Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mario666

Zestawienie micro brands

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

To mój pierwszy post na tym forum. Bardzo zainteresował mnie ten dział, gdzie można znaleźć mega perełki. Sam grzebiąc po sieci trafiłem na poniższą stronę z zestawieniem (pewnie nie wszystkich) micro ale też większych producentów.

Może już znacie, może nie

 

Miłej lektury, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dziwne zestawienie bo jako micro brand uznano: Damasko, Squale, Chronoswiss, Davosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mario666 napisał:

Witajcie.

To mój pierwszy post na tym forum. Bardzo zainteresował mnie dział ten dział, gdzie można znaleźć mega perełki. Sam grzebiąc po sieci trafiłem na poniższą stronę z zestawieniem (pewnie nie wszystkich) micro ale też większych producentów.

Może już znacie, może nie

https://watchbandit.com/watch-brands/

Miłej lektury, pozdrawiam

 

 

Dziękuję za link 🙂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta lista aczkolwiek rzeczywiście dość długa jest również moim zdaniem mocno dyskusyjna.

Nie chodzi mi o jej aktualność - to wobec powstających prawie codziennie nowych projektów jest praktycznie niemożliwe.

Problemem jest pytanie o definicję "micro brandów". Czy też firm mieszczących się w pojęciu "upcomig".

Zamieszczanie jednym tchem na liście firm takich jak:,, Junkers, Grovana, Lüm-Tec,, Triva czy Swiss Military Watches obok Corniche, Draken Watches, Marc & Sons, Touby Watches czy Vratislavia Conceptum jest chyba mało trafne biorąc pod uwagę potencjał i skalę produkcji. Corniche sprzedaje 82080 razy mniej zegarków rocznie niż Junkers.

Termin "micro" trudno jest więc odnieść tu do wielkości produkcji.

Zjawiska spod znaku Tokio Bay czy Daniel Wellington będące de facto marketingową otoczką dla taniej, seryjnej i sztampowej produkcji kilku fabryk w Chinach nie mają żadnej korelacji z wkładem energii i pracy jaką w projektowanie, assambling i serwis wkłada Marcin z Vratislavia Conceptum czy Marc Schutten z Pancora.

I jakie mają mieć miejsce na tej liście nazwiska takie jak F. P. Journe, Cristine Genesis, Reiner Nienaber, Stepan Sarpaneva czy Vincent Calabrese ????? Zresztą firmy takie jak Nomos Glashütte, Jacob & Co. czy Chronoswiss też raczej nie są upcoming.

Nakrytykowałem się to teraz powinienem podać właściwe rozwiązanie ale ... nie potrafię.

Pisałem już kiedyś, że moim kryterium mikrobrandu jest po pierwsze pasja i wkład pracy w projekt zegarka, szukam elementów niepowtarzalnych w pomyśle, jasnej inspiracji, cenię jakość wykonania, niepowtarzalność będącą skutkiem limitowanej produkcji i to cp moim zdaniem nierozerwalnie łączy się z projektem mikrobrandowym - dostępną cenę.

Świat mikrobrandów zegarkowych jest niezwykle dynamiczny. Nowe projekty pojawiają się prawie codziennie. Bardzo trudno jest tu być na czasie. 

Zbieram te zegarki od kilku lat, mam ich ponad 70, nieustannie powiększającą się listę zakupową na kolejne i wiem, że nic nie wiem :)

Znakomitą inspiracją i rekomendacją były (i są) dla mnie informacje zamieszczane przez Pawła w tym wątku. To naprawdę jedno z najlepszych źródeł. Korzystam oczywiście z microbrandwatchworld.com, watchisthis.com, ablogtowatch.com, watchonista, Kaminsky'ego, Wahsoshiok czy komercyjnych stron w rodzaju keepthetime.com, watchgauge.com, mymicrowatch.com, również z watchbandit.com. 

Witaj w klubie Mario666 i ... uważaj: lekarstwa na tą chorobę bywają kosztowne😃

 

 

 

 

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pan Tarhei napisał:

........Pisałem już kiedyś, że moim kryterium mikrobrandu jest po pierwsze pasja i wkład pracy w projekt zegarka, szukam elementów niepowtarzalnych w pomyśle, jasnej inspiracji, cenię jakość wykonania, niepowtarzalność będącą skutkiem limitowanej produkcji i to cp moim zdaniem nierozerwalnie łączy się z projektem mikrobrandowym - dostępną cenę................

