Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mkl1

Amerykańska Kapliczka :)

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mkl1 napisał:

Już mi przeszło :) bo Różyczka to była .....w przedszkolu  :)

 

To może bić "MK" - będziesz miał Swój zegar. Przed wojną każdy szanujący się zegarmistrz miał swoje tarcze :) .

 

3 minuty temu, mkl1 napisał:

no tylko musze zrobić lekkie Ecru, bo takie "nowe białe" nie pasuje do rzęcha  :)

 

wymocz w herbacie :D najlepiej "ulung"

 

Gdzieś też miałem w swoich zbiorach gotowy podkład typu "spękania" jak na tarczy metalowej

której zakup Ci sugerowałem wcześniej jak dyskutowaliśmy o profesjonalnej odnowie.

Ale nie chce mi się przewracać dysków a zresztą Tobie on się nie przyda bo chyba nie dasz rady

połączyć go w bitmapą. Co innego gdybyś miał wektor bo wtedy to dwa kliknięcia. 

 

Miłej nocy

bo ja miałem dzisiaj ciężki dzień a jutrzejszy zapowiada się też nie łatwy więc idę udać się na spoczynek

 

Roman

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w wtorkowy poranek :) 

chciałem znowu pozaznaczać na żółto ale pewnie nic to nie da więc będzie znowu trochę "dydaktyki" :D 

 

12 godzin temu, mkl1 napisał:

........ Dostałem w jpg. potem do otwarcia w Worldzie i pdf.......Chciałem zdać załacznik wordowski, ale , czy jpg, ale silnik forum zmienia rozmiary znacznie a i jakość /rozdzielczość..

 w pdf też rozdzielczość jest gorsza. najlepsza ta w  " doc."  i jpg..(który mi podesłano/sciągany.

 

Drogi Kolego znowu stąpasz po grząskim gruncie ;) ,

z wykształcenia jestem architektem ( a architekt to taki artysta który zapragnął być inżynierem ;) lub co jeszcze gorsze taki inżynier który chce być artystą :D ) może właśnie dlatego zaliczyłem również grafikę na ASP (choć tu podobnie jak jeden z naszych prezydentów nie obroniłem dyplomu ;) ). I dlatego z racji wykształcenia i późniejszego zawodu w temacie plików graficznych mogę wypowiadać się autorytatywnie. Mimo że jak kończyłem studia to jedynym komputerem była "Odra" ;) 

 

A więc po kolei .jpg , .doc , .pdf. 

JPG - jest jedynym pierwotnym zapisem mapy bitowej niestety w większości przypadków zapisem stratnym - a w Twoim przypadku sądząc po cenie 15 centów za plik oraz po wielkości pliku zapisem bardzo stratnym. Ale podkreślam powinien to być źródlany / pierwotny (moim zdaniem najlepszy) plik. 

 

DOC - czyli popularny word -  jeśli jest popularny to z natury do niczego, zwłaszcza do grafiki. Jest to edytor tekstu do którego w ramach ozdobnika możemy zamieścić plik graficzny. Własnie tam możemy sobie wkleić nasz pierwotny .jpg.

 

PDF - jest formatem zapisu strony tak aby była ona otwierana przez wszystkie programy i urządzenia i nie ma nic wspólnego z jakością dokumentu. Jak dobry jest dokument tak dobrze Acrobat nam go zapisze / skonwertuje ( no chyba że zadamy mu specjalnie gorszą jakość n.p ekranową)

 

Mając pierwotny plik mógłbym Ci po 15 ¢ zrobić kilka lub kilkanaście innych rozszerzeń.

 

Tak więc reasumując polecam drukować z .jpg !!!

 

  

12 godzin temu, mkl1 napisał:

....Teraz zamierzam to dac na ploter i ... przy okazji "podciągnoć jakość..

 Pytałem. z pdf też się da , ale po zabiegu photo coś tam ( nie szopa)  :)

 

Oddanie na ploter nic nie zmieni. Powiem nawet że raczej pogorszy sprawę. Zasada ogólna jest taka że im lepsze urządzenie końcowe tym bardziej widać braki pierwotnego pliku.

Po prostu z "g" pliku nic lepszego się nie da zbytnio zrobić. Czasami wręcz odwrotnie gorsze urządzenie potrafi "zgubić" informację o niedoskonałościach pliku.

 

Tak więc mając dostęp do domowej plujki lub firmowego lasera radzę ich użyć bo ich rozdzielczość wcale nie będzie gorsza niż plotera. Więc zlecanie na zewnątrz będzie tylko niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy - no chyba że z Twoimi zdolnościami negocjacji handlowej firma zrobi Ci to za free.

 

Pozdrawiam

Roman

 

p.s.  W ramach uatrakcyjnienia dydaktyki ;) tym razem nie stary dowcip tylko anegdotka  o tytułach, o artystach którzy żyją w innym świecie

i o handlowcach czyli ludziach którzy potrafią wszystko sprzedać na niczym się nie znając.

