Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Czy3

Gra ktoś na gitarze? Akustyczna/Klasyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) od początku zarazy w końcu znalazłem czas, żeby coś pobrzdąkać. Mam gitarę klasyczną więc i wybór klasyczny - na początek Bouree (umiem już połowę), Kanon w C. Potem Komu bije dzwon Kultu, wstęp do Calico Jack od running wild - z tego jestem szczególnie dumny. I na koniec malaguena. Miszmasz gatunkowy więc dość duży.

 

 

Co do wspomnianego wstępu nie mogę dojść do ładu z jednym dźwiękiem. Są dostępne tabulatury, z pomocą kolegi skleciłem coś takiego ale tam gdzie jest pierwszy slide 320 no to jednak według mnie powinno być inaczej.

Może ktoś bardziej doświadczony mógłby rzucić okiem?

 

https://tabs.ultimate-guitar.com/tab/running-wild/calico-jack-tabs-3033597

 

Próbuję też powoli Verano Portenõ Astora Piazzoli ale ciężko ciężko

 

Gra ktoś tutaj jakieś bardziej skomplikowane utwory od Whisky Moja Żono? Pochwalcie się :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego, utwór pozornie wydaje się dość trudny, ale jak już się zabierzesz, to zobaczysz, że łatwo idzie i satysfakcja gwarantowana: 

 

I jeszcze killer sklepów muzycznych, bo wszyscy próbują gitary za pomocą tego utworu 🤣🤣🤣

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nothing else matters zachciałem się nauczyć po obejrzeniu tego filmu Sorena Madsena

 

 

 

Dosyć dużą trudność mam z zagraniem takich dźwięków z tabulatury, ręce jakoś nie chcą współpracować a w Verano Porteno jest ich dosyć dużo. No nic może za pół roku ciężkiego rypania uda się zagrać całość dosyć czysto default_smile.png

 

 

 https://youtu.be/L0tGW90J0Zs

W tej chwili umiem zagrać do 52 sekundy34cbe26ac033dfcc8d857e90e92e990b.jpg&key=0676069058d0b09f13fa2756c62e19e832460a6ad2e3a170ad1b0f3e4272dadb

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na to, że robię im reklamę. Ale, żadnych linków nie będzie. W najnowszym czerwcowym magazynie "Gitarzysta" nr 6/2020  jest sporo zapisów nutowych i tabulaturowych. M.in pierwsza część zestawu 50 fraz legend gitary. Dalej lekcja pt. Skale Modalne dla początkujących czyli skala jońska, dorycka, frygijska, lidyjska, miksolidyjska, eolska, lokrycka. To podstawy. Jest też kilka recenzji gitar i coś zegarkowego - opis smartwatcha dla muzyków czyli metronom, tuner, miernik decybeli i  zegarek w stalowej kopercie. Znajdziecie w numerze ponadto  warsztaty z gitarą klasyczną, akustyczną i warsztaty jazz, blues, metal, bas oraz kilka felietonów. Sporo tego jak na jeden nr miesięcznika. Miłego czytania i ćwiczeń na instrumencie. 

 

Co do grania, ćwiczeń, technik itp. nie będę się mądrzył bo sam cały czas się uczę i wiem, że im więcej wiem tym więcej jest wiedzy do opanowania. Ponoć wystarczy po 6 - 8 godzin dziennie ćwiczyć i już po kilku latach przestaje się grać "ogniskowo"  🎼

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za rekomendację, poszukam po kioskach. W moim mieście są warsztaty gry na gitarze. Chciałem pójść ale najpierw wynikł wirus a teraz jak zwykle na wakacje warsztaty są zawieszone. No ale przynajmniej poćwiczę przez te dwa miesiące i nie pójdę zupełnie niczego nie potrafiąc.

Gdybym potrzebował pomocy z rozkodowaniem paru dźwięków (nie zgadzają mi się taby z dosłownie 2 sekundowym urywkiem) mógłbym się odezwać na PW?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek słabo się rozwija, więc dorzucę. Z akustykocznych jest u mnie taka. Po drodze  był Furch, Taylor. Teraz już tylko elektryki  choć czasem na tym elektroakustyku coś ugrywam.😉

20200325_140142.thumb.jpg.a64a02091d43658226238ab91e06cf2b.jpg

Edytowane przez zbyniu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają ozdoby na gryfie :) jak na razie gram na fenderze esc-105 za parę stówek i mi wystarcza, do tego struny z kulkami zamiast wiązane. Lepszej gitary jak do tej pory nie miałem w rękach i zastanawiam się jaka duża byłaby różnica w dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj, czy to znaczy, że masz do klasyka założony komplet metalowych strun ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w sklepie muzycznym gość mi polecił. Normalnie wiolinowe z plastiku a basowe z metalowym oplotem. Potem wrzucę ich nazwę default_smile.png

 

 

 https://allegro.pl/oferta/struny-ernie-ball-2409-do-gitary-klasycznej-8771508077?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_PLA_Media+-+Instrumenty&ev_adgr=Instrumenty&gclid=Cj0KCQjw6PD3BRDPARIsAN8pHuHbno7iwXsqoK6BTD56igmGf95Gn1zYl7obnWKMchmiY3bMjGgdZ5YaAuNjEALw_wcB

 

O takie, wolałbym mieć trochę bardziej twarde struny ale będę na razie grał na tym co mam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 09:45, oprzemyslaw napisał:

I jeszcze killer sklepów muzycznych, bo wszyscy próbują gitary za pomocą tego utworu 🤣🤣🤣

 

 


Nie wiedziałem, że do tego potrzeba tabulatury skoro większość można zagrać jedną ręką nie trzymając gryfu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym niby to "killerem" nie da się ograć instrumentu przed zakupem 🤣  Wybór instrumentu, to poważna sprawa ... Sam kiedyś dałem się omotać sprzedawcy, stając się posiadaczem pięknego Gipson'a Les Paul strojącego tylko w niskich pozycjach i niestety z gryfem przypominającym śmigło.  To, była wyjątkowo droga lekcja muzyki ! Z tym gryfem już nic nie dało się zrobić, a mój romans z tą marką to już przeszłość. 

