Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lejdipik

kilka opcji na zegarek dla kobiety

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, trafiam jednak tu bo powoli zbierają się chmury nad głową do przemyśleń.

Jeden z klasycznych zegarków ktore lubię chyba kończy żywot (kwarc od ponad 16letniej Adriatici) dodatkowo za miesiąc urodziny.

 Mam kilka opcji którę wstawiam, wymagania i budżet? najchętniej do 2tysi lub mniej, to nie EDC więc nie ma parcia na zegarek do tyrania czy cokolwiek to znaczy. Nie lubię 'słodzenia" w postaci serduszek czy mega ilości dżetów w zdobieniach więc szukam czegoś uniwersalnego ale kobiecego, zdecydowanie jasna tarcza. 

Co do wielkości- do 38mm nie mniej niż 34,5mm. lepiej szafir niż nie szafir ;) no i najlepiej wr na poziomie od 50. -nie ze mam obsesję ale po prostu lubię mieć spokojne sumienie ze nic mi nie bedzie parować czy cierpieć przy takiej czy innej wilgotności, cieple czy zimnie. 

Jesli ktoś ma opcję na używkę to chętnie :) przyjrzę się  i ocenię jak bardzo mnie ujmuje. Wykluczyłam Mechanice Veneziane i damkę od Hamiltona jazzmastera ponieważ jest podobne do tego co już mam, nie przekonuje mnie też opcja na Orienta (brałam pod uwagę tzw 'damskie' bambino jak i tzw divera od nich  w wersji lady ale jednak nie, nie podchodzą mi, podobnie serie z open heartem)

odrzuciłam Dragona od Gerlacha bo jest za duży nie bardzo podoba mi się koronka wyłupiasta

 

1. mocny gracz od Balticusa - bo lubie coraz bardziej styl Genty

 https://allegro.pl/oferta/zegarek-damski-balticus-gwiezdny-pyl-masa-perlowa-9366847470?reco_id=b4bd07f1-ab28-11ea-8429-b02628d00d40&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

2. https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-damski/85018-3-apn mam dwa i bez zarzutu ale ten open jakoś jest najmniej przesłodzony jak na mój gust, taki kaprys ale i ciekawość bo nie mam. 

 

3. https://zegarownia.pl/zegarek-damski-junghans-form-047-4853-00 klasyka do której się uśmiecham mocno, za szkło i wr. plus rozmiar, jesli ma dodatkowo pasek o szer. 18mm to bedzie większy uśmiech

 

4. https://www.e-zegareczek.pl/junghans-max-bill/318-zegarek-junghans-max-bill-041785700-4000897391348.html?gclid=Cj0KCQjwz4z3BRCgARIsAES_OVcT-UH7mKQWIkvk3XKxjqOgLqjQL-p49oilF5BUgLoKabMggcnVB38aAmywEALw_wcB wersja kompletnie nie logiczna z założeniami ale podoba się i cóż zrobić.

 

5.https://novotime.pl/product-pol-16326-ZEGAREK-DAMSKI-TISSOT-LE-LOCLE-LADY-PVD-DIAMONDS-T41-5-453-86.html podoba się mimo rozmiaru 39mm. Mam już automat od Seiko wiec jako drugi?

 

jest jeszcze Certina (4ta?) w serii https://wkruk.pl/zegarki/certina/zegarek-certina-ds-dream-1

 

przymiarka była kiedyś do męskiej Bulovy https://www.zegarek.net/zegarki/bulova/zegarek_bulova_96b283.html ale nie chcę jednak kolejnej czarnej tarczy.

mam kłopot z Seiko premier ktore już prawie kupiłam ale- wersja podstawowa męska z datą jest duża, tylko opcja na 38mm z mini sekundą ale co ciekawe odrzuca mnie bardzo szeroki pasek i uszy przez to, wersja damska niestety to mikrus...

 

i już nie widzę innych opcji. Może coś podpowiecie ktory i czy może jest coś co mi umknęło :) będę wdzięczna. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot

 

Kwarce mogą być cool (albo jazzy, nie wiem, jak się teraz mówi), ale nie w tej konfiguracji. Jeśli nieskomplikowane estetycznie, to albo prostsze mechanicznie i tańsze o połowę, albo dwa razy droższe zaawansowane technicznie VHP czy UHF. Albo coś z chrono lub fazami Księżyca.

