Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Adamuspz11

Zegarek do około 4000 zł

Recommended Posts

42 minuty temu, fidelio napisał:

Ball Trainmaster Legend z ogłoszenia na naszym bazarku:

Osobiscie nie mogę się przekonać do Trainmastera przez wr30... ale poza tym to fajny zegarek.

Sinn 556 I B?

https://www.sinn.de/en/Modell/556_I_B.htm

DVhJS_2XUAAxafd.jpg

Jest WR 200m, automat (werk w wersji top), przejdzie do t-shirtu i dzinsow oraz do smart casual spokojnie.

Do tego 38,5 mm to bardzo uniwersalny rozmiar, 11 mm grubosci wejdzie pod mankiet bez problemu.

ewentualnie Sinn 104, wersja znow z niebieska tarcza:

https://www.sinn.de/en/Modell/104_St_Sa_I_B.htm

daa87958ef9e865fff812598e006acce.jpg

Znow WR 200m, rowniez spokojnie bedzie sprawdzal sie jako EDC choc 556 jest bardziej uniwersalny IMO.

41 mm to jak na ten typ zegarka rozsadny rozmiar, 11,5 mm grubosci gwarantuje brak problemow z mankietami.

Zawsze to cos ciekawszego i mniej oklepanego :)

Aha, jeszcze jedna propozycja, tym razem ze swiata mikrobrandow - Meccaniche Veneziane Nereide GMT Topazio:

Nowka sztuka za 2.399 PLN od forumowego kolegi Lincoln Six Echo - za oryginalna cene producenta bym nie bral ale to jest bardzo dobra propozycja, sam mam ten model, tyle ze Basalto.

Edited by cordi7

2 minuty temu, cordi7 napisał:

Sinn 556 I B?

https://www.sinn.de/en/Modell/556_I_B.htm

DVhJS_2XUAAxafd.jpg

Jest WR 200m, automat (werk w wersji top), przejdzie do t-shirtu i dzinsow oraz do smart casual spokojnie.

Do tego 38,5 mm to bardzo uniwersalny rozmiar, 11 mm grubosci wejdzie pod mankiet bez problemu.

ewentualnie Sinn 104, wersja znow z niebieska tarcza:

https://www.sinn.de/en/Modell/104_St_Sa_I_B.htm

daa87958ef9e865fff812598e006acce.jpg

Znow WR 200m, rowniez spokojnie bedzie sprawdzal sie jako EDC choc 556 jest bardziej uniwersalny IMO.

41 mm to jak na ten typ zegarka rozsadny rozmiar, 11,5 mm grubosci gwarantuje brak problemow z mankietami.

Zawsze to cos ciekawszego i mniej oklepanego :)

O! Sinn 566 (pierwsza propozycja z tych dwóch), jeżeli przeżyjesz brak brak daty, to świetna propozycja.  

Ostateczne porównanie, kolejność losowa, możecie wybrać tylko jeden z tych, który by to był i dlaczego. Pozostałe i tak pewnie kiedyś kupię. W wszystkich jestem zakochany ale niestety kupić na razie mogę tylko jeden.

1. ORIS Artelier Date

2. Ball Fireman Enterprise

3. LONGINES CONQUEST - wersja 41mm z ETA A31.L01

39 minut temu, Adamuspz11 napisał:

Ostateczne porównanie, kolejność losowa, możecie wybrać tylko jeden z tych, który by to był i dlaczego. 

Sorry, ale ja juz mam kilka zegarków i nie planuję nic ze wskazanych kupować.

A to nie Ty masz go nosić i tym samym nie Ty powinieneś wybierać? 

2 minuty temu, szuwi napisał:

Sorry, ale ja juz mam kilka zegarków i nie planuję nic ze wskazanych kupować.

A to nie Ty masz go nosić i tym samym nie Ty powinieneś wybierać? 

No wiem, ale problem jest właśnie taki że jak bym mógł to bym i nawet te trzy na raz nosił na jednej ręce, tylko na razie muszę wybrać tylko jeden. Dla mnie wszystkie są piękne, na razie najbardziej kusi mnie ten Ball, ale to pozostałem też są piękne i bardzo ciekawe, wiem że to będzie mój zegarek i to ja będę go nosił ale nie jestem specjalistom i może jest jakiś szczegół którego nie dostrzegam a pomógł by mi w dobrym wyborze żebym później nie żałował.

1 minutę temu, Adamuspz11 napisał:

No wiem, ale problem jest właśnie taki że jak bym mógł to bym i nawet te trzy na raz nosił na jednej ręce, tylko na razie muszę wybrać tylko jeden. Dla mnie wszystkie są piękne, na razie najbardziej kusi mnie ten Ball, ale to pozostałem też są piękne i bardzo ciekawe, wiem że to będzie mój zegarek i to ja będę go nosił ale nie jestem specjalistom i może jest jakiś szczegół którego nie dostrzegam a pomógł by mi w dobrym wyborze żebym później nie żałował.

Gdybym ja kupował, to wziąłbym Balla lub Sinna. 

Moja kolejność to:

1) Ball (ale mimo wszystko Fireman Victory;)

2) Conquest 

3) Oris 

Jak się zdecydujesz to wrzuć fotkę i pochwal się na co padło :)

Wybierz ten który Tobie się podoba, wszystkie wymienione zegarki to dobry zakup.

W mój gust najbardziej trafia:

1. Oris

2. Ball

3. Longines

Jak dla mnie wszystko zalezy od oczekiwan i wymagan. Koniec koncow nie sugeruj sie niczyim zdaniem i kup to, co sie TOBIE podoba.

W przeciwnym wypadku zostaniesz ze swietnym zegarkiem, co do ktorego jednak nie do konca bedziesz przekonany i nie da ci tyle frajdy, ile powinien.

Pamietaj, ze choroba postepuje i po kupnie pierwszego zaczniesz skreslac kolejne pozycje z listy wiec koniec koncow mozesz miec je wszsytkie (jak Pokemony lol).

1. Oris (w takiej cenie, poniżej 2,8k) - tylko brać :)

2. Ball (uwaga, może mieć lupkę na dacie, nie każdy lubi)

3. Longines

Edited by Passionat

Dobra moje dziecko jest już w moich rękach, padło ostatecznie na oris artelier, nie żałuję. Jedyne co to albo mi się wydaję albo ten sw 200-1 trochę głośno chodzi, ale poza tym to pierwsza klasa i na pewno zostanie ze mną na dłużej jako pamiątka rozpoczęcia się tej dziwnej choroby kupowania zegarków.

105967484_3438308256204172_4778698272862264248_n.jpg

W dniu 18.06.2020 o 16:18, Adamuspz11 napisał:

Conquest Heritage , a dlaczego?  Tez jest na mojej liście ;)