 

Jak wiadomo gitary klasyczne i akustyczne są bardzo wrażliwe na otoczenie tj. temperaturę i wilgotność powietrza. / nie mówię o gitarach za kilkaset zł / Struny też mają bardzo duży wpływ na brzmienie i trzymanie stroju. Na zakupy najlepiej jest się wybrać z zaprzyjaźnionym muzykiem lub lutnikiem  i samemu też mieć trochę wiedzy o budowie instrumentu. Dobra gitara to duży wydatek, a w salonie muzycznym łatwo jest ulec emocjom i kupić coś pod wpływem chwili. Pośpiech jest złym doradcą !

Nowa gitara zaczyna grać po pewnym czasie ... Musi się rozegrać i polubić właściciela 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co dalej ? Koniec dyskusji o nutach, sprzęcie i nauce ?  Jeśli ktoś z Was zaczyna przygodę z graniem ( ponoć nigdy nie jest zbyt późno ) to polecam materiały - kursy dostępne w internecie Szymona Chudego lub Szymona Zajferta. Jeden i drugi jest profesjonalnym wykształconym muzykiem. Zajfert po Katowicach, a Chudy w trakcie przygotowań do egzaminu magisterskiego. Grają od dziecka i mają fantastyczną zdolność przekazywania wiedzy. 

 

Czy ktoś z Was grających,  grał lub gra aktualnie na instrumencie firmy Ovation ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat mam gitarę akustyczną w tym stylu, czy też takiej budowy, czyli z d*pą z plastiku (włoskiej firmy "Ronda", raczej nieznanej.

Bardzo sobie chwalę. Brzmi przyzwoicie, dobrze stroi, ma przetwornik piezoelektryczny Shadow.

Dla mnie zaletą jest nieco szerszy gryf niż powszechnie stosowane -  45 mm przy siodełku, co mi - stawiającymi kiedyś pierwsze kroki na gitarze klasycznej bardzo odpowiada.

 

Ostatnio zatęskniłem za strunami nylonowymi i mając sentyment do poprzedniej kupiłem Ovation Applause model AB 24 CII NS.

Dla odmiany ma nieco węższy gryf niż gitara klasyczna - 48 mm, co dla mojej wygody gry jest rozmiarem optymalnym.

Wykonana - jak na model z niższej firmowej półki całkiem, całkiem, brzmi też nieźle. Użytkowo jest jak coś pomiędzy akustyczną, a klasyczną.

Elektronika Fishmana z wbudowanym tunerem.

Podsumowując - z obydwu jestem zadowolony.

 

ovation-applause-ab24cii-ced-nylon-string_1_GIT0046286-000.thumb.jpg.f458bdfd5943106eae3e97c34c7dfcc6.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba i kieszeń pozwala - moim zdaniem warto.

Jakościowo i brzmieniowo na pewno będzie ok.

Swoją drogą jest w czym wybierać...:

 

https://www.ovationguitars.com/

 

Szkoda, że nie zawsze da się na żywo odsłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że odpuściłem naukę :)
Męczę różne kawałki, żeby potrafić zagrać coś prostego przy ognisku znalazłem "Chciałbym umrzeć z miłości" Myslovitz.

Dalej jednak trenuję malaguenę. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak się nazywa technika której gość używa w 2:14 ? Umiem zagrać praktycznie cały utwór aż do tego momentu ale tutaj zwiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie ma tam żadnej specjalnej techniki, po prostu gra z 'pustą struną'...

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie gra z dźwiękiem staccato i pustą struną. To jest łatwiejsze niż się wydaje

 

 

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie są flażolety. Najprościej jest zobrazować flażolety np.  na strunie wiolinowej "e"  na 12, 7 i 5 progu. Uderzamy strunę kostką lub palcami, ale nie dociskając jej do podstrunnicy ! Delikatnie kładąc opuszek palca na strunie dokładnie nad progiem. To jest charakterystyczny dźwięk.

 

Co do grania Malagueny, grają to albo klasycy /gitara klasyczna / albo muzycy flamenco. Gitary flamenco są trochę inaczej strojone. No i trzeba mieć niezłe paznokcie !!! Głównie ten element jest chyba nie dla mnie 😜   

A, czy ktoś z Was próbował zagrać to co niżej :

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam to...

Usiłowałem zagrać, co poniżej... jednak z marnym skutkiem 🥴

Ale chociaż próbowałem...:rolleyes:

 

P.S. Popieprzyłem link, a nie mogę ścierwa usunąć.

Ten pierwszy  poniżej jest właściwy.

 

 

 

 

Edytowane przez Kuklik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.