 

Więc kwarce odpadają i pozostaje Tissot albo Claude Bernard.

 

Claude Bernard jakiś taki blady. Znudzisz się białym paskiem i co? Tissot daje większe możliwości: elastyczna bransoleta w bicolorze? mesh? pasek w kolorze torebki i szpilek? nato dobrane do adidasów?

 

Więc pozostaje Tissot :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno

Albo coś z chrono lub fazami Księżyca.

 

Patrzę jeszcze właśnie na damskiego victorinoxa z fazami księżyca:) 

Lub certine chrono w wersji Black (stety niestety) podium big size damkę. 

https://zegarownia.pl/zegarek-damski-victorinox-alliance-small-241832?gclid=CjwKCAjw8pH3BRAXEiwA1pvMsfnVYKBzffXsYv5BIZ6u5d6MsHpqFKCBKVXYWhcAOjQagcWIN2K34RoCFssQAvD_BwE

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Jak dla mnie: Balticus i długo, długo nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałam napisać o Victorinox Alliance Small, podoba mi się w tej wersji:

 

WAT_241752_S1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałam długo. Sęk w tym że ja 80proc mam z ciemnymi tarczami. W tej robi wrażenie ale po prostu nie bije serce aż tak do niego. Dwa że ta marka to dla mnie guru dla scyzorykow i zegarków tych z paskami że sznurka. ... 

 

31 minut temu, Carrot napisał:

Właśnie miałam napisać o Victorinox Alliance Small, podoba mi się w tej wersji:

 

WAT_241752_S1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Victorinox świetny, "duży" Księżyc wygląda zacnie, ale skoro eskalujemy...

 

spacer.png

 

Zdjęcie z tej recenzji: https://zegarkiipasja.pl/artykul/18279-certina-ds-8-moon-phase-lady-and-gent

 

Technicznie niemal doskonały, estetycznie - jeszcze lepszy, marka - lepiej niż zacna. Macica perłowa sprawia, że nawet dyskretne srebrne wersje pasują do złotej biżuterii.

Być może oglądałaś i zraziło Cię 33 mm, ale w realu - dzięki wąskiej lunecie - zegarek wydaje się większy.

I nawet w Polsce znajdziesz go w budżecie :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Certina DS-8 z fazami świetna i chyba najlepsza z proponowanych, o ile zaakceptujesz troszkę mniejszą średnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TRobert napisał:

Ta Certina DS-8 z fazami świetna i chyba najlepsza z proponowanych, o ile zaakceptujesz troszkę mniejszą średnicę.

No właśnie tu pies pogrzebany. Przymiarka była i jest malutka. Mam dwie cytrynki 34 i 34,5 i są takie w punkt. W t jedna z masą perłową. Gdyby 33 było akceptowalne to nawet poniżej automaty z ds1 i wersja 8 też by była brana pod uwagę. 

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też taka 35mm, ale jak dla mnie już nie taka ładna.

 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja żona ma bardzo podobne oczekiwania wobec zegarków. Jej do gustu przypadł taki Tissot:

Bardzo zresztą podobny do Certiny powyżej.

Koperta 38mm, WR100, bez "diamencików". Jest sporo innych wersji kolorystycznych, w tym też masa perłowa. I wersja bez chronografu.

 

obraz.png.76ec4354dca2b58323abf9d6639c0d95.png

obraz.thumb.png.9eca1e497daccb98f2054c537b3a5719.pngobraz.thumb.png.f57687050a5b778f983a345b9d538a8a.png

 

 

P.S. Spośród Twoich pierwszych pomysłów, mi najbardziej przypadły do gustu Balticus i Junghans Max Bill. Bez wnikania w techniczną stronę. Po prostu z wyglądu.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

spacer.png

^^^

Automat. Swiss Made. Bicolor. Fazy Księżyca.

36 mm średnicy.

W Polsce "out of stock", ale za Atlantykiem dostępny i mieści się w budżecie:

https://www.ebay.pl/itm/Glycine-Mens-3958-313-MB-Combat-Classic-Moonphase-Automatic-36mm-GL0194/332922458058?hash=item4d83b98fca:g:vWkAAOSw-uheFOzo

 

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, TRobert napisał:

Jest też taka 35mm, ale jak dla mnie już nie taka ładna.

