakładam kiedy chcę a on skubaniec cały czas chodzi (i to b.dokładnie). Jest to zasadniczo grupa zegarków bezproblemowych przez parę lat (do wymiany baterii).🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym werkiem miałem problemy ;). Ale to był starszy zegarek, a werk oczywiście jako podstawowa ETA. Ale życzę, żeby ten "omegowy" nie płatał figli. Niech się nosi.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i szukamy dalej :( sprzedawca po prostu mnie olał, wycieczka z Gdyni do Warszawy żeby się dowiedzieć, że może przyjechać za 3 godziny.

Niektórzy sobie myślą, że 3 godziny w tą czy w tamtą to pikuś

Kurcze mam nadzieję, że to tylko jednostkowy przypadek.

Ale jednak Omega  . . . . . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja przygodę z zegarkami zacząłem z 8 lat temu właśnie od kwarcowej 300m (czarna tarcza) i - choć później kupiłem kilka mechaników - do tej pory jej używam jako zegarka do zadań specjalnych, np. budowania zamków z piasku z synem. Zawsze punktualny, nawet jak leży w pudle miesiąc czy dwa, choć data bywa nieustawiona, bo jednak teraz częściej noszę mechaniki, ale dla mnie to nie problem. Wygodny i trzyma cenę. 

Sprzedawca niepoważny - bywa. Nie poddawaj się i szukaj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.