Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Laponek

Mechaniczny ze small second

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy znają koledzy współczesne divery, z mechanizmem z ręcznym naciągiem i małą sekundą podobne do tego na zdjęciu? Ja znam prima orlika. Może jakieś inne?

 

s-l1600.jpg

 

Ogólnie bardzo mi się podobają zegarki z małą sekundą w formie takiego krzyżyka. Jeżeli ktoś zna współczesne zegarki, niekonieczne divery, tego typu to prosze też wkleić:). Bardziej myślę o zegarku do noszenia na codzień, niż garniturowcu. Wszystko w budżecie do 3 tysięcy funtów (15 tysięcy złotych) proszę. Najlepiej z ręcznym naciągiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje się mechanizmów z ręcznym naciągiem do diverów (z małymi wyjątkami), z tego względu że mają zakręcaną koronkę, a codziennie zakręcanie i odkręcanie jest uciążliwe i naraża gwint na zużycie.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oris robił Aquisa z mała sekundą, w Nomosach będzie do wyboru do koloru (Club i Club Campus będą najbardziej do noszenia na co dzień). Jak mi się coś jeszcze przypomni to podrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cezary1976 napisał:

Panerai spełnia wszystkie kryteria wraz z ręcznym naciągiem.

 

No chyba nie spełnia kryterium finansowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, gniewko napisał:

 

No chyba nie spełnia kryterium finansowego.

Używany PAM już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sugestie. Nomosy super zegarki, ale campusy mi się nie podobają. Ludwiga 38 mm bym przytulił, ale to zupełnie inny typ:) Aquis small second w ogóle mi się nie podoba.  Radomir base logo fajny, ale o wiele za duży i prawie 4 tysiące funtów.

Ten fresard z pierwszego zdjęcia był na ebay za mniej niż 50 funtów NOS. Czekałem na koniec aukcji, żeby zabidować, ale ktoś mnie uprzedził, wcisnął buy now i teraz go wystawił za ponad 300 na obciachowym pasku. Bardzo mi się podoba więc szukam czegoś podobnego, ale nowoczesnego, do noszenia.

Prim orlik 38 cal 105 jest super. Co prawda automat, ale zeagrek torpeda. Wszystko in house, ale i cena adekwatna bo ponad 10 tysięcy złotych.  Musiał bym zobaczyć na żywo, żeby się zdecydować:)

XtWnouuUIomgdSBverWf_s.jpg

Może szanowni koledzy znają podobne zegarki. Nie mam presji wielkiej na kupowanie, bo mam dwa nowoczesne divery i vintage seiko plus hamiltona khaki mechanical, który bardzo mnie cieszy. Ale mam też odłóżoną kasę na zegarek i jak będzie coś naprawdę fajnego, to kupię. Bardzo lubię nakręcać zegarek co rano, więc mechaniczny naciąg preferowany. 38 do 40 mm najlepiej, ale i 42 mogę nosić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.