Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
walerian

3x Casio, edc diver/ala diver

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Chciałbym wybrać coś "na lato"

Co byście polecili jako edc -

Casio mdv 106 duro

https://m.ceneo.pl/30025364

mtd 1086

https://m.ceneo.pl/85511580

czy edifice ef 129d

https://m.ceneo.pl/4767241

(ten niestety  bez bezela więc jest brany pod uwagę głównie za bransolete z pełnych ogniw lub udającą pełne ogniwa. Być może z racji serii edifice jest lepiej wykonany?

Zelezy mi z tej trójki  na jakości wykonania koperty, tarczy, indeksów i bezela.
Docelowo gumowy pasek zostanie

zastapiony bransoleta z pełnych ogniw w przypadku pierwszych 2 propozycji.

Pozdrawiam serdecznie.

Posted (edited)

Mdv 106 jak dla mnie zbyt oklepany design. Miałem i wg mnie zegarek ten ładniej wygląda na fotkach niż w rzeczywistości. Mnie się ten wygląd szybko znudził. No chyba że zależy Ci na pełnoprawnym diverku

Brałbym mtd-1086 tym bardziej że jest tam mechanizm charakteryzujący się ruchem sekundnika że zwiększona częstotliwością w stosunku do innych kwarców. 

Bezel trochę przypomina ten z Seiko Monster. 

Edited by johndeacon

Wszystkie te zegarki to dobry wybór. Idź do sklepu przymierz i sam zobacz który lepiej wygląda. Ja osobiście na lato zegarka na bransolecie bym nie kupił. Guma bardziej elastyczna i lepiej się zachowa podczas uprawiania jakichś sportów. Ale to moje zdanie. U mnie w kolekcji jest mdv i mi się podoba. Niby oklepany wygląd ale w tej cenie jakość super. Innych nie widziałem ale mechanizm z tego mtd 1086 mam w swoim mtp sw320 i fajnie wygląda ta "płynąca" wskazówka :) jak już mówiłem. Idź do sklepu , przymierz i sam oceń który Ci się bardziej podoba.

A wg mnie nic nie zastąpi latem bransolety. Najwygodniejsza. Żadne nato, guma, tym bardziej skóra. Wszystko się lepi pod wpływem potu. 

sama jakość obróbki koperty tarczy i indeksów? Mniej więcej podobne xY któryś wyróżnia się na plus?

Podobno mtd ma aluminiowy bezel a mdv platik...

Posted (edited)

Mdv jakaś powłoką malowana, po jakimś czasie zbierze rysy, przytarcia farby, jak to w tego typu zegarkach, które nie mają bezela ceramicznego. 

W Mtd bezel stalowy z wgłębieniami malowanymi, moim zdaniem łatwiej wypolerujesz. 

Edited by johndeacon

Posted (edited)

Wkładkę bezela w mdv zanim zniszczysz kupisz inny zegarek. Chyba że pracujesz na budowie i używasz tego zegarka w pracy to szybko zniszczysz ;) po za tym mdv ma ogromne zaplecze części zamiennych więc myślę że nie problem będzie znalezienie nowego bezela.

Edited by Emil/efa116

No to bierz, ktory się bardziej podoba. Jak dla mnie Mtd, mniej oklepany wygląd. 

Dzięki za wpisy. Skoro jakość podobna to faktycznie muszę się zastanowić tylko nad wyglądem 👌

Posted (edited)

Wygląda ciekawie, trochę poczekasz. Choć nie wiem czy sam dałbym 8 dych do Casio za 230 zł. 

Edited by johndeacon

Z pełnych ogniw ale trochę cieńsza ok 3.8 mm grubości zamiast 5 mm kosztuje ok 30-50. Zależy jak poszukasz. 

Zegarek doszedł. Na szczęście jakość wykonania lepsza niż się spodziewałem- bałem się że są tą kasę będzie to tandeta. 

Oczywiście wykryłem mikroskopijny luz pionowy na bezelu objawiający się dźwiękiem podczas opukiwania go palcem. Problem rozwiązany dzięki aplikacji białego smaru z ptfe (łagodny dla uszczelek i tworzyw sztucznych). Teraz bezel jest cichy.   Jak doczekam się bransolety to wrzucę w pełnej krasie. wg Ali ok 20 lipca

3DAF5459-3F8D-445B-9F8C-7B33CC997355.jpeg

EC413941-D649-4F84-B30D-0B33BBC014CB.jpeg

Naładowałem o północy przy lampie. Przebudziłem sie o 4 - dało się odczytać godzinę. Więcej się nie budziłem wiec nie wiem ile maksymalnie.

Pamiętaj jednak że za oknem mam latarnie - nie mam całkowicie ciemno. Nie wiem czy luma w całkowitej ciemności nie rozładuje się szybciej...