 

 

Zgadzam się w 100% - ja cały czas myślałem że mikrobrand to tzw. handmade robione w pokoiku lub w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Mario666 nie przedstawił żadnej listy micro brands, tylko zamieścił link do internetowego sklepu. Wykorzystał w ten sposób nasze forum do zareklamowania handlu zegarkami. Dobre i sprytne  wejście do Klubu 😜

Albo rozwinie się sensowna dyskusja na temat, ale bez linkowania i reklamowania, albo temat zostanie zamknięty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swój prywatny użytek rozumiem mikrobrandy podobnie, jak onegdaj rozumiało się tzw. wytwórnie niezależne (indies) w muzyce popularnej. ;)

 

Czyli np. wytwórnia "x" (powiedzmy, amerykański SUBPOP) - jeżeli nawet trafi w swoje "5 minut" i idealnie wybierze zespół, co doprowadzi do ultra mega globalnego sukcesu komercyjnego, to najważniejsze jest to, że dokonała tego SAMODZIELNIE, a nie pod skrzydłami intergalaktycznej korporacji typu SONY MUSIC ENTERTAINMENT.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał:

Kolega Mario666 nie przedstawił żadnej listy micro brands, tylko zamieścił link do internetowego sklepu. Wykorzystał w ten sposób nasze forum do zareklamowania handlu zegarkami. Dobre i sprytne  wejście do Klubu 😜

Albo rozwinie się sensowna dyskusja na temat, ale bez linkowania i reklamowania, albo temat zostanie zamknięty. 

Panie Eugeniuszu, jeżeli tak to wyglądało, serdecznie przepraszam. Na zamieszczonym linku, skupiłem się głównie na tej liście, a nie na sklepie. Ciężko znaleźć znaleźć takie zestawienia, natomiast kolega Pan Tarhei ma w zupełności rację  jest to dosyć pomieszana lista micro jak i dużych producentów (dzięki za podanie stron - zapoznam się 😉). Przekopałem ten dział prawie do pierwszych postów, mega dużo fajnych perełek o których nie miałem pojęcia. Sam zachorowałem na LumTeca, Zodiaca (chociaż ta marka jest z dużą historią) czy Boldera ale dla Jana Kowalskiego to totalne Enigmy, znający tylko czołowe (mega drogie marki) albo majtkowce, oczywiście miedzy są jakieś Certiny, Doxy itp. (gdzie pewnie rok temu też takim Janem byłem). Miałem nadzieję że dorzucę swoją cegiełkę do tego zacnego grona.

W dniu 26.06.2020 o 17:12, Pan Tarhei napisał:

Witaj w klubie Mario666 i ... uważaj: lekarstwa na tą chorobę bywają kosztowne😃

Niestety już po mnie - właśnie zbieram na LumTeca oraz Zodiaca 

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez Mario666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.06.2020 o 10:11, Eugeniusz Szwed napisał:

Kolega Mario666 nie przedstawił żadnej listy micro brands, tylko zamieścił link do internetowego sklepu. Wykorzystał w ten sposób nasze forum do zareklamowania handlu zegarkami. Dobre i sprytne  wejście do Klubu 😜

Albo rozwinie się sensowna dyskusja na temat, ale bez linkowania i reklamowania, albo temat zostanie zamknięty. 

 

Trochę Kolego Prezesie przesadziłeś :)

Wiedza jest nabywana z czasem, a myślę, że Mario zafascynowany ogromem świata mikrobrandów chciał podzielić się  tym co znalazł - link odnosi się do listy na blogu a nie do sklepu. Forum pełne jest linków do stron komercyjnych. Przekonany jestem jednak, że jest to próba podzielenia się ciekawą informacją a nie działanie marketingowe (z nielicznymi wyjątkami).

Zamknięcie tematu sprawi, że pozostanie w nim jedynie ten jeden nieszczęsny link. 

 

Swoją drogą w jednej z definicji mkrobrandów, które znalazłem było sformułowanie o bezpośrednim systemie dystrybucji produktów do klienta końcowego. To oczywiście jest możliwe ale przekonany jestem, że dla zachowania rozwoju i ekspansji na nowych rynkach istnienie specjalizowanych sklepów z kilkoma/wieloma markami jest niezbędne.

Ja nie odczuwam konieczności kupowania BOLDR'a ani Marloe bezpośrednio od producenta i jestem zadowolony że mogę załatwić zakup w Polsce ( nie podałem linka do polskiego sprzedawcy więc nie jest to kryptoreklama 😜).

 

Być może ktoś z Was jeszcze tego nie czytał: https://www.hodinkee.com/articles/understanding-the-rise-of-the-microbrands

 

 

 

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.