Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gersha

Zegarek mechaniczny do 5 tyś PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Szukam dla męża zegarka mechanicznego nakręcanego ręcznie, w kwocie najlepiej do 5 tyś. PLN. Zegarek ma być klasyczny, z jasną, prostą tarczą.

Do tej pory natrafiłam jedynie na zegarek:

Epos Originale 3408.208.20.10.15

Zdaję sobie sprawę, iż w tym budżecie wybór jest niewielki. Ewentualnie w grę wchodzą również używane zegarki, jednak ze względu na mój brak rozeznania w temacie obawiam się zakupu używanego zegarka z niepewnego źródła.

Bardzo proszę o opinie o ww zegarku lub inne propozycje zakupowe.

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam

 

zegarek-meski-epos-originale-3408-208-20-10-15_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym budżecie pokazany wyżej Epos to bardzo dobry wybór. Na forum jest dystrybutor marki, którego zawsze można zapytać o ten model i być może uzyskać jakąś fajną cenę. A jako alternatywę proponuję Stowę z modelem Marine, na manualnej Ecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Eposy to tylko na naszym forum są modne. Jak dla mnie mega nudny i nijaki zegarek. Proponowana Stowa bdb wybór do tego proponuję zobaczyć ofertę Longinesa, MIDO czy Union Glashutte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hmmm. Masz prawo do swojego zdania. Miałem ten model w wersji z niebieską tarczą i nadal uważam, że to rewelacyjny zegarek. Jest bardzo dobrze wykonany, ma tylko 5,9 mm grubości, stąd idealnie nadaje się na zegarek garniturowy, a do tego ma fajnie dekorowany werk - Peseux 7001. A że nie jest to marka, którą często widać na nadgarstkach? Dla mnie to tylko plus 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina to automat a z założenia wynika, że ma być manual :)

 

Stowa Marine w mniejszej kopercie to fajny wybór, ten Epos również.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cordi7 napisał:

Certina to automat a z założenia wynika, że ma być manual :)

A ta Certinę można też ręcznie nakręcić? Jeżeli tak, to win-win bo to zdecydownie najlepsza z dotychczasowych propozycji :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic 80 ma dokręcania z koronki ale... regularnie to ja osobiście żadnego automatu bym nie dokręcał.

Frajda nie ta a i są mechanizmy, które tego nie lubią, np. ETA 2824-2, na której oparty jest w/w Powermatic.

 

A na marginesie Stowa i Epos to garniturowce, Certina aż tak oficjalna nie jest, co może być zaletą ale i wadą, zaleznie od tego czego autorka watku poszukuje.

 

Junghans Meister z ręcznym naciągiem?


https://www.junghans.de/en/junghans-collection/watches/junghansmeister/junghansmeister-meisterhandaufzug/027-3200-00/model/detail.html

 

Lub jeśli mąż ma mały nadgarstek / lubi małe zegarki to Max Bill w manualu:


https://www.junghans.de/en/junghans-collection/watches/maxbill/maxbill-maxbillhandaufzug/027-3700-04/model/detail.html

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się a bazarku leżą Junghans i Stowa Marine w manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki Christoper Ward C5 Malvern 595 na werku Peseux 7000?

Christopher-Ward-C5-Malvern-595-12.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam, sek w tym, ze ich juz nie ma (jako nowe). Regularnie odwiedzam strone CW i zniknely - chyba seria zeszla i moze bedzie reedycja ale poki co jedynie rynek wtorny:

 

https://www.christopherward.eu/watches/dress

 

Natomiast fajna opcja jest 38 mm C65 Trident Vintage, ktory nie bedzie typowym garniturem, nie bedzie w manualu ale przejdzie do wszystkiego. Bralbym na bransie i jak cos przerzucal na pasek zeby miec eleganta :)

 

c65-38ada2-s00k0-b0_laydown.jpg

 

Wg mnie to mocno niedoceniana pozycja w ofercie CW a to troche taki Oyster Perpetual za sporo mniejsze pieniadze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5.000 w automacie mozna sie pokusic tez np. o Longines Flagshipa:

 

w9s79q0l9ca9ftmqxsbc.jpg?date=2019-07-05

 

albo Hamiltona Intra Matic 38 mm:

 

hamilton_intramatic_38mm_1546316054_1a38

 

Duzo opcji jest ... ale mial byc manual i krol wtedy jest tylko jeden - Nomos Glashutte, ktory robi sporo zegarkow na manualu.

