Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mkl1

ELGIN 1916- GRADE 417 model 2

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny  zegarek po przeżyciach.

 Elgin , jak Elgin, kazdy wie.

ten jest wersją "ubogą". ma aż 7 kamoli, i to tylko 4 2+2nakrywkowe) na łożyskowaniu balansu i aż 3( 2 + 1nakrywkowy) na łożyskowaniu kotwicy.

Koperta "Silwerode", zakręcana.

 Tu zonk...

 Ktoś pięknie "odkręcał tylny dekiel przy pomocy tradycyjnego majzla i srubokretu.

 Udało się gwint doprowadzic do jako takiego stanu, że juz mozna dekiel nakręcic( niestety nie do końca- szczelnosci.

 Przedni - ramka jest tak zapieczona, ze mimo sposobów podpowiedzianych w "poradach zegarmistrzowskich" ruszył tylko ociupinkę..

 Teraz  miałem zgryz- jak go wyczyscić, bo aż się "rwał " do chodzenia.

 Otworzyc się nie da , więc zrobiłem to co mogłem.. TERAZ PURYŚCI będą mieli używanie :)

Mechanizm rozebrałem od strony dekla tylnego, umyłem i złożyłem.

 

Zegarek ozył i do dzisiaj (po 24 godzinach) trzyma czas przyzwoicie.

Szkiełka nie mogę zamontować doputy nie odkręcę przednij ramki.  :( teraz troche grafiki.

 

 

2 z aukcji.jpg

1 z aukcji.jpg

numer z aukcji.jpg

silverode.jpg

ELKGIN 18808934.pdf


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grade 416

 

  

46 minut temu, mkl1 napisał:

...... ma aż 7 kamoli, i to tylko 4 2+2nakrywkowe) na łożyskowaniu balansu i aż 3( 2 + 1nakrywkowy) na łożyskowaniu kotwicy.

 

Pozdrawiam

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za zwrócenie uwagi


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służę uniżenie 

 

Liczyłem na wyjaśnienie więc powtórzę

 

21 godzin temu, mkl1 napisał:

.....G 416 mod 2 - czyżby ?

...i aż 3( 2 + 1nakrywkowy) na łożyskowaniu kotwicy. - czyżby ?

 

I żeby było jasne - nigdy nie miałem w rękach i nie naprawiałem tego mechanizmu.

Nie jest też on w moich zbiorach. Nie jestem wybitnym fachowcem do amerykańców.

Natomiast moje wątpliwości wzbudzone są wiedzą którą znalazłem w kupionych książkach i katalogach jak też wiedzą ogólnie dostępną w internecie.

A przede wszystkim ogólną wiedzą o zegarkach i ich konstrukcji.

I żeby było jasne - mimo wieku i starej i siwej głowy cały czas z pokorą się uczę czegoś nowego.

 

Liczyłem na to że na tym forum jest wielu Kolegów którzy znają się na amerykańcach a przede wszystkim mają lub naprawiali ten zegarek.

Więc wyjaśnią moje wątpliwości ???

 

Czekając niecierpliwie

życzę miłego poranka

 

Romaan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się pomyliłem :(

Nie znam się ..

Zobaczyłem "wysoki" kamyk i pomyślałem , że to pewnie dwa..

i tyle.

 To i tak nie wiem jak naliczyli 7 ?

 Skutecznie jestem zniechęcony  :( do przedstawiania czegokolwiek..

 Dzięki

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mkl1 napisał:

Może się pomyliłem :(

Nie znam się ..

