Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
adrian1x

Koszt serwisu zegarka automatycznego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z własnego doświadczenia wie ile kosztuje przegląd konserwacyjny zegarka z mechanizmem powermatic 80 i jak to wypada w stosunku np. Do Eta 2824? Niestety na forum nie mogę znaleźć żadnego świeżego tematu. Uprzedzam, że dzwoniłem do serwisu i powiedziano mi ok 650zl PM80 i ok 500zl ETA bez części o ile takie byłyby potrzebne. Chciałbym to skonfrontować z cenami w Waszych serwisach. 

 

Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic to technicznie ETA 2824.

Z ceną przeglądu to ktoś mocno pojechał. Mnie ostatnio  - 3 lata temu i rok temu - zrobiono za 150 złotych (przegląd i smarowanie, dwóch różnych zegarków). W dwóch nietanich prywatnych zakładach, w nietanim centrum nietaniej Warszawy :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zastanawiam się czy brać starszy model certiny na ET czy nowszy na PM80. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Zeno napisał:

Powermatic to technicznie ETA 2824.

Z ceną przeglądu to ktoś mocno pojechał. Mnie ostatnio  - 3 lata temu i rok temu - zrobiono za 150 złotych (przegląd i smarowanie, dwóch różnych zegarków). W dwóch nietanich prywatnych zakładach, w nietanim centrum nietaniej Warszawy :)

Czyli po 75, za sztukę? Pytanie jak zrobiono... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, adrian1x napisał:

Dziękuję za odpowiedzi. Zastanawiam się czy brać starszy model certiny na ET czy nowszy na PM80. 

 

Generalnie Powermatica nie ma się co bać, dlatego kierowałbym się tym, który zegarek mi bardziej odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał:

Czyli po 75, za sztukę? Pytanie jak zrobiono... 

Po 150 za sztukę.

 

 

21 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał:

Jak widać konkurencja robi swoje ale w serwisie marki zawsze będzie drożej. 

No ale nie należy przesadzać: za 650 to mechanizm ETA 2824 można od ręki kupić w detalu. A w hurcie za tę cenę, to pewnie więcej  :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że w pewnych zaklętych rewirach pracujemy nad tym by ceny usług były adekwatne do nakładu pracy... Przez takie głodowe stawki zakłady zegarmistrzowskie się likwidują, a te które pozostaną będą golić aż miło... No do czego to podobne, że płacisz za naprawę zegarka 150 zł a w takiej Holandii 200 ale Euro... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autoryzowane serwisy marki muszą zachować pewne standardy a to podnosi cenę. Wymieniane są wszystkie uszczelki, często koronka, szkiełko/a i wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał:

Nie ukrywam, że w pewnych zaklętych rewirach pracujemy nad tym by ceny usług były adekwatne do nakładu pracy... Przez takie głodowe stawki zakłady zegarmistrzowskie się likwidują, a te które pozostaną będą golić aż miło... No do czego to podobne, że płacisz za naprawę zegarka 150 zł a w takiej Holandii 200 ale Euro... 

Tyle samo pracuja w Holandii na 200Euro co w Polsce na 150 pln/srednio/.


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A koszty podobne, więc skończy się naprawianie zegarków... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, kiniol napisał:

A koszty podobne, więc skończy się naprawianie zegarków... 

Teraz zaczynam rozumiec dlaczego pobliski zegarmistrz wyśmiał mnie , jak przyszedłem z pierwszą kieszonką ...

 Inny powiedział, że tego się nie naprawia, bo nie na baterię :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę nad trudnym projektem trzy dni, czasem tydzień... Wiesz co robię.. To ile musi taka naprawa kosztować? 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem

 Trzy dni to i tak krótko.. ja tyle czasu potrzebuje, by coś wymyśleć = czyli jak to należy zrobić, albo co może być przyczyną :)

Ja już niczemu sie nie dziwię, jeżeli za przykręcenie zaworu = 200pln ( tak "hydraulik" z firmy poprosił od sąsiada .)

A jak mu padł panel do "geberita" to musiał kupić nowy i remontować łazienką :)

 bo nik nie chciał tego naprawić...czytaj znaleźc zamiennik i założyć...

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, może faktycznie ten powermatic nie taki zły. Większość nevatywngch opinii w internecie pochodzi od ludzi, którzy twierdzą, że w życiu takiego by nie kupili czyli prawdopodobnie nie widzieli takiego mechanizmu na oczy. Ale słowo plastik, które chyba gra najbardziej na emocjach forumowiczów jest słowem klucz do negowania. Czy służnie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie plastik z butelek PET tylko nowoczesny kompozyt zmniejszajacy tarcie o dobrych parametrach wytrzymałościowych wprowadzony do mechanizmu pewnie po wielu badaniach i próbach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis serwisowi nie równy, żeby mówić o cenie trzeba dokładnie ustalić zakres i jakość. 

 

Wątpię, żeby ktoś kto szanuje swój czas i umiejętności  zrobił np.  taką robotę za 150 zl:

 

 

Nawet vostok czy Nh35 wymagają czasu i umiejętności. 

 

Także doceniajmy ich pracę i nie dziwmy się, że 150 zł to może być mało. Chyba, że starszy pan dorabia do emerytury i mu wszystko jedno, bo zawsze tyle brał. 

 

Wniosek niestety jest taki, że zegarków do paru stów, moim zdaniem,  raczej nie opłaca się serwisowac (nie mówię o egzemplarzach, do których mam sentyment). 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.