Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Amator12345

Znajomość i cenienie marki orient

Rekomendowane odpowiedzi

Bodajże pół miesiąca temu pisałem mój pierwszy temat o szwajcarskim zegarku do 600 zł, teraz kiedy już moim prawdopodobnym wyborem zakupu będzie zegarek marki orient (nie wiem jeszcze jaki dokładnie model.... Chyba brałbym esteem 2 gen lub coś podobnego), chciałbym dowiedzieć się czy ta marka jest ceniona jak i rozpoznawalna przez większość ludzi.

Prosiłbym o jakieś zobrazowanie na przykładzie np. seiko. 

 

PS. Miałem ochotę brać atlantic seabase 60352.41.65 ale stwierdziłem że mocno wykracza poza budżet. 

Jeszcze jedno... Czy esteem pasuje na 17 latka (wiem że już drugi raz pisze o swoim wieku, ale nie chce dziwnie(/ej xD) wyglądać nosząc zegarek dla powiedzmy 35 latka)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to lepiej w wieku 17 lat nosić zegarek dla 35 latka, niż 5 latka ;) Równaj w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka znana i nieznana zarazem.

Znają głównie osoby interesujące się tematyką, bo przypadkowi przechodnie pewnie nie będą wiedzieć o co chodzi.

Podstawowe modele są poprawnie wykonanymi zegarkami, ze standardowymi mechanizmami.

Linia Orient Star to już wyższa półka i tutaj jest ciekawiej, ale też i drożej. Tą linię można cenić.

 

W skrócie: lansu nie będzie i to jest główną zaletą Orienta :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam odkąd kupiłem pierwszą sztukę już blisko 3 lata temu. Jestem zadowolony. To mój pierwszy automat stąd może sentyment.
Problemów nie ma. Przyciągania uwagi nie ma. Choć mam taką obserwację że wśród znajomych jak ktoś cokolwiek o zegarkach wie - wie że to Orient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka jest znana i ceniona.

 

21 godzin temu, Amator12345 napisał:

ceniona jak i rozpoznawalna przez większość ludzi.

? Nie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa zegarki DW za szczyt kunsztu zegarmistrzowskiego lub z ogromnym Dieslem z 3-ma malutkimi mechanizmami kwarcowymi, dla kogo z kolei Diesel będzie stanowił szczyt mechaniki precyzyjnej (bo ma 3 lub 4 tarcze) i do tego nieprzeciętnie "dizajn". I taki zwyczajny Orient to dla niego  relikt przeszłości...  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienty jednym się podobają, inni ich nienawidzą, jeszcze innym kojarzą się z poprzednią epoką i cinkciarzami pod Pewexem.

Cokolwiek by nie powiedzieć te zegarki mogą się podobać i mają dobrą relacje ceny do jakości, dlatego często są polecane na forum jako tani automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Balansujący Na Osi napisał:

jeszcze innym kojarzą się z poprzednią epoką i cinkciarzami pod Pewexem

Ale to chyba raczej dotyczy multikalendarzy, czyli "Patelni" . Sam jak zakładam to mam ochotę kupić trochę dolarów... 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multikalendarze i tri stary w żółtych kopertach. To był szczyt targowiskowego lansu lat 90 :)

Orienty to bardzo dobre zegarki w swojej klasie cenowej, trudno kupić coś lepszego. Ciekawą kwestią jest też fakt, że nie licząc kwarców, wszystkie mechanizny są in-house :)

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budżet to około 600 zł, to zdecydowanie lepiej Orient niż "Szwajcar".

Jeżeli masz 17 lat, to jako coś bardziej eleganckiego fajna jest seria Bambino. Sam kupiłem jeden mojemu 16-letniemu synowi i jest z niego bardzo zadowolony. Poniżej kilka przykładów, ale dostępnych wersji jest więcej.

 

obraz.png.6e49f04339eb46eb9d0b3f710af98d8c.png

obraz.png.4407ae05e5e753115799c9800b86f50e.png

obraz.png.5787090e627359ad1b736a67ab6a329e.png

 

 

Jeżeli coś bardziej sportowego, to divery Orienta też mogą Ci podejść. Najnowszy "nurek" Orienta to Kamasu (nazywany też Mako III). Tutaj jest już nawet szkło szafirowe. Też jest kilka wersji kolorystycznych oraz wybór między bransoletą i paskiem (rekomenduję zakup z bransoletą, bo pasek zawsze można stosunkowo tanio dokupić, a bransoletę już nie)

 

obraz.png.eb847c5784cfd8ae44401d42284a4df5.pngobraz.png.79d11030929e1d530266464f96107502.png

 

Żaden z tych zegarków wstydu właścicielowi nie przyniesie.

Myślę, że wersja z "open heart" może być faktycznie trochę nietypowa jak na 17-latka. Ale to już sprawa gustu i tego, co się komu podoba. W każdym razie "open-heart" to wcale nie jest objaw elegancji, jakby się mogło wydawać. Elegancja nie jest krzykliwa, a "open-heart" taki trochę jest. Na Forum jest wątek "Pokaż swojego garniturowca". Przejrzałem szybko posty w tym wątku z ostatnich 6 miesięcy. Ani jednego "open-hearta" 🤔.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 1.07.2020 o 21:33, Krist-off napisał:

"Ale to chyba raczej dotyczy multikalendarzy, czyli "Patelni" . Sam jak zakładam to mam ochotę kupić trochę dolarów ..." 🤣

 

 

Albo sprzedać.

Edytowane przez Euryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc w końcu zakupiłem zegarek, teraz proszę powiedźcie mi czy dobrze zrobiłem...... Orient maestro 700 zł (utargowane) zegarek.net - RA-AC0E05N10B 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2020 o 13:03, Szyszkops napisał:

No to poka, poka emoji846.png

Sorki, że tak późno.... 

IMG_20200709_145518.jpg

W dniu 8.07.2020 o 13:03, Balansujący Na Osi napisał:

Kupiony i jak sie podoba to pozostaje się tylko cieszyć :)

Ok, dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzieki Wielkie za tak aktywna pomoc i za miłe słowa :] 

Edytowane przez Amator12345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 18:08, Wolf napisał:

Fajnie mu na tym meshu ;) mało się mówi i tym modelu, głównie to Bambino/Mako
 

To prawda. Niestety. I jeszcze jedna rzecz warta zauważenia. W większości sklepów on-line zdjęcia nie zachęcają do kupna... A na żywo lub na "normalnych" fotkach Orient się broni zdecydowanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.