Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Emil/efa116

Pagani Design czy Corgeut?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Ostatnio przeglądając aliexpress natrafiłem na dwa ciekawe zegarki. A mianowicie są to

 

Pagani design 

 

-1418014443793646942.jpg

 

 

I Corgeut

 

1240009406-1708663166.jpg

 

Teraz nasuwają się pytania który z tych zegarków jest lepszy technicznie? O ile w pagani jest Seiko nh35a, o tyle w corgeut są dwa mechanizmy. Miyota i seagull, który z nich jest lepszym, bardziej dopracowanym mechanizmem? Zjada mnie ciekawość stąd prośba o odpowiedź. W sumie bardzo za mną przemawia corgeut i wizualnie wygrywa z pagani. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tyko, że w większości chińskie podróbki ładnie wyglądają tylko na zdjęciach :)

Jakość wykonania może być różna... 

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Corgeut  co na focie z mechanizmem miyoty (zresztą na bazarku) nie do czego się przyczepić. Szafir. Ceramika. Dobry wół roboczy w środku. Bransoleta z pełnych ogniw. Naprawdę fajnie wykonany. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo porównywalne zegarki w podobnym budżecie. Jeśli homar Tudora to raczej z mechanizmem Miyoty, choć ten werk seagull też zbiera dobre opinie. Jeśli masz ochotę na zielonego to zapraszam na bazarek, gdzie leży mój Starking będący homarem submatinera i omegi

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, revolta4 napisał:

Mam tego Corgeut  co na focie z mechanizmem miyoty (zresztą na bazarku) nie do czego się przyczepić. Szafir. Ceramika. Dobry wół roboczy w środku. Bransoleta z pełnych ogniw. Naprawdę fajnie wykonany. 

 

 

W tym Corgeut  raczej nie ma ceramicznego bezela (mam ten zegarek), wkładka jest aluminiowa. W Pagani jest ceramika (też mam).

Oba są spoko, bierz co bardziej odpowiada Ci wizualnie. Mechanizmy są podobnej klasy (podstawowe, proste werki). Pagani jest znacznie większe i cięższe - miej to na uwadze

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mkoch napisał:

 

W tym Corgeut  raczej nie ma ceramicznego bezela (mam ten zegarek), wkładka jest aluminiowa.

To raczej cytat z aukcji jak kupowałem zegarek. Aż sprawdzę u siebie. Jak się da to jakoś sprawdzic

A zrób fote porównawcza ich obok siebie. Koguta dobrze się nosi nie jest za duży i prostokątny. Pagan wielki i okrągły. Jestem ciekaw jak wyglądają obok siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem mechanizmu, to wybrałbym zegarek z mechanizmem Seiko NH35A. To bardzo solidny werk z dokręcaniem i ze stop-sekundą i w przeciwieństwie do Miyoty dokręca się przy ruchu rotora w obie strony. Wszędzie można go serwisować a części zapasowe będą powszechnie dostępne przez dziesięciolecia.

Reszta - kwestia gustu, ale w Pagani jest bransoleta (i to całkiem przyzwoita) a nie pasek, więc plus. O wiele łatwiej (i taniej) jest dokupić i dopasować pasek niż bransoletę. Drugi plus dla Pagani to przeszklony dekiel. To zawsze taki miły dodatek. Nawet jeżeli w środku jest niedekorowany mechanizm. Minus (dla mnie) to cyklop. Ja za tym nie przepadam, ale to też sprawa gustu a nie obiektywny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koguta też można kupić na bransolecie bez problemu. Jeden minus odpada 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, revolta4 napisał:

To raczej cytat z aukcji jak kupowałem zegarek. Aż sprawdzę u siebie. Jak się da to jakoś sprawdzic

A zrób fote porównawcza ich obok siebie. Koguta dobrze się nosi nie jest za duży i prostokątny. Pagan wielki i okrągły. Jestem ciekaw jak wyglądają obok siebie 

 

Jestem poza domem do piątku. Jeśli możesz poczekać i mi przypomnisz, to zrobię takie zdjęcie

2 godziny temu, revolta4 napisał:

To raczej cytat z aukcji jak kupowałem zegarek. Aż sprawdzę u siebie. Jak się da to jakoś sprawdzic

 

Łatwo poznać - ceramika to ceramika - błyszczy, jest twarda i ma zupełnie inną strukturę (jakbyś macał talerzyk :) ).

Aluminium jest po prostu pomalowane (chropowate, da się zarysować - nie polecam 😉 ), to widać  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, mkoch napisał:

Jestem poza domem do piątku. Jeśli możesz poczekać i mi przypomnisz, to zrobię takie zdjęcie

Na spokojnie. Chciałem zobaczyć z czystej ciekawości bo na papierze pagan dużo większy jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie coś na temat tych mechanizmów seagull? wydaje mi się że części do miyoty też raczej nie powinny być trudno dostępne. Zastanawia mnie seagull w corgeut., wtedy by był całkowity 100% chińczyk z ze stali i serca (mechanizmu) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bodajże seagull st 16 lub st 17. Jeden z tzw. wołów roboczych. Miałem swego czasu ten werk w parnisie i chodził poprawnie, jedynie wahnik troszkę hałasował przy nakręcaniu. Z dostępnością części od seagull nie powinno być problemu dużo tego jest na aliex... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem pewnej informacji jaki Seagull jest tam wkładany, ale z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest to ST16 / TY2806.

