Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kanapka126

Rotomat do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałabym chłopakowi na urodziny kupić rotomat na 2 lub 4 zegarki do 1000zł. Przyznaje, że jestem zielona jeśli chodzi o świat zegarków, dlatego proszę o pomoc. Jakie firmy lub modele polecacie albo używacie, a jakie omijać szerokim łukiem?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat nie jest potrzebny. Moim zdaniem jest to lekka strata kasy. Jeżeli zegarek jest noszony przynajmniej raz w miesiącu to z zegarkiem nic się nie stanie. Może lepiej kupić jakiś fajny zegarek? Tysiąc złotych to już przyjemna kwota:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od kilku lat dokładnie tego:

https://rotomaty.pl/ferocase/2684-rotomat-ferocase-athen-2121-blk.html

 

Mogę polecić, jest naprawdę cichy. Posiadamy z żoną aktualnie 8 automatów i opcja na 2 spokojnie wystarczy. Nie wszystkie posiadane zegarki muszę się kręcić na raz, a wręcz odwrotnie niech sobie od czasu do czasu odpoczywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Thorsten napisał:

Nie wszystkie posiadane zegarki muszę się kręcić na raz, a wręcz odwrotnie niech sobie od czasu do czasu odpoczywają.

własnie, niech zegarek sobie odpocznie, jak ma sprężynę cały czas "naładowaną" do oporu to też nie jest dobrze. 

Kolezanko a chłopak jakie ma zegarki, bo jak z małą ilością kompilacji to bez sensu rotomat gdyz taki zegarek można ustawić w 5 minut i działa, no chyba, że jakieś b. skomplikowane, których ustawienie kosztuje duzo czasu..... rotomat to strata kasy na zegarki automatyczne, których w większości my używamy :)

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Thorsten napisał:

Ja używam od kilku lat dokładnie tego:

https://rotomaty.pl/ferocase/2684-rotomat-ferocase-athen-2121-blk.html

 

Mogę polecić, jest naprawdę cichy. Posiadamy z żoną aktualnie 8 automatów i opcja na 2 spokojnie wystarczy. Nie wszystkie posiadane zegarki muszę się kręcić na raz, a wręcz odwrotnie niech sobie od czasu do czasu odpoczywają.

 

4 godziny temu, alabuz napisał:

Sam ostatnio myślę o zakupie rotomatu i wybrałem ten model https://rotomaty.pl/ferocase/3151-rotomat-ferocase-absolution-premium-2323-blw.html

Jak się zdecydujesz to daj proszę znać czy użytkownik jest zadowolony

Też używam tej firmy, tylko troszkę większy. Do tej pory żadnych zastrzeżeń. Bardzo cichu pracuje, stoi przy łóżku i w nocy nie przeszkadza. Duże możliwość sterowania obrotami, kierunkiem itp. Ładnie i dokładnie wykonany.

Także szczerze polecam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, KobyS0 napisał:

własnie, niech zegarek sobie odpocznie, jak ma sprężynę cały czas "naładowaną" do oporu to też nie jest dobrze. 

Kolezanko a chłopak jakie ma zegarki, bo jak z małą ilością kompilacji to bez sensu rotomat gdyz taki zegarek można ustawić w 5 minut i działa, no chyba, że jakieś b. skomplikowane, których ustawienie kosztuje duzo czasu..... rotomat to strata kasy na zegarki automatyczne, których w większości my używamy :)

pozdrawiam 

Niestety nie znam dokładnie nazw modeli, wiem tylko, że jeden to Omega (jak już wspomniałam w temacie zegarków jestem zielona). Niestety chłopak ubiera te zegarki tylko na okazję, czyli tak raz na pół roku, dlatego pomyślałam, że rotomat może nie być takim głupim pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chłopak zakłada zegarki okazyjnie, to nie wiem czy jest sens kupowania rotomatu, aby kręciły się tylko dla samego kręcenia. I jeszcze jest pytanie, czy wszystkie jego zegarki mają naciąg automatyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 09:07, kanapka126 napisał:

Niestety nie znam dokładnie nazw modeli, wiem tylko, że jeden to Omega (jak już wspomniałam w temacie zegarków jestem zielona). Niestety chłopak ubiera te zegarki tylko na okazję, czyli tak raz na pół roku, dlatego pomyślałam, że rotomat może nie być takim głupim pomysłem.

Rotomat to bardzo dobry pomysł! Nikt nie mówi żeby zegareczki kręciły się cały czas ale jeżeli noszone są sporadycznie to nie zaszkodzi aby raz na miesiąc czy dwa kilka godzin się pokręciły i ładnie rozsmarowaly!!

Ja od lat używam takiego rotomatu Klarstein, który obecnie jest w dobrej cenie tutaj: 

https://www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Dom/Rotomat/Rotomat-Klarstein-St-Gallen-Premium-2-zegarki-LED-Czarny.html?gclid=EAIaIQobChMIjbnu3K-N6gIVik0YCh3b3wS7EAQYBCABEgKN_vD_BwE

i jestem bardzo zadowolony, może nie jest w drewnie na wysoki połysk, z szufladkami i innymi wodotryskami ale spełnia swoją funkcję i nie kosztuje majątku. Dodatkowo pewna rada - unikaj rotomatów z tarczą na dwa zegarki. Przy większych i cięższych kopertach potrafią się poobijać :(, a takie rysy potrafią doprowadzać właściciela zegarka do furii (nawet jak tych rys zbytnio nie widać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.