 

Drogi Mirku, po kolei

powtórzę prośbę innych Kolegów - nie obrażaj się -

i nie chcę żeby było że ktoś "ciągnie z Ciebie łacha" , "punktuje Ciebie" czy się "wyzłośliwia" jak to gdzieś określiłeś, ale jak Ci zwracałem uwagi na ew. błędy

w Twoich wypowiedziach to traktowałeś to jako "złośliwości leśnego dziadka" :) i odpowiadałeś jeszcze bardziej złośliwie. Dlatego jakiś czas temu obiecałem że będę tylko zaznaczał

w Twoich wypowiedziach to co jest dla mnie wątpliwe i co nie znaczy że jest błędne

Zwróć uwagę że na tym forum jest sporo Kolegów  którzy mają olbrzymią wiedzę Piotr. Krzychu, Bartek, Paweł, Leszek, Janusz, Jacek ....... (przepraszam tych których nie wymieniłem)

Ale z natury wypowiadają się oni w zakresie na którym się znają najlepiej, w innych ustępując innym Kolegom. Ja na przykład rzadko wypowiadam się w tematach zegarów wiszących,

naprawy skrzyń, naręcznych, rosyjskich - bo się po prostu na tym mało znam.

 

 

Ale ad rem

- pierwsza moja wątpliwość to tytuł Twojego postu "ELGIN 1916- G 416 mod 2"

  myślę że swobodnie w materiałach do których masz dostęp jesteś w stanie sprawdzić i ew. skorygować jaki to Grade

 

- druga wątpliwość to te nieszczęsne kamyki

 

9 godzin temu, mkl1 napisał:

...Zobaczyłem "wysoki" kamyk i pomyślałem , że to pewnie dwa...........i tyle.

 To i tak nie wiem jak naliczyli 7 ?

 

2 na balansie + 2 nakrywkowe = się cztery, plus 2 kotwicy = sześc  to gdzie ten nieszczęsny 7?

Wybacz jeśli jak twierdzisz rozebrałeś (choć "nieprawilnie" :D )  cały mechanizm, umyłeś go, złożyłeś i wyregulowałeś.

To miałeś dostęp do wszystkich kamieni i je widziałeś - ja i moje wątpliwości są tylko z "głowy" bo nie widzę tego mechanizmu.

Ale skoro widziałeś "wysoki" kamyk i pomyślałeś że to są dwa to powiedz mi czy widziałeś kiedyś jak pierwotnie go określiłeś

kamień nakrywkowy - z dziurką - bo ja nie - rolą kamienia nakrywkowego jest umożliwienie oparcia końcówki czopa i zmniejszenie tarcia

zresztą w tym samym celu wyobla się czoło czopa - można to robić polerownikiem ale są nawet do tego specjalne narzędzia.


Myślę że skoro masz ten mechanizm to rozbierz go jeszcze raz i poszukaj tego nieszczęśliwego "7" kamienia, takie samodzielne dojście do wiedzy daje dużo satysfakcji :).

Oczywiście mogę Ci podpowiedzieć, choć gdzie indziej stwierdziłeś że nie wiesz czy będziesz chciał korzystać z mojej pomocy.

 

9 godzin temu, mkl1 napisał:

.....Skutecznie jestem zniechęcony  :( do przedstawiania czegokolwiek..

 Dzięki

 

Mam nadzieję że trochę nas kokietujesz ( bo widzę że już wypowiedziałeś się bezbłędnie w innym temacie) i bo z kim bym dyskutował :) .

 

Pozdrawia "stetryczały dziadek" :) 

 

Roman

 

p.s. Jeśli odbierasz to że czepiam się tylko Ciebie to jesteś w błędzie. Ciebie może częściej bo piszesz bardzo dużo, prawie we wszystkich działach i wszystkich tematach.

p.s.2.  Moja oferta pomocy dla Ciebie jest nadal aktualna jak zresztą i dla reszty Kolegów.

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pomyłka z mojej strony, ale jak się klepnie tytuł to pozamiatane.

 Ma być Grade 417 Mod 2

 

ELKGIN 18808934.pdf


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samo POłudnie PO wyborach ;)

 

Drogi Mirku

 

16 godzin temu, mkl1 napisał:

Niestety pomyłka z mojej strony,......

