Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
walerian

3x Casio, edc diver/ala diver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Chciałbym wybrać coś "na lato"

Co byście polecili jako edc -

 

Casio mdv 106 duro

https://m.ceneo.pl/30025364

 

mtd 1086

https://m.ceneo.pl/85511580

 

czy edifice ef 129d

https://m.ceneo.pl/4767241

(ten niestety  bez bezela więc jest brany pod uwagę głównie za bransolete z pełnych ogniw lub udającą pełne ogniwa. Być może z racji serii edifice jest lepiej wykonany?

 

 

Zelezy mi z tej trójki  na jakości wykonania koperty, tarczy, indeksów i bezela.
Docelowo gumowy pasek zostanie

zastapiony bransoleta z pełnych ogniw w przypadku pierwszych 2 propozycji.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mdv 106 jak dla mnie zbyt oklepany design. Miałem i wg mnie zegarek ten ładniej wygląda na fotkach niż w rzeczywistości. Mnie się ten wygląd szybko znudził. No chyba że zależy Ci na pełnoprawnym diverku

 

Brałbym mtd-1086 tym bardziej że jest tam mechanizm charakteryzujący się ruchem sekundnika że zwiększona częstotliwością w stosunku do innych kwarców. 

Bezel trochę przypomina ten z Seiko Monster. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te zegarki to dobry wybór. Idź do sklepu przymierz i sam zobacz który lepiej wygląda. Ja osobiście na lato zegarka na bransolecie bym nie kupił. Guma bardziej elastyczna i lepiej się zachowa podczas uprawiania jakichś sportów. Ale to moje zdanie. U mnie w kolekcji jest mdv i mi się podoba. Niby oklepany wygląd ale w tej cenie jakość super. Innych nie widziałem ale mechanizm z tego mtd 1086 mam w swoim mtp sw320 i fajnie wygląda ta "płynąca" wskazówka :) jak już mówiłem. Idź do sklepu , przymierz i sam oceń który Ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie nic nie zastąpi latem bransolety. Najwygodniejsza. Żadne nato, guma, tym bardziej skóra. Wszystko się lepi pod wpływem potu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 sama jakość obróbki koperty tarczy i indeksów? Mniej więcej podobne xY któryś wyróżnia się na plus?

Podobno mtd ma aluminiowy bezel a mdv platik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mdv jakaś powłoką malowana, po jakimś czasie zbierze rysy, przytarcia farby, jak to w tego typu zegarkach, które nie mają bezela ceramicznego. 

 

W Mtd bezel stalowy z wgłębieniami malowanymi, moim zdaniem łatwiej wypolerujesz. 

 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wkładkę bezela w mdv zanim zniszczysz kupisz inny zegarek. Chyba że pracujesz na budowie i używasz tego zegarka w pracy to szybko zniszczysz ;) po za tym mdv ma ogromne zaplecze części zamiennych więc myślę że nie problem będzie znalezienie nowego bezela.

Edytowane przez Emil/efa116

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz, ktory się bardziej podoba. Jak dla mnie Mtd, mniej oklepany wygląd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpisy. Skoro jakość podobna to faktycznie muszę się zastanowić tylko nad wyglądem 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wygląda ciekawie, trochę poczekasz. Choć nie wiem czy sam dałbym 8 dych do Casio za 230 zł. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pełnych ogniw ale trochę cieńsza ok 3.8 mm grubości zamiast 5 mm kosztuje ok 30-50. Zależy jak poszukasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek doszedł. Na szczęście jakość wykonania lepsza niż się spodziewałem- bałem się że są tą kasę będzie to tandeta. 

Oczywiście wykryłem mikroskopijny luz pionowy na bezelu objawiający się dźwiękiem podczas opukiwania go palcem. Problem rozwiązany dzięki aplikacji białego smaru z ptfe (łagodny dla uszczelek i tworzyw sztucznych). Teraz bezel jest cichy.   Jak doczekam się bransolety to wrzucę w pełnej krasie. wg Ali ok 20 lipca

3DAF5459-3F8D-445B-9F8C-7B33CC997355.jpeg

EC413941-D649-4F84-B30D-0B33BBC014CB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem o północy przy lampie. Przebudziłem sie o 4 - dało się odczytać godzinę. Więcej się nie budziłem wiec nie wiem ile maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To całkiem w porządku jak na zegarek za tą kwotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj jednak że za oknem mam latarnie - nie mam całkowicie ciemno. Nie wiem czy luma w całkowitej ciemności nie rozładuje się szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem tak robię. Parę fotek po założeniu żelastwa. 

Ogniwa pełne, stal (nie odlew ze znalu bo i takie widywałem...). Zapięcie dobre, nie sprawia wrażenia jakby zaraz miała przestać działać. Można przyczepić się do jakości wykończenia- w kilku miejscach można dostrzec niedoskonałości satyny. Ogólnie l, biorąc pod uwagę cenę 80 zł kupiłbym kolejny raz. Może A jakiś czas kupię skręcana (koszt podobny) 

33DA29E5-42F7-4B64-897C-23C411D43818.jpeg

7CD7987E-98A8-4BC1-995E-A72F521A53BD.jpeg

8107911C-95AE-4C71-AACB-7F7FB4919719.jpeg

0C913C6A-6970-4C30-9701-A3CA7CA2D8C5.jpeg

D0994865-C881-4275-BC9E-468D7391277C.jpeg

D78AB477-8870-4463-BC33-27DF2789DFE4.jpeg

6EEAB314-4D73-4D74-A624-71F61DCCEFBD.jpeg

435C673F-30BA-40E9-842F-33C5212E06E4.jpeg

93522CDE-AD15-4574-A556-4931F6254EBC.jpeg

Edytowane przez walerian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły kajdan, pewnie z 500 gram waży z zegarkiem😂😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta super. Natomiast mam wrażenie, że jest ciut zbyt masywna do koperty, która jednak w tym modelu Casio nie jest ani gruba ani dużej średnicy. 

Moim zdaniem bransoleta o połowę mniejszej grubości ogniw bardziej by tu pasowała, a jeszcze lepiej ładny mesh o dość grubym splocie. 

 

 Z drugiej strony to tylko zdjęcia. Może na żywo prezentuje się to inaczej. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację że może nawet za bardzo masywna jak na ten model casio, ale cóż, zakup zrobiony 😀

Może za jakiś czas kupię coś takiego (ogniwa skręcane bez pinów)

Mesh, ten gruby, tez wygląda świetnie.

81A1AF31-F4CA-4CE2-AE81-5D6A06890FF4.png

B2A2B504-C89C-4497-90AD-C402FE6A4059.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Mam wrażenie że sam wzór przeplatanych ogniw, pasowałby bardzo do tej koperty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.