Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Poljotek911

Parujący poljot

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowiczom.

 

W listopadzie 2019 roku zakupiłem z serwisu allegro zegarek poljot. Zegarek gubił poprawność chodu, zatrzymywał się. Po wizycie w zakładzie zegarmistrzowskim zaczął działać idealnie, z poprawnością chodu koło 20 sekund na dzień. Ostatnio zegarek zaczął parować. Para/Rosa się pojawia, potem sama znika jeśli potrzymać dłużej dłoń na szkiełku bądź odciągnąć koronkę. Wczoraj wieczorem go rozkręciłem poprzez zdjęcie dekielka i zostawiłem na noc. Rano traktowałem 10 minut suszarką. Po godzinę oczyściłem to, co się dało - uszczelka, dekielek, pierścień dekla i boki mechanizmu (nie umiem wyciągnąć koronki żeby wyjąć mechanizm z koperty). Zegarek założyłem na dłoń. Po pół godziny efekt jak na zdjęciu. W zegarku chodzę po domu i na dworze, nie myję rąk, nie biorę kąpieli - przebywa z daleka od łazienki. W domu wilgoci nie ma także. Ktoś ma jakieś pomysły? Czy zegarmistrz coś jeszcze doradzi? Na fotografii różnica 15minut.. Skóra na ręce nie byla wilgotna 😕

IMG_20200622_131118.jpg

IMG_20200622_132653.jpg

IMG_20200622_132927.jpg

Edytowane przez Poljotek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Poljotek911 napisał:

Dzień dobry forumowiczom.

 

W listopadzie 2019 roku zakupiłem z serwisu allegro zegarek poljot. Zegarek gubił poprawność chodu, zatrzymywał się. Po wizycie w zakładzie zegarmistrzowskim zaczął działać idealnie, z poprawnością chodu koło 20 sekund na dzień. Ostatnio zegarek zaczął parować. Para/Rosa się pojawia, potem sama znika jeśli potrzymać dłużej dłoń na szkiełku bądź odciągnąć koronkę. Wczoraj wieczorem go rozkręciłem poprzez zdjęcie dekielka i zostawiłem na noc. Rano traktowałem 10 minut suszarką. Po godzinę oczyściłem to, co się dało - uszczelka, dekielek, pierścień dekla i boki mechanizmu (nie umiem wyciągnąć koronki żeby wyjąć mechanizm z koperty). Zegarek założyłem na dłoń. Po pół godziny efekt jak na zdjęciu. W zegarku chodzę po domu i na dworze, nie myję rąk, nie biorę kąpieli - przebywa z daleka od łazienki. W domu wilgoci nie ma także. Ktoś ma jakieś pomysły? Czy zegarmistrz coś jeszcze doradzi? Na fotografii różnica 15minut.. Skóra na ręce nie byla wilgotna 😕

IMG_20200622_131118.jpg

IMG_20200622_132653.jpg

IMG_20200622_132927.jpg

 

Jak dla mnie czysta fizyka...po prostu ręka pod deklem ma wyższą temperaturę, poci się nawet jeżeli wydaję Ci się, że tak nie jest, a ze względu na jakieś mikronieszczelności, jakich było mnóstwo w radzieckich czasomierzach skrapla się i powstaje wilgoć.

Sam mam podobne doświadczenie. Podobno są fachowcy, którzy nakładają nakładki izolujące od spodu pod deklem co nie koliduję z mechanizmem, a zatrzymuje skutecznie parowanie.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja - postanowiłem, że zaniosę zegarek do najbliższego zegarmistrza w okolicy. Znalazłem starszego Pana, nadmienię, że bardzo sympatycznego i hobbystycznie nastawionego do swojej pracy. Z inspekcji dowiedziałem się, iż koperta przy koronce może już mieć nieco rozwiercony otwór poprzez lata użytkowania i tamtędy może wlatywac wilgoc bądź cieplejsze powietrze. Pan postanowił założyć nowa uszczelkę pod deklem, dodać oleju nań oraz doszczelnic okolice koronki. Mechanizm dość długo suszył i wygrzewał. Polecał złożyć broń - z racji wieku, budowy i charakteru rosyjskich zegarków to może byc ich częsty defekt i spotkał ten model, bez względu na eksploatację. To znaczy - pojawi się nawet jeśli jest poprawna i unika się wilgoci na wszelki sposób. Ot - może się operacja uda, może nie i taki będzie jego urok, z jakim dokona żywota. Za usługę nie wziął grosza, polecił się cieszyć nim do ostatnich jego chwil. Zegarek niestety zaparowal po godzinie noszenia :( jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły - rozważę. Do zegarka nie jestem szczególnie przywiązany ale boli, bo człowiek dba i chucha, a tymczasem.. Najbardziej boję się korozji mechanizmu i uszkodzenia; sam efekt wizualny też nie nastraja pozytywnie. Może ktoś ma jakiś pomysł jak chałupniczo coś poprawić w konstrukcji? Poprzedni użytkownik wspomniał o modowaniu tych zegarków - ktoś coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Poljotek911 napisał:

Zegarek udało się naprawić, problem parującego szkiełka nie występuje. Temat można zamknąć. 

 

a co zrobiłeś? 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.