 

Ja bym patrzyl na Club, Club Campus, Tangente, Ludwig, Orion i Tetra:

 

https://nomos-glashuette.com/en

 

NOMOS-CLUB-CAMPUS-38-DARK-LIGHT-DIAL-ams

 

4f197287b2ad7bceb56d46df955740cb.jpg

 

nomos-families-tangente-header-bp-suZZmB

 

271-ludwig-automatik-datum-3d-front.jpg

 

306-331-orion-weiss-2d-front-masked.jpg

 

NomosGlashutte-Tetra-5.jpg

 

Powodzenia w poszukiwaniach :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie propozycje. Po przejrzeniu ofert, najbardziej przypadł mi do gustu:

- Junghans Ref. Nr. 027/3200.00, z ewentualną zmianą paska na czarny (mąż ma tylko czarne dodatki do garnituru)

- Nomos orion 38 white

 

Mąż ma ok 17 cm w obwodzie nadgarstka - czy proponowana Stowa marine nie będzie zbyt duża? Wydaje się być masywnym zegarkiem.

 

Dodatkowo proszę o informację czy w Polsce jest dystrybutor marki Nomos czy w grę wchodzi jedynie zamówienie przez stronę producenta.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
13 minut temu, Gersha napisał:

Dziękuję za wszystkie propozycje. Po przejrzeniu ofert, najbardziej przypadł mi do gustu:

- Junghans Ref. Nr. 027/3200.00, z ewentualną zmianą paska na czarny (mąż ma tylko czarne dodatki do garnituru)

- Nomos orion 38 white

 

Mąż ma ok 17 cm w obwodzie nadgarstka - czy proponowana Stowa marine nie będzie zbyt duża? Wydaje się być masywnym zegarkiem.

 

Dodatkowo proszę o informację czy w Polsce jest dystrybutor marki Nomos czy w grę wchodzi jedynie zamówienie przez stronę producenta.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Stowa nie jest masywna, zapewniam 😉

 

https://kmziz.pl/artykul/podobno-wszystkie-drogi-prowadza-do-rzymu-wiec-o-rzymiance-od-stowy-slow-kilka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten Junghans (ta referencja) ma najlepszą z Max Bill’owych tarcz. Bauhausowa 4 jest urzekająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gersha napisał:

Dziękuję za wszystkie propozycje. Po przejrzeniu ofert, najbardziej przypadł mi do gustu:

- Junghans Ref. Nr. 027/3200.00, z ewentualną zmianą paska na czarny (mąż ma tylko czarne dodatki do garnituru)

- Nomos orion 38 white

 

Mąż ma ok 17 cm w obwodzie nadgarstka - czy proponowana Stowa marine nie będzie zbyt duża? Wydaje się być masywnym zegarkiem.

 

Dodatkowo proszę o informację czy w Polsce jest dystrybutor marki Nomos czy w grę wchodzi jedynie zamówienie przez stronę producenta.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Junghansa mialem w reku bo sie przymierzalem i to swietny zegarek, jedyny minus to szklo hesalitowe (plastik), ktore moze byc ciut bardziej podatne na zarysowania tym niemniej to elegancki zegarek, nikt w nim drewna rabac raczej nie bedzie :)

 

Nomosa mozna zamowic albo przez ich strone albo (co polecam) przez Chrono24 (www.chrono24.pl), osobiscie korzystalem juz w przeszlosci z uslug sprzedawcy 'Charming Time' i moge podac numer WhatsApp na priv - cena bedzie lepsza od oficjalnej a zegarek oryginalny i z pelna gwarancja producenta.

 

Aha. BARDZO WAZNE! Nomos z racji bardzo waskiej lunety i wielkiej tarczy nosi sie jak zegarek wiekszy, ogolnie ich design ma tez dlugie uszy. Przy nadgarstku 17 cm bralbym raczej Oriona w wersji 35 mm (np. referencja 331) niz 38 mm, lug to lug czyli dlugosci od konca uszu do konca uszu to 44,4 mm dla Oriona 35 mm i cale 47,5 mm dla Oriona 38 mm. 