 

Kiedyś do mojego przyjaciela Andrzeja (znanego polskiego artysty plastyka) przyszedł właśnie taki handlowiec zbierając oferty do pierwszego

wydania katalogu firm "Panorama Firm" . Handlowiec był na tyle uparty (w budowaniu bazy klientów) że Andrzej nie potrafił go spławić. Ale nie mając 

czasu na wypełnianie kwestionariusza i dowiedziawszy że wpis w pierwszym wydaniu jest darmowy dał mu swoją wizytówkę na której widniało

imię i nazwisko :               Andrzej M......

a pod spodem tytuł:         art. plast.

 

i dalsze dane adresowe ...

 

Po paru miesiącach Poczta Polska przyniosła Andrzejowi świeży, pachnący jeszcze farbą drukarską niebieski katalog.

Andrzej z ciekawości zajrzał do niego i co zobaczył. Wszech wiedzący i na wszystkim się znający handlowiec umieścił Andrzeja w kategorii

 

ARTYKUŁY PLASTIKOWE :D :D :D 

 

życzę miłego dnia

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawic taka kotwice, by nie KLEPAŁA głośno?

image.thumb.png.d3b128e8fe76f684a7c37a5548211987.png

Strasznie głośno chodzi.

 zapodałem juz na zeby koła i sama kotwicę troche smaru stałego, ale dalej daje po uszach, tym bardziej, ze jest w pudle rezonansowym ( drewniana skrzynka)

Macie jakies pomysły?

 moze ustawic, tak by łapała minimalnie  za ząbki?

Czy wówczas nie bedzie przeskakiwac? ( w końcu a spore luzy z racji swojej budowy ...i sposobu montażu ...))

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... jak koniuszki, to szybko zniszczysz zęby. Głośno, bo jest silne uderzenie. Ja nie wiem jak to wyciszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłabic spręzyne zawieszki ?( dac cieńszą?)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo to napęd powoduje stuk, a nie wahadło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :( nie pomyslałem, zanim napisałem... :(

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem coś co spowoduje pewnie NIESMAK u purystów.

Zostane pewnie publicznie zlinczowany  :), ale co mi tam, grunt , że mechaniz chodzi ciszej....

 Wyciszyłem zegar, a w zasadzie jego kotwicę,  podklejając pod spód cieńkie paski pianki poliuretanowej.

 zegar jest teraz znośnie cichy...

Dlaczego akurat kotwicę?

 ano wziałem stetoskop elektroniczny wraz z czujnikiem wibracji (dwa w jednym) i posprawdzałęm mechnizm, "którędy" przenoszą się dragania i hałas..

Tylko poprzez kotwicę...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, po zewnętrznej stronie, w miejscach, gdzie nie pracują powierzchnie kotwicy? 

W sumie, to usprawniłeś mechanizm ;). Jeśli on jest Twój i dla siebie go robiłeś, to że tak powiem, kto właścicielowi zabroni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak po zewnętrznej stronie.

 Os kotwicy jest stała, a sama kotwica "pływa po osi" , jak chce.

 Tak to zegar, który sobie zakupiłem, ze względu na "amerykańskosć".

 Ja jeżeli naprawiam/coś grzebię, to tylko w swoich zegarach, nie robię zegarów na odsprzedaz, a nie trafia mi się jeszcze, bym komuś naprawiał/grzebał,


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacje, które nie naruszają struktury oryginału i są możliwe do usunięcia to chyba żadna ujma. Ja się przyznam, że taką "włochatą" taśmą uszczelniam drzwiczki tych wpuszczających do środka kurz skrzyń.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASCONIA BRASS -COOPER ( Gothic-Sharp Clock)

Walnęło mnie przez łeb i zakupiłem kolejny zegar "Hamerykański"

 Kupiłem, bo zaciekawiło mnie umiejscowienie otworów pod kluczyk( czyli ustawienie mechanizmu) Są na godzinie "2" i "5" ???

 Pierw myślałęm, że ktoś przestawił mechanizm i dlatego tak jest.

 Sprawdziłem w Necie i faktycznie ten typ tak ma  :)

 

Zegar "chodzący" ale jeszcze nie bijący"

A wygląda to tak ( oczywiście są pewne zniszczenia i próby naprawy laminatem plastikowym :) )

 no to:

 

IMG_1369.JPG

IMG_1373.JPG

IMG_1372.JPG

IMG_1370.JPG

IMG_1371.JPG

 

 Jeszcze nie otwierałem mechanizmu...

 to na potem :), bo ciekawie ustawiona kotwica  i reszta ..............................

Sprawdzam "dokładność" chodu  :)

 

 

 acha, żeby nie było, że sobie wymysłiłem że Cooper-Brass tak robili to kilka fotek z netu...

image.thumb.jpeg.516aa48c8090e9b4db999598415f40a6.jpeg

Antique-Ansonia-Brass-Copper-Rare-Rosewood-Gothic.jpg

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę popracowałęm...

 ale najpierw to co wewnątrz skrzyni...

Instrukcja obsługi - jak to zwykle, by Amerykanin nie biegł do sądu, bo mu zegar nie chodzi..

 no i podpis zegarmistrza :)

 

a potem mechanizm przed  i po złożeniu.:)

image.thumb.jpeg.e61f31049f3186466a66940350d13dca.jpeg

IMG_1377.JPG

IMG_1376.JPG

IMG_1378.JPG

IMG_1380.JPG

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.