Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kroulec

Gustav becker brakującą część

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zegar gustav becker w czasie przeprowadzki zagubiła się jedna część. Jesteście wstanie coś doradzić gdzie taką część zdobyć i jak to się nazywa. 

 

Pozdrawiam Ryszard

IMG_20200621_110147.jpg

IMG_20200621_105444.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drążek wahadłowy to się nazywa... "Transporterek" to nazwa ludyczna używana przez amatorów... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kiniol napisał:

Drążek wahadłowy to się nazywa... "Transporterek" to nazwa ludyczna używana przez amatorów... 

 

Jak to się nazywa to ja wiem (w mojej ulubionej ostatnio pozycji - słowniku zegarmistrzowskim występuję to pod hasłem "drążek widełek" ? ) 

Ale kolega pytał czego ma szukać - wpisz w wyszukiwarkę lub portal aukcyjny hasła "drążek wahadłowy" i "transporterek wahadła" i porównaj wyniki ;) .

 

Miłego dnia

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba. Wpisz wahadło! Znacznie więcej jest wachadeł :) .


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tarant napisał:

Ba. Wpisz wahadło! Znacznie więcej jest wachadeł :) .

 

Tak Piotrze masz rację wpisałem w znanym portalu na "a"

 

drążek wahadłowy - wyniki 2 - wszystko to drążki do krosien tkackich :) 

transporterek - wyniki w zegarach 40 !!! - i wszystko to są elementy których szuka Kolega

wahadło - wyniki w zegarach 446 - z czego 438 jest nie tym czego szukał Kolega

 

Tka więc wybór jakie hasło wpisać w wyszukiwarkę należy do Ciebie - poradź Koledze :) 

 

Pozdrawiam

Roman

 

p.s. Nadmieniam że określenie "transporterek" jest gwarowo przyjętym terminem przez wielu zegarmistrzów nie tylko amatorów.

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że wszyscy nazywają drążek wahadłowy "transporterkiem" nie oznacza, że to jest prawidłowa nazwa... Szukajcie transporterka do bekerka... 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drążek wahadła, bo na nim zawiśnie wahadło, a transporterek, to bardziej element związany z kotwicą ,a wtedy to widełki

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglicy też "maja problem". A to leader, lub pendulum leader,  ewentualnie suspension arm. To, co zwykle nazywamy drążkiem kotwicy lub widełkami, to crutch, pendulum crutch, anchor assembly,


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał:

To, że wszyscy nazywają drążek wahadłowy "transporterkiem" nie oznacza, że to jest prawidłowa nazwa... Szukajcie transporterka do bekerka... 

 

Krzysztof pokaż mi mój post w którym napisałem że "transporterek" jest prawidłową nazwą (jedyne co napisałem to że jest nazwą gwarową używaną przez zegarmistrzów)

 

Natomiast  chciałem  pomóc Koledze podpowiadając czego (jakiego hasła ma szukać) - wyniki podane cztery posty wyżej dobitnie świadczą o efektywności poszukiwań :) 

 

Koledzy prowadzimy trochę jałowe akademickie dyskusje na temat nomenklatury zegarmistrzowskiej. Ś.P. brat Wawrzyniec Podwapiński chciał to nawet unormować . Ale chyba nie zdążył.

Jedyne co udało się zrobić to wydać dwunasty tom zegarmistrzostwa "Ilustrowany słownik zegarmistrzowski" w którym ujęto sporo haseł zawartych w tym zawodzie

(choć można się z definicjami tam zawartymi nie zgadzać).

 

Jeszcze raz przypominam że Kolega pytał czego i gdzie ma szukać a nie jak to się fachowo nazywa. I nie chcę, nie twierdzę że tylko moja odpowiedź jest słuszna. Ale myślę że najbardziej mu pomogła w poszukiwaniu części.

 

Pozdrawiam 

Roman

 

p.s.  Wpisując transporterek do bekerka - otrzymujemy liczbę pozytywnych odpowiedzi = 0     :D :D 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mkl1 napisał:

 

Dziękuję z poparcie mnie czyli jednak transporter a nie drążek, wahadło.

Zamykam an jakiś czas komputer bo przez tą "dydaktykę" nic dziś nie zrobię :) 

 

Miłej drugiej połowy dnia

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazłem taki transporterek, czy będzie pasował do tego modelu. 

Screenshot_20200623_173655_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tak, moze nie?

 Pokaż wahadło... albo sprawdź czy dałoby sie podwiesic na tego rodzaju zaczepie..

Ja bym szukał czegoś takiego

Zawieszka wahadła Gustav Becker sygnowana D.R.P.

 ale to zależy od wieszaka/zakończenia wahadła


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest wahadło?... chodzi o zaczep wahadła. 

Właśnie kolega pokazał takie, jak mi się wydaje, że powinno być. Pokaż koniec wahadła. 

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mkl1 napisał:

Moze tak, moze nie?

 Pokaż wahadło... albo sprawdź czy dałoby sie podwiesic na tego rodzaju zaczepie..

Ja bym szukał czegoś takiego

 

 ale to zależy od wieszaka/zakończenia wahadła

 

Takiego nie stosowano w dużych mechanizmach. Jak już koledzy pisali - potrzebne jest zdjęcie "górnego okucia dolnej części dwuczęściowego wahadła" ;) .

14 minut temu, Kroulec napisał:

Witam znalazłem taki transporterek, czy będzie pasował do tego modelu. 

 

 

Prawdopodobnie tak, ale - patrz poprzednie zdanie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinno być OK, jedyny problem to długość (może były różne, choć wątpię).  Jeżeli jest podana w opisie aukcji - sprawdź i wirtualnie przymierz. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko jedno pytanie czy wymiarowo się zmiesci :)

 

transporter beker 2.jpg


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrz, czy podają w aukcji długość elementu. Jak tak, to już będziesz wiedział. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna pasować. Tak jak napisał Piotr.

Dla pewności zmierz odległość między końcem sprężynki na górze w dołem szczeliny w drążku kotwicy/widełek

powinna być mniejsza od podanej przez Ciebie długości żeby można było swobodnie w prowadzić zaczep wahadła.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.