Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
janekp

Otwory pod teleskopy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nawiercic otwory  pod  teleskopy koperta  zloto  18 k ,poradze  sobie  sam czy  jednak trzeba  dobrego  zegarmistrza?

20200621_180143.jpg

20200621_180147.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie warto uczyć się na swoim zegarku, złotym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mozna się uczyc na jakims trupku, ale jest ale...

 Wypadało by wiercic w starych istniejacych "zagłebieniach" i tu mamy problem JAK to zrobic od wewnątrz...... skoro wiertła te miniaturowe maja długosc 25mm., więc sie nie  zmieszczą.

- trzeba by sobie je przygotować = skrócic.

 

2- pytanie czym wiercic ?

W paluszkach wierła nie utrzymasz, by wiercić...

 Wiercenie od zewnątrz. OK, ale  z jakim skutkiem -- to jest pytanie..

 Ma ktos podpowiedź/ pomysł? , bo ja nie..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek,

1. Ta koperta to może być "wydmuszka" pusta w środku, sama skorupka również w "uszach".  Jeżeli tak jest to polecałbym wykonać i wlutować na złoto lub srebri wstawki z otworami. To można zrobić z kwasówki. Można je też wkleić na jakiś klej dwyskładnikowy do metali.

Rys. 1

20200716_122158.thumb.jpg.5b98191ffd64b1b4f1f6463d7e2076a8.jpg

 

 

Pod takie wstawki można spokojnie wiercić skośnie bo wiercenie jest tylko w cienkiej blaszce.

 

2. Jeżeli lite to trzeba kupić wiertło przedłużane. W średnicach pod teleskopy są takie wiertła. Wiertło przedłużane można ugiąć w trakcie wiercenia, można ogiąć na obrotach. Do tego trzeba wprawy i krótkiej prowadnicy sztywno zamocowanej przed otworem.

Zobacz szkic;20200716_123337.thumb.jpg.eeec5ab8b886d81562e6cca4c278f584.jpg

 

Gdyby to wydawało się komuś brednią to proszę zobaczyć zdjęcie poniżej. Wiertło standardowej długości srednicy 0,9 mm wierci mosiądz jak złoto wygięte na obrotach.

 

 

20200716_123621.thumb.jpg.324a1195883ec28db3971188e3bd9e20.jpg


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj kolegi który ma prostnicę ( jubiler, tokarz, dentysta )  - raczej zegarmistrz nic Ci tu nie pomoże.

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Grawermen napisał:

Poszukaj kolegi który ma prostnicę ( jubiler, tokarz, dentysta )  - raczej zegarmistrz nic Ci tu nie pomoże.

 

Nie prostnicę tylko kątnicę + wiertło różyczka lub cienki szczelinowiec (pokazywałem taką przy okazji renowacji tarczy w temacie zegary) a i tak nie zawsze da się dojść prostopadle.

 

Pozdrawiam

roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kieszonkowe napisał:

 

Nie prostnicę tylko kątnicę + wiertło różyczka lub cienki szczelinowiec (pokazywałem taką przy okazji renowacji tarczy w temacie zegary) a i tak nie zawsze da się dojść prostopadle.

 

Pozdrawiam

roman

 

Tak masz rację Roman- stary już jestem i mylą mi się pojęcia. ( dziękuję )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Grawermen napisał:

 

....- stary już jestem i mylą mi się pojęcia. ( dziękuję )

 

To ca ja mam powiedzieć :D 

 

Miłego dnia

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazalo  sie  ze  jednak wystarczylo  dobrac  inny  teleskop  ,na  razie trzyma , zegarka  nie uzywam   ,aczkolwiek  nie  wykluczam wizyty  u dobrego  zegarmistrza jak bedzie problem,koperta  ta akurat  to pelne zloto  ,mam  i  wydmuszki  ,maja  troche inny  ksztalt  i  ciezar,dziekuje  kolegom za porady  ,calkiem zapomnialem o  tym  pytaniu.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te otwory to są tylko zgłębienia i wypadało by je pogłębić. Ukos od samego wiertła jest wystarczająco mały, aby go nie brać pod uwagę, ale warto go, ten ukos, wykorzystać do naprawy istniejących otworów. Na fot otwór wydaje się być blisko krawędzi. Wiertło powinno być cienkie, jak czop w teleskopie i umocowane w klubie, a nie w jakiejś wiertarce. To wystarczy aby pogłębić otwór, aby cały czop teleskopu się mieścił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.