 

Przechwytywanie.PNG

Też widziałam i jakoś nie zrobiła wrażenia :) jedyna chrono przy której nogi mi miękną to wersja gold lub silver. Ale z tych cytryn.

IMG_20200613_172009.jpg

Zdecydowanie nie sport. Te chrono to takie odejście do lekkiej fascynacji jest ale pacjent do nijako zastąpienia to minimalizm dlatego wrzuta była bez zdobień, bez chrono, faz itd. Z bicolor się nie polubiłam, mam jedno i dobrze że nie kupiłam certiny bi tylko próbnie Adriaticę najpierw. Chrono mam X2.. perłową tarcze też ale cóż kobieca jest. Czystość formy. Dlatego patrzę na coś co odchodzi i muszę mieć " zamiennik" chudzinki który przyjmie mi dodatkowo każdy kolor paska. :)

IMG_20200613_172240.jpg

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuję jeszcze raz, trochę z innej beczki, taki do którego będzie pasował każdy kolor paska. 

 

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten FC to fajna propozycja moim zdaniem🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Carrot napisał:

Ten FC to fajna propozycja moim zdaniem🙂 

 

Żeby nie było zbyt różowo to nie napisałem, że troszkę powyżej budżetu ale cii...😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, TRobert napisał:

To spróbuję jeszcze raz, trochę z innej beczki, taki do którego będzie pasował każdy kolor paska. 

 

Przechwytywanie.PNG

mam automat Seiko w podobnym tonie :) 

dlatego Aerowatcha odrzuciłam żeby dubla nie strzelić

Widzę ze obserwowany Citozen eco drive już chyba znalazł nabywców, ciekawy był, minimalistyczny. Trafił podobny ale w innych odcieniach. Jakieś opinie z tymi mechanizmami pozytywne? (nie mam póki co tego typu jak i solara)

https://happytime.com.pl/zegarki_meskie/citizen/zegarek_citizen_eco_drive_ar1133-15a.html

 

wrzucam drugi model niemieckiej techniki... tym razem bardziej mi pasują takie indeksy. Kusi. https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/27830?utm_source=GADS&gclid=CjwKCAiA1fnxBRBBEiwAVUouUhLNCIy7sGBIprwnPXnfAwRyf5FSFXQGBYRVfjLwLQBNNfh6QRi58RoCuboQAvD_BwE ale kolega Zeno zasiał ziarno niepewności co do mechanizmów o ile dobrze to odebrałam...

 

co do Balticusa który jest mi mocno bliski znalazłam gentowy model od Edoxa i nic o nim nie mogę się dowiedzieć. Podejrzewam ze w tej cenie mechanizm to raczej nie wysokie loty ale i wr też nie poraża. Szkoda bo w tym klimacie ta ciemna tarcza nie jest taka zła. Nawet te 41 ujdzie w tym modelu. Chyba ze jakieś inne opcje w podobnym klimacie się Wam rzucą w oczy :) 

https://allegro.pl/oferta/edox-delfin-quartz-25-9292776110

22 minuty temu, Carrot napisał:

Ten FC to fajna propozycja moim zdaniem🙂 

 a wiesz że biorę cicho pod uwagę tę markę ale model slim line 🤭 czysty klasycyzm. Sporo promocji teraz wchodzi na nie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Slimline to klasyka i minimalizm, a po propozycjach które pokazałaś chyba tego właśnie szukasz🙂 Choć, Balticusa też bym mocno przemyślała. Zupełnie inny styl, ale robi dobre wrażenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz Citizena, to eco drive nie ma co się bać, a Balticus faktycznie fajny więc jak nic innego nie podchodzi, albo się pokrywa z tym co już masz to wolałbym go od tego Edoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lejdipik napisał:

...ale kolega Zeno zasiał ziarno niepewności co do mechanizmów o ile dobrze to odebrałam...

 

Bo wiedza o mechanizmach kwarcowych jest słabo rozpowszechniona.

 

W części tych zegarków są średnio-tanie Rondy z porządnymi kamieniami.  Ale co siedzi w FC? Werk FC-220. Niczego o nim nie znalazłem. Wydaje mi się jednak, że jest dość wiekowy, bo i sam zegarek do nowych nie należy.

