Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Amator12345

Szwajcarski zegarek do 600 zł max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest tutaj nowy...Chciałbym wiedzieć jakie marki zegarków szwajcarskich polecacie do 600 zł. Czy za takie pieniądze można kupić dobry zegarek (szwajcarski) ?

 

Ps. Mam 17 lat ( może to być przydatne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek ma być nowy, to do 600 zł w grę wchodzi chyba tylko Swatch.

 

Biorąc pod uwagę Twój wiek, Swatch może być całkiem dobrym wyborem.

Edytowane przez Karakal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Amator12345 napisał:

Chciałbym wiedzieć jakie marki zegarków szwajcarskich polecacie do 600 zł.

 

Absolutnie żadnej marki "szwajcarskiej" w tym budżecie nie polecam - zegarki szwajcarskie skończyły się w latach 70-80 tych ubiegłego wieku, czyli w momencie rozpowszechnienia tzw mechanizmów kwarcowych i wprowadzenia produkcji taśmowej i zaczynają się tak koło 20tys PLN choć to też nie tak na 100% bo w dobie obecnej globalizacji nikt Ci prawdy nie powie kto i co, dla kogo robił, ani gdzie to robił - sama definicja "szwajcarskiego zegarka" jest obecnie mocno złożona, pokrętna i zawiła na tyle że zegarek złożony z części wyprodukowanych w Malezji i złożonych w Tajlandii może być uznany jako "szwajcarski zegarek renomowanej marki" - zresztą podobnie może być z japońskim zegarkiem, tyle że te drugie są tańsze... :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, zegarek szwajcarski w obecnych czasach może być składany w chinach przez tubylców.... aby mieć napis swiss mejd musi mieć ileś procent części swiss, ewentualnie odpowiadać jakimś tam normom i specyfikacjom w iluś prockach, które tez nie są fizycznie sprawdzane a wyłącznie czasomierze budowane są na określonej specyfikacji, i żaden szwajcar tego nie nadzoruje hahah takie czasy nastały... poszukaj do 6 stówek jakiegoś Seikacza 5 - nawet używanego, czy Orienta nawet nowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Karakal

Yhm dzięki za odp. 

@Daito

Wiem że to teraz jest bardziej skomplikowane niż kiedyś.

Szkoda, że nie polecisz żadnej marki 😕

Również dziękuję 

Edytowane przez Amator12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze "szwajcarskich" marek, przynajmniej z nazwy w budżecie oprócz roamer złapią się m.in. Swiss military hanowa, victorinox, Wenger, candino, grovana, adriatica, calvin klein (grupa Swatch), Swatch, czasem Tissot, czy Davosa i inne. Zwykle chodzi o  wyprzedaże online lub zegarki z prywatnego importu wystawiane na znanych portalach, w foliach, ale czasami bez gwarancji. 

 

Co koledzy powiedzą na taką hanowe 40x10 mm, szafir, wr 100m, luma za niecałe 3 stowki? Chyba tragedii nie ma cena do jakości? 

 

https://m.olx.pl/oferta/zegarek-swiss-military-hanowa-CID87-IDF5iYp.html?reason=

 

Lepsze fotki i specyfikacja tutaj:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-swiss-military-hanowa-major-06-4303-04-007

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku masz bateryjkowegi Luminoxa z trytem za 700 zl. Wiem, że ponad budżet ale my na forum już tak mamy, że budżet trzeba nagiąć😂

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo racji w tym co Koledzy powyżej napisali. Przede wszystkim bardzo pokrętna jest definicjia produktu "swiss made", bo albo coś jest zrobione w Szwajcarii i jest wtedy szwajcarskie, albo coś nie jest zrobione w Szwajcarii i wtedy szwajcarskie nie jest, a przeliczanie czegoś tam na procenty jest robieniem ludziom wody z mózgu, ale takie mamy czasy i tego nie zmienimy.

Inna sprawa, że czasami mam wrażenie, że na forum istnieje silne lobby antyszwajcarskie...i ze zawsze znajdzie się ktoś, kto powie "kup Seiko".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze prawią. 

W tym budżecie zapłacisz za napis swiss made a jakość wykonania będzie taka sobie.

Tak jak wspomniane wyżej Swiss Military Hanowa. Miałem 3 modele (bo były w niskich cenach na Zalando Lounge i na promocji w SWISS), nie byłem zadowolony z jakości, w mojej opinii jakość wykonania Lorusów.

 

Kup Seiko (jakieś fajne chrono czy automat) Citizena (może eco-drive), Orienta (automat) czy nawet amerykańską Bulovę (w zależności jaki styl Ci odpowiada), będzie to dużo lepiej wykonane i będziesz zadowolony.

Jeśli masz gdzieś blisko TK Maxx w galerii odwiedź, często mają tam Trasery w okolicach od 400 zł, to już jest całkiem fajnie wykonane.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecę ".,.independent, traditional family business, Grovana Uhrenfabrik AG, based in Tenniken, Switzerland...".

Popatrz na ich stronie. Może model z seri Classic albo Traditional. Neutralne, dla młodego człowieka powinny pasować. Ceny do 600 PLN spokojnie w polskich sklepach. Nawet modele na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, johndeacon napisał:

mają tam Trasery w okolicach od 400 zł, to już jest całkiem fajnie wykonane.