 

Cieszę się że PO dwóch dniach POszukiwań udało nam się POprawić jedną POmyłkę

 

A więc nie Grade 416 tylko Grade 417

 

  

16 godzin temu, mkl1 napisał:

Niestety pomyłka z mojej strony, ale jak się klepnie tytuł to pozamiatane.....

 

Widzisz napawasz mnie otuchą że nie jest jeszcze ze mnie "taki stetryczały leśny dziadek" :D bo wydaje mi się że POtrafię zmienić "raz klepnięty tytuł"

Jak chcesz to POmogę - moja propozycja jest nadal aktualna.

 

Czekam też na wiadomość czy udało Ci się wyjaśnić problem tajemniczego "7 kamienia" nieskończoności.

Czy już udało Ci się POnownie rozebrać tego Elgina i go odszukać. A może Koledzy Ci POdpowiedzą.

Jak nie to jeszcze raz służę POmocą.

 

Życzę miłego POPOłudnia i wieczoru wyborczego

 

Roman

 

Cholera nieświadomie wyszedł mi POst agitacyjno-wyborczy - nie wiem czy moderatorzy go nie usuną :D 

 

p.s. Myślę że nie musisz ciągle dodawać w Swoich postach linków do stron z których czerpiesz informację. Ranfft, mikrolisk czy inne strony są wszystkim doskonale znane - adresy są dostępne w zakładkach "zanim zadasz pytanie" "potrzebne strony" i.t.p. A usuwanie ich (a miałem ostatnio uwagę od moderatora żeby odpowiadać na posty bez załączników) jest kłopotliwe. Myślę że jak będziesz dawał załączniki ze Swoich katalogów które są trudne do zdobycia ze względu na rzadkość lub cenę to wszyscy chętnie je zobaczymy.

 

 

Edytowane przez Kieszonkowe
Dodanie Postscriptum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POprawione

Dodaję załącznik, bo sądziłem, że jak pytający zobaczy dane to będzie BARDZIEJ zadowolony..

 Wiesz teraz wszystko "kawa na ławę" bo przecież ........jestem.

Dobra. wracając do mechanizmu

 nie znalazłem innycch kamyków niż te:

 4=balans

2= kotwica

 no i jeszcze paletki ale to by było 8 a nie 7.

No chyba, że na kole sekundowym, ale tego nie widzę.. jak wiesz płyta dolna i tarcza mysiały zostać w nierozkręconej kopercie.

I chyba tak już będzie, doputy czegoś nie wymyślę...

 

Mirek

 

 

ps. teraz dorabiam zawieszkę i transporterek zespolony ze sprężyną do wahadełka w kapliczce

 kolejne wyzwanie, bo domorosły "zakuł/zaklepał połamał uchwyt zawieszki w płycie, wywalił zawieszkę zespoloną(transporterek) i wahadło powiesił na pogiętym ramieniu kotwicy..

 ........ale to już inna historia.

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyyyh... najprostsza na świecie konfiguracja dla wychwytu kotwicowego...

 

2 łożyskowe balansu, dwa nakrywkowe balansu, dwie palety i palec przerzutnika :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, pmwas napisał:

...... i palec przerzutnika :)

 

Dzięki Pawle że wyjaśniłeś naszemu Koledze jak się liczy kamienie w zegarkach.

I że nic tam nie zginęło :D czy że amerykańce nie oszukują ;) .

 

Pozdrawiam

Roman

 

p.s. Ale swoją drogą trochę szkoda - nic tak nie cieszy i uczy jak samodzielne dojście do wiedzy. Przecież nie tak dawno Mirek za Twoją (i po trochu moją radą) dorabiał metalowy palec przerzutnika

ubolewając że rubinowy palec jest za wąski :) 

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły producenci amerykańscy podawali prawdziwą liczbę kamieni. Jak się nie zgadza to zawsze sugeruje ze ktoś coś kombinował. Czasem nieprawdziwą liczbę nabijał nieuczciwy sprzedawca, ale z reguły widać wtedy, ze napis nie powstał w fabryce...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.