Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Co  z  tego  wyjdzie  ?

20200620_190430.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, janekp napisał:

Co  z  tego  wyjdzie  ?

 

 

Grzywna za używanie rtęci na terenie UE  :P


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za  uzywanie  nie tylko za  wprowadzenie  do  obrotu


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, janekp napisał:

Za  uzywanie  nie tylko za  wprowadzenie  do  obrotu

 

No właśnie. Przecież będziesz nią obracać, czyż nie :D ?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wprowadzenie  do  obrotu  tak ,za  wprowadzenie  w  obrot  na  razie  nie  😀😀😀


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dojdzie do zatrucia Janka parami rtęci...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te  pojemniczki  sa szczelne  ale  bede  uwazal  ewentualnie  zrobie  inny  model  wahadla.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za bęben na którym stoi rtęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za być może głupie pytanie, ale do czego ta rtęć jest tam dobra, o ile wiem, jedynym uzasadnieniem używania rtęci w wahadłach była kompensacja termiczna, która w momencie wynalezienia skompensowanych stali sprężynowych straciła znaczenie, stąd wahadła kompenasacyjne w roczniakach są dzisiaj rzadkością, bo zegarmistrze już w 30-tych latach wymieniali komplet: włos na skompensowany i wahadło na proste, bez kompensacji. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę. Pozdrawiam, Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wobec wprowadzenia kompensujących włosów, te wszelkie kompensacje w wahadłach, o ile w ogóle działają, więcej mieszają niż poprawiają. Ale jak fajnie wyglądają :) .


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Taraj napisał:

Co to za bęben na którym stoi rtęć?

stara  luska kupiona we  Framcji  oczywiscie  mosiadz

45 minut temu, Auslander_Krzych napisał:

Przepraszam za być może głupie pytanie, ale do czego ta rtęć jest tam dobra, o ile wiem, jedynym uzasadnieniem używania rtęci w wahadłach była kompensacja termiczna, która w momencie wynalezienia skompensowanych stali sprężynowych straciła znaczenie, stąd wahadła kompenasacyjne w roczniakach są dzisiaj rzadkością, bo zegarmistrze już w 30-tych latach wymieniali komplet: włos na skompensowany i wahadło na proste, bez kompensacji. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę. Pozdrawiam, Krzych

W  zasadzie  masz  racje  ,ja po  prostu chce sobie  zrobić  roczniaka od  A do  Z  i  powoli  zmierzam  w tym  kierunku

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za potwierdzenia, byłem na pograniczu zwątpienia... BTW, skąd samierzasz wziąć w 21. wieku nieskompensowany włos??? Pozdrowienia, Krzych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łomatko, sam mam z dziesięć, a Janek jak znam życie pełne pudło 😃.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Auslander_Krzych napisał:

Dziękuję za potwierdzenia, byłem na pograniczu zwątpienia... BTW, skąd samierzasz wziąć w 21. wieku nieskompensowany włos??? Pozdrowienia, Krzych

Podejrzewam ze  wiekszy  wplyw  na chod  roczniaka  ma  zastosowanie  kompensacji  w materiale z  jakiego  wykonano  wlos   ale mozna stosowac  w  dalszym ciagu  kompensacje  w  wahadle ,tam tez  temperatura ma  wplyw  na rozlozenie masy i  co  za  tym idzie  wahadlo   przyspiesza  lub  zwalnia   .

Juz  Crane stosowal kompensacje temperaturowa  w  pierwszych  swoich  wahadlach.co  zostalo  opisane w  DUZ  bez  podania  nazwiska  tworcy zegara.

Mysle  ze  zmiana ksztaltu wahadla na  na  przyklad  forme  cylindra  juz  poprawilaby  dokladnosc  ,tu trzeba  dokladnie to  badac  .Ja jestem na etapie teoretyzowania  ale  uparty...Zdjecie dla  przyciagniecia  uwagi,zegar  z  wahadlem torysjnym i napedem  wagowym wykonany  przez  znajomego  po jednej  z naszych rozmow

20200426_081035.jpg

5 godzin temu, fibo napisał:

Łomatko, sam mam z dziesięć, a Janek jak znam życie pełne pudło 😃.

Niestety nie  ale  element  ktory edzie pracowalo jako  wlos  mozna  zrobic  ,Karol chyba  juz  taki  wykonal  w  swoim roczniaku z  drutu  sprezynowego ....


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Janek, wiem 😀. Po prostu nie mogłem się powstrzymać. Przecież jakoś sobie w tym późnym XIX w i w XX radzili. Przy projekcie "własny roczniak", włos jest marginalną przeszkodą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.