Trasery to bardzo dobrze i starannie wykonane zegarki a do tego wskazówki i indeksy z trytem to świetna sprawa, ale wszystkie Trasery, które widziałem były zdecydowanie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Karakal napisał:

Trasery to bardzo dobrze i starannie wykonane zegarki a do tego wskazówki i indeksy z trytem to świetna sprawa, ale wszystkie Trasery, które widziałem były zdecydowanie droższe.

W TK Maxx tych większych są często właśnie od ok. 400 zł w kopercie kompozytowej (czy jaki to jest tam materiał)- sam kupiłem początkiem roku dwa egzemplarze po 440 zł/ szt. (ale i po otwarciu sklepu po restrykcjach wciąż widziałem je dostępne).

Za trochę ponad 600 zł już były te wyższe modele w kopercie ze stali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, johndeacon napisał:

W TK Maxx tych większych są często właśnie od ok. 400 zł w kopercie kompozytowej (czy jaki to jest tam materiał)- sam kupiłem początkiem roku dwa egzemplarze po 440 zł/ szt. (ale i po otwarciu sklepu po restrykcjach wciąż widziałem je dostępne).

Za trochę ponad 600 zł już były te wyższe modele w kopercie ze stali. 

Warto wiedzieć.

Ja mam P59 w kopercie ze stali z czarna powłoką. Kupiłem go po bardzo okazyjnej cenie z 40% rabatem za ok 650 zł (zmieniał się wtedy przedstawiciel Trasera na Polskę i dotychczasowy przedstawiciel wyprzedawal ostatnie posiadane sztuki). Nominalne ten model kosztował wówczas ok. 1300 zł. P59 to raczej prosty model, wyższe modele są znacznie droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenger, Swatch, Adriatica, może czasem jakiś Atlantic z wyprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, widzę że mniej więcej połowa z was podaje marki, a druga połowa uważa, że szwajcarskie zegarki (albo swiss made albo producenta szwajcarskiego) nie są warte swojej ceny (tak?). 

Zdecydowałem że będę szukał po prostu zegarka do 600 zł dość znanych i lubianych przezemenie firm. 

(Tylko szwajcarskie i japońskie) 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. 

 

Festina, adriatica, orient, seiko, grovana, citizen..... (tego typu) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podanie marki nie oznacza, że to najlepszy wybór w tej cenie. Sam bym nie kupił kwarcowego "szwajcara" budżetowej marki. Koledzy mają rację co do "szwajcarskości" tych zegarków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "świecie zegarków" 600 zł to nie jest dużo, wiec wybór marek w tej kwocie nie jest duży.

 

Kup zegarek, który Ci się podoba i wpisuje się w Twoj styl i Twoje potrzeby i nie zwacaj większej uwagi na to, czy jest szwajcarski, japoński czy jakiś tam. Tak naprawdę zegarki w tej kwocie będą podobnej jakości bez względu na kraj pochodzenia.

 

Unikaj tylko marek modowych typu Armani, Diesel itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet rozumiem chęć posiadania szwajcara, bo i dlaczego by nie. Z pozycji jakiegoś tam już doświadczenia podpowiem inaczej - poszukaj fajnego automatu Orienta lub Seiko 5. Wzorów i kolorów ile zapragniesz, dostaniesz za to zegarek z duszą i zapewniam że poczujesz wewnętrzną satysfakcję. Mechanizm automatyczny to takie małe dzieło sztuki, daje przyjemność samym swoim istnieniem. Dobry wstęp do późniejszej eksploracji droższych zegarków. Tam już (prawie) nie ma miejsca dla kwarców.

 

Alternatywnie Citizen Eco Drive. Podobnie mnogość opcji gwarantuje że znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Karakal napisał:

W "świecie zegarków" 600 zł to nie jest dużo, wiec wybór marek w tej kwocie nie jest duży.

 

Kup zegarek, który Ci się podoba i wpisuje się w Twoj styl i Twoje potrzeby i nie zwacaj większej uwagi na to, czy jest szwajcarski, japoński czy jakiś tam. Tak naprawdę zegarki w tej kwocie będą podobnej jakości bez względu na kraj pochodzenia.

 

Unikaj tylko marek modowych typu Armani, Diesel itp.

no 6 stówek to na Casio, ale tak jak Kolega prawi, kupujesz sobie a nie dla innych, to Tobie ma sie podoba i to Ty masz się dobrze w nim czuć, kupuj dl siebie najładniejszy zegarek jaki znajdziesz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, KobyS0 napisał:

Tobie ma sie podoba i to Ty masz się dobrze w nim czuć, kupuj dl siebie najładniejszy zegarek jaki znajdziesz... :)

Zgadza się. Zerknij jeszcze na rosyjskie vostoki/komendirskie. Też dożyć wybór i mechaniczne... Warto rozważyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie Vostok, mam takiego jednego, co ma ze 35 lat, mechaniczny, raz w miesiącu nakrecany i...........działa do tej pory bez żadnych problemów, Vostoka polecam a nawet jakaś używkę Europe można znaleźć za 600 zł i to automata albo kwarcyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki akurat miałem na myśli. Nie VOSTOK EUROPE bo to inna firma... I raczej ciężko będzie trafić coś za 600 i raczej będzie to używka. A takiego, jak poniżej i inne masz za 350... Nowego, mechanicznego, "inhałsowego" ... ;)

IMG_20200617_181605.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach twojej kwoty może się znaleźć Atlantic z ręcznym naciągiem ale tu polecam ostrożność, bo może być składak, malowany itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze prawią. W tym budżecie można kupić fajnego Citizena, Seiko.  Swiss bym odpuścił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.