 

Więcej szczegółów odnośnie mechanizmu: https://calibercorner.com/seagull-caliber-ty2806-2/

 

Co do części, to trudno mi się wypowiadać. Coraz więcej tych zegarków trafia do Europy, wiec i części będą się pojawiać. Do tego, ten mechanizm był produkowany jako Swiss Made CL888, więc może części będą pasować.

Zresztą - cena całego mechanizmu na Aliexpres to z wysyłką jakieś 25 USD. Pewnie taniej będzie wymienić cały mechanizm niż go naprawiać.

 

obraz.png.dbde3765d7c257674385ca93ec02f750.png

 

No i na koniec nie wiem, czy rzeczywiście "wtedy by był całkowity 100% chińczyk". Firma Tudor mogłaby mieć w tej sprawie nieco inne zdanie 😂

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Nie znalazłem pewnej informacji jaki Seagull jest tam wkładany, ale z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest to ST16 / TY2806.

 

Więcej szczegółów odnośnie mechanizmu: https://calibercorner.com/seagull-caliber-ty2806-2/

 

Co do części, to trudno mi się wypowiadać. Coraz więcej tych zegarków trafia do Europy, wiec i części będą się pojawiać. Do tego, ten mechanizm był produkowany jako Swiss Made CL888, więc może części będą pasować.

Zresztą - cena całego mechanizmu na Aliexpres to z wysyłką jakieś 25 USD. Pewnie taniej będzie wymienić cały mechanizm niż go naprawiać.

 

obraz.png.dbde3765d7c257674385ca93ec02f750.png

 

No i na koniec nie wiem, czy rzeczywiście "wtedy by był całkowity 100% chińczyk". Firma Tudor mogłaby mieć w tej sprawie nieco inne zdanie 😂

 

 

Oj tam, oj tam Firma  ;) 

Ten Seagull z tego co doczytałem według mnie będzie lepszy od miyoty. Nakręca się w obydwie strony w przeciwieństwie do wcześniej wymienionej miyoty. Tak że wygrywa Seagull. Więc jak tylko nadarzy się możliwość i sposobność będzie to kolejny zegarkowy zakup.  

Czy orientuje się ktoś jak wygląda jakość powłoki w takiej wersji kolorystycznej? 
 

H88c2da07fdfe46519729d25f0bd552bfG.jpg

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Emil/efa116 napisał:

Oj tam, oj tam Firma  ;) 

Ten Seagull z tego co doczytałem według mnie będzie lepszy od miyoty. Nakręca się w obydwie strony w przeciwieństwie do wcześniej wymienionej miyoty. Tak że wygrywa Seagull. Więc jak tylko nadarzy się możliwość i sposobność będzie to kolejny zegarkowy zakup.  

 

W takim razie pozostaje zamówić, poczekać na dostawę i nosić z satysfakcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 12:25, mkoch napisał:

 

Jestem poza domem do piątku. Jeśli możesz poczekać i mi przypomnisz, to zrobię takie zdjęcie

 

Łatwo poznać - ceramika to ceramika - błyszczy, jest twarda i ma zupełnie inną strukturę (jakbyś macał talerzyk :) ).

Aluminium jest po prostu pomalowane (chropowate, da się zarysować - nie polecam 😉 ), to widać  

Czy kolega mógł by wrzucić wspomniane zdjęcie zegarków? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę :)

Mam nadzieję, że widać wielkość Pagni. On raczej nadje się na łapę 20+. Corgeut ala Tudor jest smuklejszy i węższy, chociaż L2L jest podobne do Pagani. Najbardziej komfortowy jest rozmiar Parnisa - ani za duży, ani za mały (moja ręka 19,5, płaska)

IMG_20200627_185313.jpg


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Fajne wzrokowe porównanie.  Mi właśnie bardzo podoba się kształt uszu. Nie wiem czemu ale mam słabość do kształtu kopert Tudora. A skoro mnie nie stać na Tudora będzie w kolekcji Corgeut. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corguet najładniejszy. Jakieś źródło gdzie najtaniej, może z wysyłką z UE? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem że pagana nie kupię. Corgeut mój  na bazarek. Będę szukał suba ale w rozmiarze 40mm max 42mm. Tisellek albo stenek

Dzięki za porównanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pagani jest od jakiegos czasu, w mniejszym rozmiarze, 40 mm. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem zainteresowany. Czarnym. Muszę popatrzeć 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2020 o 12:50, johndeacon napisał:

Corguet najładniejszy. Jakieś źródło gdzie najtaniej, może z wysyłką z UE? 

Szczerze mówiąc nie wiem. Póki co ja widziałem je tylko na aliexpress. Jak gdzieś coś znajdziesz to daj znać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.