 

W Junghansie jest mechanizm oparty na ETA 955 112. I tu też jest problem. ETA 955 112 napędza wiele drogich zegarków - ponoć nawet Omegi - ale... te zegarki są "out of stock", a sam mechanizm uchodzi na forach za "vintage". Nie tylko zresztą na forach.

 

I tu - jak dla mnie - pojawiają się wątpliwości.

Pierwsza jest nieco metafizyczna: kwarc powinien być nowoczesny. Kropka.

Kolejne są bardziej rzeczowe: zegarek mechaniczny zegarmistrz naprawi. Zegarek kwarcowy - raczej nie. Można wymienić baterie, przedmuchać, czasem nawet wymienić cewkę. Ale najczęściej zepsute kwarce się po prostu wymienia. Z Rondą, czy nawet ETĄ nie ma problemu. A z FC? Ten FC spędził na półce pewnie kilka lat. Nadal jest sprawny?  

 

Poza tym w budżecie około 1000 kwarce są z reguły bardziej interesujące niż automaty - bo technikalia są sprawą drugorzędną. 

W budżecie około 4000 kwarce bywają bardziej interesujące niż automaty - tym razem właśnie ze względu na technikalia: VHP, UHF, ITP.

W budżecie 2000 kwarce nie imponują ani techniką, ani nie wyróżniają się wykonaniem: można już wybrać całkiem udany zegarek mechaniczny. Szczególnie, jeśli będziesz szukała wśród niewielkich zegarków męskich. (Moja żona jest drobna, a ja - nie. Nosimy zegarki tego samego rozmiaru: około 40 mm).

 

Co do bicolorów: te Glycine z Księżycem są również w innych kolorach i rozmiarach. U tego samego sprzedawcy :)

 

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Zeno napisał:

Bo wiedza o mechanizmach kwarcowych jest słabo rozpowszechniona.

Dokładnie. Niestety. Dzięki tym info już rozliczyłam się z Fryderykiem i junghansem.. 

Zostaje do jakiejś przymiarki damski Cloude, Tissot i w głowie jakaś chemia do Balticusa, za styl i parametry.(mimo braku daty) 

Będę szukała jeszcze w powermaticach może coś wpadnie w oko.

Z zamawianiem z za granicy wstrzymuje się ponieważ zdarzyło 3x reklamować zegarki w time trend i Swiss i zero problemów. Raz towar na nowy. Nie chcę ryzykowac jakiejś ekwilibrystyki w razie czegokolwiek.

W oko wpadły (jakiś czas temu już) takie trochę niszowe zegarki ale za styl bauhause je lubię i zwłaszcza ten jako nowość też mi trochę namieszał w głowie. Widziałam je w Apart i fajnie wyglądaja i leżą na ręce mimo 40mm. Z tego co wyczytałam na citizena mechanizmach. 

https://www.timex.pl/pl_PL/zegarek-marlin-automatic-40-mm-z-paskiem-skórzanym-i-datownikiem/Marlin-Automatic-40mm-Leather-Strap-Watch-with-Day-Date.html?dwvar_Marlin-Automatic-40mm-Leather-Strap-Watch-with-Day-Date_color=Stainless-Steel-Brown-Cream&cgid=marlin-automatic#start=1

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-timex-marlin-automatic-tw2t22700-automatyczny?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

Z opinii na razie mało więc trudno mi się ustosunkować chociaż cena musi brać pod uwagę niespodzianki ewentualne. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Thorsten napisał:

Może Cię zainteresuje.

Wow 😊 powiem że ma to coś. Szybka analiza i pomiar ale znów kurdupelek... 33,4 mm koronka i tak tyci. Popatrzyłam na resztę i co ciekawe męski ma błąd w opisie, wymiar damskiego. Ale faktycznie dobry trop :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie błąd, tyle ma. Damski natomiast to już maleństwo: 23.9mm - dlatego zaproponowałem męski. 😉 

Moim zdaniem te 33.5 mm

na damski nadgarstek będzie w sam raz. 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem żonie Tag’a Aquaracer’a Mother of Pearl, spodobał się jej od razu. Ogólnie fajna opcja na EDC dla kobiety, nosi praktycznie do wszystkiego. 

To, ze jest w kwarcu akurat mojej żonie nie robi żadnej różnicy. 
Tylko to dużo większy budżet...

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.