 

https://www.minimatikal.com/sizes-nomos-orion/

 

Pozdrawiam i 3mam kciuki :)

 

PS. Stowa Marine jest w kilku wersjach, ja bym patrzyl na model 36 mm - do 17 cm nadgarstka bedzie jak znalazl. Sa wersje nakrecane manualnie i z automatycznym naciagiem.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Po chwili wpatrywania się urzekł mnie zegarek Stowa Marine Original Roman, ale zgodnie z waszymi sugestiami, będzie od za duży do nadgarstka 17 cm (L2L: 50,2 mm).

Mniejsza wersja zegarka nie jest moim zdaniem aż tak atrakcyjna, choć również wchodzi w grę.

Zdecydowanie nie byłam też przygotowana na tak długi czas realizacji zlecenia w przypadku zakupu zarówno zegarka Nomos (5 miesięcy na stronie producenta dla ref. 306) jak i Stowa (4 tygodnie). Jak rozumiem poza Chrono24 nie ma innych możliwości zakupu?

 

Pozdrawiam

marineuhr_original_roemisch_weiss_zn-stowa-2600-neu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stowę kupisz przecież bezpośrednio od producenta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

W interesującym mnie terminie możliwe jest kupno:

- zegarka Nomos Orion w wersji 35 mm, L2L 44,4 mm (dziękuję za podanie źródeł),

- zegarka Stowa Marine Original Roman; L2L: 50,2 mm

 

Mniejsza wersja zegarka Stowa dostępna jest na stronie producenta w dłuższym horyzoncie czasowym. Proszę w związku z tym o opinie czy do nadgarstka ok 17 - 17,5 cm w obwodzie zegarek o L2L 50, 2 mm zupełnie odpada? Przyznam, że w obecnej chwili Stowa podoba mi się bardziej:-) Obecnie mąż nosi zegarek o L2L ok 48 mm, ale jest to tani egzemplarz kupowany bez żadnej wiedzy odnośnie zegarków.

Chciałabym żeby mąż był zadowolony więc w razie czego zdecyduję się na zegarek Nomos Orion.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek typu elegant powinien być mniejszy. Przy 17 - 17,5 cm obwodu nadgarstka 50 mm L2L to wg mnie trochę za dużo.

 

PS. Ja widzę model Marine 36 mm z dostawa w połowie lipca czyli za 2-3 tygodnie:

 

https://www.stowa.de/en/Marine+36+classic-roman+white.htm

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał:

PS. Ja widzę model Marine 36 mm z dostawa w połowie lipca czyli za 2-3 tygodnie:

 

https://www.stowa.de/en/Marine+36+classic-roman+white.htm

 

Tak, w połowie lipca będzie dostępny, niestety potrzebuję zegarka na 09.07.2020 na urodziny męża. W tym terminie, zgodnie z informacja mailową będzie dostępny jedynie Stowa Marine Original Roman lub wersja Marine 36 mm bez ręcznego naciągu, na którym mi zależy.

Za późno niestety się zabrałam za realizację zamówienia.

W takim wypadku zdecyduję się na Nomos Orion w wersji 35 mm.

Proponowany powyżej Longines też ma mechanizm automatyczny niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gersha napisał:

Proszę w związku z tym o opinie czy do nadgarstka ok 17 - 17,5 cm w obwodzie zegarek o L2L 50, 2 mm zupełnie odpada?

 

 

 

Jeżeli chodzi o zegarek klasyczny, bardziej wizytowy, to wg mnie L2L na poziomie 50mm przy nadgarstku 17,5cm, nawet mocno płaskim  - odpada!

 

Ja mam rękę 18,5 i każdy zegarek klasyczny/wizytowy z L2L powyżej 46~48mm lub/z koperta większa jak 40mm, wygląda na niej jak "patelnia", niezależnie od grubości lunety, wyprofilowania uch czy też ich kształtu. ;)

5 minut temu, Gersha napisał:

 

 

W takim wypadku zdecyduję się na Nomos Orion w wersji 35 mm.

 

Bardzo dobry wybór! Z białym cyferblatem?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.