Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Cezary

Zegarek mechaniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

szukam dla siebie męskiego zegarka mechanicznego (powermatic odpada), szwajcarskiego, z datownikiem w kwocie najlepiej do 2 tyś. PLN. Wygląd zegarka klasyczny, do koszuli i na co dzień, jeśli da się to pogodzić. Trochę już szukam i chyba za dużego wyboru w mechanicznych zegarkach z tym budżetem nie będę miał. Dlatego zastanawiam się czy nie spojrzeć na używane zegarki. Co o tym myślicie? Póki co mam na oku taki model: https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-46617-Zegarek-Meski-Atlantic-Speedway-Royal-68650-41-25B.html

W zegarkach starych nie podoba mi się średnica koperty, z reguły jest mniejsza niż 40 mm, a wolałbym 40-42 mm. No i jak jest z wytrzymałością mechanizmu? Czy wyremontowany zegarek z lat 60, 70 - tych będzie sprawny przez kolejne 30 lat czy jednak lepiej kupić nowy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego Powermatic odpada jeśli można spytać? Pileciłbym Tissota LeLocle - mam i bardzo sobię chwalę. 80 godzin rezerwy chodu plus dokładny mechanizm naprawdę robią robotę. Kompozytowych elementów bym się nie bał, nie pękają po tygodniu użytkowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek mechaniczny może mieć naciąg manualny lub automatyczny. Czy nie chcesz Powermatica, czy nic z naciągiem automatycznym?

 

Co do rodziny mechaników Speedway Royal Atlantica, to jest ona różnorodna, a same zegarki są dobrze wykonane. Jeśli weźmiesz pod uwagę naciąg automatyczny, wybór wzrośnie radykalnie. Mechanizm automatyczny jaki w nich zastosowano to ETA 2824-2. W kolekcji jednego przedstawiciela rodziny Speedway Royal posiadam i do jakości wykonania uwag nie mam. Rozmiar 42, l2l prawie 50. Dużym pozytywnym zaskoczeniem była jakość paska - zazwyczaj paski fabryczne są... kiepskie. Ten jest rewelacyjnej jakości. Zegarek zakupisz poniżej zakładanego budżetu.

20190720_144252.jpg

20191227_103705.jpg


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zależy mi na naciągu manualnym. Tak sobie wymyśliłem, że chcę nakręcać zegarek.  Tissot LeLocle bardzo ładny, gdybym tylko mógł go nakręcać na pewno byłby wysoko na podium. AK&AK dziękuję za potwierdzenie, że ten Atlantic to całkiem dobry wybór. A czy jeszcze ktoś coś ciekawego z naciągiem manualnym poleci w tej kwocie? No i jak się ma sprawa z używanymi? Warto je rozważyć, jeśli znalazłby się jakiś w rozmiarze 40-42 mm. Macie jakieś polecane adresy sprzedawców?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używane dadzą Ci dużo większe pole manewru w tym budżecie, a często można trafić niemal nówki. Mimo wszystko rozważ vintage w rozmiarach Jumbo bo one często wyglądają na nadgarstku bardzo nowocześnie jeśli chodzi o rozmiar, a wygoda jest większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Cezary napisał:

No i jak się ma sprawa z używanymi? Warto je rozważyć

 

Osobiście bardzo nie lubię rzeczy używanych i staram się ich nie kupować, jeśli tylko stać mnie na nówkę.

W przypadku rzeczy używanych (niekoniecznie zegarków) nigdy nie wiesz kto i jak tej rzeczy używał.

 

Rozwarzyc zakup używanego zegarka oczywiście możesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarkach automatycznych frajdy z nakręcania albo nie będzie wcale, albo będzie jej niewiele. Musisz znaleźć zegarek z napędem manualnym.

 

Odpadają więc niemal wszystkie Certiny i Tissoty (a także wszystkie Seiko i Orienty), ze szwajcarów pozostają nieliczne modele Atlantica albo droższe zegarki na werkach Unitas.

W sieci znajdziesz również manualne zegarki rosyjskie (Wostok) oraz chińskie (np Seagull Zhuan 1963). W polskie dystrybucji natomiast - białoruskie marki "Łucz".

 

Szwajcary - chociażby Atlantic - są dobrej jakości. W ruskich i chińskich możesz mieć pecha i dostać zegarek z wadą. W Łuczu - nie wiem, ale to nie problem, skoro jest polska dystrybucja.

 

Brałbym Atlantica :)

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Jeszcze się porozglądam, ale pewnie zostanie ten Atlantic. Swoją drogą myślałem, że będzie jednak większy wybór spośród "szwajcarów" z naciągiem manualnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w kwestii dostępności i wyboru zegarków w manualu to jest słabo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam ten sam problem. Z wszystkich możliwych mechanizmów to właśnie manualne kręcą mnie najbardziej. Automaty wcale... 

Jest bardzo ograniczony wybór a jak już coś jest to cena z kosmosu. Choć wydaje mi się że teoretycznie powinny być tańsze od tych z naciągiem automatycznym. 

 

IMG_20180925_151630.jpg

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automat zrobił się modny bo jest wygodny.

 

Dawniej była odwrotna sytuacja pod względem dostępności i popularności manualnych i automatów. Pamiętam jak mając Worldmastera marzyłem o automacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zobaczyć tutaj https://deklawatches.com lecz nie powiem ci za dużo na temat tej marki. Sam założyłem temat o tych zegarkach i próbuję się co nieco o nich dowiedzieć lecz wygląda na to, że niestety nikt ich nie posiada. Może ty będziesz pierwszym testerem na tym forum 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny ten unitas powyżej. Sam mam w Eposie Passion Unitasa 6497 i bardzo go sobie cenię.

Najlepszy w nim jest dzwięk - jak w starych kieszonkach!

Szukaj czegoś z tym mechanizmem to będziesz zadowolony.

Może coś z Archimede Ci podpasuje (niestety w tym wypadku pozostaje tylko używka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym przedziale cenowym zgadzam się jak najbardziej z @AK&AK. Zegarek naprawdę daje radę. Na plus zdecydowanie pasek (w tym sprzączka sygnowana starym logo, podobnie jak tarcza), dość płaska koperta (z łatwością mieści się pod kurtką czy koszulą), ciekawy i nowoczesny design, a na dodatek (przede wszystkim?) w środku ETA. Jako czasomierz "do zadań specjalnych" nie ma u mnie lekko - sprawdzony w ekstremalnych warunkach pogodowych 😁 Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

 

IMG_2123.jpg

 

IMG_2132.jpeg

 

IMG_2124.jpg

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pytałem już o mechaniczny zegarek za nieduże pieniądze. Przypomnę, że szukam dla siebie męskiego zegarka mechanicznego (powermatic odpada), szwajcarskiego, z datownikiem w kwocie najlepiej do 3 tyś. PLN. Wygląd zegarka klasyczny, do koszuli i na co dzień, jeśli da się to pogodzić. Od pierwszego posta w tym temacie minęło już sporo czasu, ale nic nie kupiłem. Wracam z tematem i zastanawiam się czy coś się zmieniło z dostępnością tanich manuali (musi być nakręcany). Czy kupię coś ciekawszego do 3 tyś zł niż ATLANTIC WORLDMASTER ART DECO MECHANICAL? Czy jest to najtańszy zegarek szwajcarski mechaniczny? Poza tym co o nim myślicie?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.