Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Hydro Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się przymierzam do czegoś takiego. Chodzi mi po głowie od dość dawna ale może jakoś niedługo faktycznie sobie spróbuję. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po założeniu tematu zorientowałem się, że tamat na forum był wielokrotnie analizowany. Mnie ciekawi dlaczego jednak w mechaniku jest to niemożliwe, no i kwarce w moich oczach z takim modem wydają się ciekawsze, zwłaszcza gdyby zastosować ową modyfikację w jakimś kwarcu nie z grosze i z plastiku.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Zegarki z wypukłym szkłem wyglądają fajowo B)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się bańki powietrza i będą się pojawiać nawet gdyby bardzo dokładnie zalał kopertę olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta zegarkopoziomica. Nawet ta bańka nie przeszkadza, wręcz ciekawie wygląda.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2020 o 11:25, arturzbsk napisał:

Pojawiają się bańki powietrza i będą się pojawiać nawet gdyby bardzo dokładnie zalał kopertę olejem.

No jakoś w Sinnach się nie pojawiają ;)

 

W dniu 18.06.2020 o 11:17, albiNOS 01 napisał:

Dopiero po założeniu tematu zorientowałem się, że tamat na forum był wielokrotnie analizowany. Mnie ciekawi dlaczego jednak w mechaniku jest to niemożliwe, no i kwarce w moich oczach z takim modem wydają się ciekawsze, zwłaszcza gdyby zastosować ową modyfikację w jakimś kwarcu nie z grosze i z plastiku.

Jednym powodem jest to, że w mechaniku twoim regulatorem chodu jest sprężyna włosowa i ona będzie miała zupełnie inną częstotliwość wahnięć w oleju (ze względu na zwiększone opory ruchu), co znaczy, że zegarek nie będzie prawidłowo odmierzał czasu. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Szymon. napisał:

No jakoś w Sinnach się nie pojawiają ;)

 

 

W UX jest to rozwiązane ten sposób, że wewnątrz jest membrana a w deklu tłoczek, który w zależności od tego czy olej się rozszerza czy kurczy (zależności od temperatury), koryguje ciśnienie wewnątrz koperty .

Np. rano gdy zegarek jest zimny widać, że tłoczek jest delikatnie wciśnięty-schowany. Po założenie na rękę temperatura wzrasta, olej się rozszerza i tłoczek się wysuwa, korygując ciśnienie w kopercie. 

Bez tego patentu, w zimnym, objętość oleju by się zmniejszała i pokazywały by się bąble ;)

To tak w skrócie , uff :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, arturzbsk napisał:

W UX jest to rozwiązane ten sposób, że wewnątrz jest membrana a w deklu tłoczek, który w zależności od tego czy olej się rozszerza czy kurczy (zależności od temperatury), koryguje ciśnienie wewnątrz koperty .

Np. rano gdy zegarek jest zimny widać, że tłoczek jest delikatnie wciśnięty-schowany. Po założenie na rękę temperatura wzrasta, olej się rozszerza i tłoczek się wysuwa, korygując ciśnienie w kopercie. 

Bez tego patentu, w zimnym, objętość oleju by się zmniejszała i pokazywały by się bąble ;)

To tak w skrócie , uff :)

 

1. Ale z czego mają być te bąble skoro w zegarku nie ma zamkniętego powietrza?

2. chyb trochę przeceniasz ściśliwość cieczy. Tam całkowita objętość jest tak mała, że różnice objętości spowodowane kilkoma stopniami różnicy temperatur będą niezauważalne. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jest to wystarczające, aby powstawały pęcherze. Ja tego nie wymyśliłem - niestety, tylko pewnie mądrzejsze głowy ;) i nie zamierzam rozbijać g.... na atomy. To tyle z mojej strony.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szymon. napisał:

chyb trochę przeceniasz ściśliwość cieczy. Tam całkowita objętość jest tak mała, że różnice objętości spowodowane kilkoma stopniami różnicy temperatur będą niezauważalne. 

Czym innym jest ściśliwość cieczy a czym innym rozszerzalność temperaturowa, na której to opiera się większość tradycyjnych termometrów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tam pomyliłem pojęcia z tą ściśliwościa, bo dzieś cały czas w głowie mi chodziło działanie cisnieniem na to a nie temperatura. Zrobiłem trochę poszukiwań i dotarłem co jest co.  Myślę, że przy dobrym przygotowaniu w domu można zmniejszyć ryzyko pojawienia się czegoś takiego (oczywiście nie jak w patencie z tym deklem, ale można podjąć kroki które powinny trochę poprawić te sytuację). 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że niektórzy właśnie mogli by chcieć mieć takiego "bombelka" pod szkłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie robienie czegoś takiego to hardcore, ale efekt końcowy pierwsza klasa!

Ciekawe kiedy znajdzie się pierwszy odważny na modowanie Suba? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gniewko napisał:

Dla mnie robienie czegoś takiego to hardcore, ale efekt końcowy pierwsza klasa!

Ciekawe kiedy znajdzie się pierwszy odważny na modowanie Suba? :D

 

Ktoś kogo będzie stać na zniszczenie i będzie chciał zniszczyć zegarek za taką kwotę.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A sorry było w linku.

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może w mechanikach jednak obszar balansu jest odizolowany od oleju? Albo mógłby być. Czy też musialby być balans ze sprężyną o innej charakterystyce? 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, albiNOS 01 napisał:

A może w mechanikach jednak obszar balansu jest odizolowany od oleju? Albo mógłby być. Czy też musialby być balans ze sprężyną o innej charakterystyce? 

 

yyy... nie.  Tzn tak... doskonale jak balans jest odizolowany od oleju. Najlepiej z resztą mechanizmu za pomocą koperty :)

Edytowane przez Szymon.

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zrobiła to firma Ressence, wskazania czasu w oleju, a mechanizm w powietrzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś orientuje się jak ten mod może działać na zegarek z zasilaniem solarnym oraz radiowym ustawianiem godziny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solarowi nie przeszkadza na pewno bo ludzie robili takie mody solarnych Citków. Z radyjkiem nie mam pojęcia jak jest.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.