Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Franek Sobek

Kienzle pomoc w ustaleniu daty produkcji

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jak w temacie proszę o pomoc w ustaleniu daty produkcji zegara wiszącego Kienzle.

Kupiłem go na starociach. Oczywiście szukałem informacji na jego temat, natomiast to co znalazłem nie satysfakcjonuje mnie.

Stąd moje pytanie tutaj. Na obudowie widoczny nr 57/1810 na zdjęciu nr4. Na werku również numery nie do końca czytelne. Liczę że osoby będące w temacie potrafią je odczytać.Mam nadzieję że jestem w odpowiednim temacie. Jeśli nie proszę o wyrozumiałość oraz administratora o pokierowanie w odpowiednie koleiny.

Wszystkim z góry dziękuję za odpowiedź.

IMG_20200621_172258.jpg

IMG_20200622_224836.jpg

IMG_20200621_172306.jpg

IMG_20200622_224551.jpg

IMG_20200622_224620.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie podobne produkowane są przez Kienzle od lat 30 do 50 więc numer na obudowie jest prawdopodobną datą produkcji czyli 57r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Natomiast to nadal duża rozpiętość tj. od lat 30 do 50. Nr 57 o którym mowa znajduje się na drewnianej obudowie i wygląda moim zdaniem bardziej na pieczątkę. Ale może się mylę. A co z cyframi i literą na werku? Uważam też że zegary z lat 50 które przeglądałem miały inne wskazówki i nakręcane były od przodu, dlatego ja obstawiałem lata 30te stylowo pod art deco tylko brakuje mi potwierdzenia przez kogoś z większą wiedzą niż moja. Proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wzór tarczy i wskazówek stosowano już w roku 1939. Ale nie przypominam sobie modeli wiszących na sznurze (rope clock) z lat międzywojennych. Art deco nigdy nie wymarło. Obstawiałbym raczej lata 50.

 

544988994_FireShotCapture257-KienzleDyskGoogle-drive.google_com.thumb.jpg.9b2fbf2ffc72d9d15f9e23c93db0529a.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Rzeczywiście muszę się zgodzić z p. Piotrem i jego przedmówcą zegar jest z lat 50. Raz że sznur, dwa zdobienia. Art deco to nie jest (chociaż miałem nikłe nadzieje :), co najwyżej stylizowany na ten styl.

"Art deco nie wymarło" co to znaczy nie wymarło? Są przedmioty architektura, więc styl istnieje w przestrzeni publicznej. Natomiast  współcześnie tylko  nawiązuje się do tego stylu tworząc nowe rzeczy. Zresztą temat nie był o tym więc nie warto kruszyć kopi :)

 

jeszcze raz dziękuję.

temat zamykam

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w identyfikacji. Jak odczytać rok produkcji z tych cyfr? Czy są jakieś widełki cenowe ?

IMG20220507173727.jpg

IMG20220507173836.jpg

IMG20220507173910.jpg

IMG20220507174029.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.