Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Kropka lumy w bezelu Amfibii... zniknęła!

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zauważyłem, ze w mojej Amfibii Reef odpadła kropka lumy z bezela. Tylko luma, metalowy element został, po prostu bez wypełnienia.

 

nie wiem, czy to taka jakość, czy po prostu o coś uderzyłem i odpadła, w każdym razie zauważyłem, ze jej nie ma.

 

trochę lipa w zegarku, który ma ledwie kilka miesięcy, więc spróbowałem coś z tym zrobić.

 

Mając do dyspozycji proszek luminescencyjny (składnik lumy kupionej kiedyś na zatoce), dokupiłem 5-minutowy klej epiksydowy przezroczysty, pomieszałem, naciapałem i jest :)

 

E84C6386-6AF5-4E06-A8B2-C840D1AF8DC4.thumb.jpeg.7a683659393dcac0670a0698a1800fbc.jpeg

 

trzeba nakładać zanim zgęstnieje - wtedy ma tendencję do tworzenia ładnej, gładkiej powierzchni...

 

7799D58A-74B5-48A7-A7C3-D463C35AC2FF.jpeg.079d719d45fba0a955e097d818ae140a.jpeg

 

wyszła ładna, wypukła kropeczka :)

 

3E7BE5AB-493A-4E9C-B2D8-C33B791CF2E0.thumb.jpeg.2e7dcee4008742c6c440bd5e59cf1580.jpeg

 

Nawet działa :) 

Zobaczymy jak się będzie sprawować.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmwas napisał:

wyszła ładna, wypukła kropeczka :)

 

 

 

Nawet działa :) 

Zobaczymy jak się będzie sprawować.

 

 

Wygląda jak oryginał - brawo za solidną - profesjonalną naprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle to wyszło. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo proste, tylko trzeba kupić fajny klej, który formuje twardą, lśniąca powierzchnię. I jeszcze wymieszać go w odpowiednich proporcjach.

 

Marny klej lub złe proporcje składników dają miękka i kleistą powierzchnię, a tego nie chcemy.

 

Po wymieszaniu kleju szybko dosypujemy proszku z zestawu (samego proszku, bo spoiwo inne niż klej nam tu niepotrzebne), mieszamy i nakładamy.

 

swieża żywica sama się uformuje w wypukłą kropeczkę, tylko trzeba nie przegiąć z ilością. Świetnym narzędziem jest czubek wykałaczki.

 

potem warto przykryc zegarek np pudełkiem żeby nie osiadł na nim kurz. 

 

Zawsze zostawiam sobie próbkę użytego kleju, żeby móc patrzeć, czy już stężał i jak bardzo się lepi.

 

taka fajna zabawa.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropeczka przeżyła dwa dni bez szwanku - wprawdzie o nic nie uderzyłem, ale - czego się bardziej obawiałem - niczym się nie oblepiła :) wyglada, ze się udała :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.