Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
qzn

Zegar kominkowy: prośba o identyfikację, zalecenia

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanko.

Dostałem w prezencie zegar, link do galerii: https://imgur.com/a/zTrG4Y3

W zegarze brakuje szkła, klucza, mechanizm jest uszkodzony (bije bez przerwy).

Ponieważ nie jestem związany emocjonalnie i umiarkowanie pasuje mi do wystroju planowałem go sprzedać, ale nie wiem co było by najlepiej ogarnąć przed wystawieniem oferty (czy sprzedawać tak jak jest czy zainwestować w przywrócenie do chodu).

Nie wiem też jaka może być wartość tego zegara.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Edytowane przez qzn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedeński zegar portykowy z początku XIX wieku. Długość chodu 36 godzin. Bije tylko półgodziny i godziny. Obudowa poważnie przemalowana brązami... Brak wahadła... Koszt naprawy mechanizmu i konserwacji obudowy około 4000 pln ( mechanizm 500 zł, reszta to złocenie obudowy)  Zaletą jest dobrze zachowana tarcza. 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę zapóźnienie historyczne. Koniec epoki klasycyzmu. I faktycznie , tarcza ładna. Stawiam na Czechy, oni długo drążyli temat klasycyzmu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rMEDiFm.thumb.jpg.12c944bb168ce8b7c09fa1a916b6b114.jpgFzKeiaB.thumb.jpg.3f7831be74a14aa6ac810b3153ee569e.jpgj7LoymY.thumb.jpg.e93860e57a91d6935c756880a6a364e0.jpg1FZktu0.thumb.jpg.4f9413c5faf7e248696ab4821bfb3e78.jpgkxtQNny.thumb.jpg.1fb3333577e3d0c5c32e6b049c653b51.jpgpPS9HQK.thumb.jpg.169a0cfb9aa6ecffc42dc7b9cce13617.jpg5vZAGRX.thumb.jpg.c0007a90c10e119e041fe15ff6d3ffab.jpgd4Xg3ge.thumb.jpg.508b92c1a8d43629a24c1e79b49d34d8.jpg

Sowa :)  Pewnie z niejaką Ateną.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dziękuję za pomoc. Jaka może być szacunkowa wartość przed i po renowacji, bo nie wiem czy jest to uzasadnione? W niektórych przypadkach lepiej ewentualną renowację pozostawiać przyszłemu kupującemu, gdyż może mieć preferencje i zalecenia co do osoby która miała by tego dokonać - ale nie wiem jak to wygląda z zegarami - być może warto zrobić mechanizm i szło a pozostawić obudowę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto tylko dla siebie, na pamiątkę inaczej nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już musisz sobie sam odpowiedzieć czy warto...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że „renowację” to już ktoś obudowy zrobił ... gipsem dentystycznym i złotolem ... trudno to przywrócić do normalności ... różowy górą ! 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Normalnie, podstawowe fejsbukowe pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, kiniol napisał:

To już musisz sobie sam odpowiedzieć czy warto...


Chętnie, tylko brakuje mi 2 informacji: ile to może być warte w obecnym stanie i ile może być warte po przywróceniu do "świetności" :)

Jeśli to w obecnym stanie 500 zł, renowacja 4000, po renowacji 1500, to mogę zrozumieć, że nie warto iść tą drogą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiasz w regulamin, na forum nie dokonuje się wycen. W sumie wycena też kosztuje, to wiedza

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem, że to wiedza, ale myślałem, że do szerzenia jej służy to forum. Oczywiście nie oczekuję wyceny co do grosza, po prostu temat zegarów jest mi obcy i chciałbym znać rząd wielkości o jakim mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może jakiś rzeczoznawca,, pochyli,, się nad problemem i weźmie sprawę z,, urzędu,, -,, bene pubblico,, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest portal handlowy typu allegro ani też portal gdzie dokonywane są wyceny zegarów. To wbrew pozorom jest portal pasjonatów zegarów i zegarków i sztuki zegarmistrzowskiej. Znajdziesz i dostaniesz tu porady dotyczące historii, pochodzenia , niezbędnych napraw , renowacji zegarków i zegarków i takie informacje dostałeś. Nie licz natomiast, że ktokolwiek tu wyceni ci zegar i powie ile zarobisz na nim. To nie tylko wbrew regulaminowi, ale i wbrew panującym tu zasadom. Więc niestety musisz poszukaj gdzie indziej źródła  wiedzy jeśli chodzi o wycenę i zarobek. Może i wyjdziemy w twoich oczach na frajerów ale tu się raczej dokłada do zegarów ... ;)


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie.

Może by ktoś wypowiedział się, kogo uwidoczniono  w tej scence? Atena napuszcza Telemacha?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy o sowie , atrybucie mądrości towarzyszącej zawsze Atenie ... 😉


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu największym problemem jest konserwacja i restauracja obudowy. Po wykonaniu odkrywek stratygraficznych, które pomogą ustalić pierwotną technikę wykonania powierzchni obudowy, dochodzą kosztowne zabiegi przy odtworzeniu pierwotnych gruntów, a potem złocenie w różnych technikach...  Sowa fajna, tak trochę jak kotek wygląda... ale dla mnie wszystko wygląda jak kotek... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz lepsiejsze sowy. Ten zegar powstał ewidentnie w kilku egzemplarzach, są wersje z liktorskimi rózgami na narożach.

0fafe6e8f47353143fe3017600729a53033b4a00.thumb.jpg.588c01ba5d9712fbbc7466fac22b3cdd.jpg

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to zegar francuski... od razu widać kunszt w wykonaniu odlewów...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki francuski? Sowiecki :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kotek :blink:, co wy z tymi kotami ... wszędzie koty - Sowa klasyczna - do tego puchacz ! :D

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna być Athene noctua.

Tetradrachm_Athens_450_reverse_CdM_Paris.thumb.jpg.13c809d94bdc0eea2f9697e5179841d3.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.06.2020 o 10:35, tarant napisał:

Ano właśnie.

Może by ktoś wypowiedział się, kogo uwidoczniono  w tej scence? Atena napuszcza Telemacha?

Była by to, bardzo luźna alegoria  Odysei. Romantyczną z założenia scenkę, odbieram dwuznacznie (mała pasterka i ogromny legionista!!:o) Z klasycystycznych romantycznych ruin pozostał tylko fragment kolumny na której umieszczono sowę którą wcześniej odczytałem jako barana, prawdopodobnie dla równowagi kompozycji której brak był atutem kompozycji klasycystycznych. Koryncka kolumnada podtrzymująca puszkę zegara to już historyzm. Jednak zegar powstał na przełomie XVIII i XIX kiedy to różne style przenikały się wzajemnie i na prowincji taka ,, nieczysta " forma mogła się zdarzyć .

Edytowane przez shreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.