Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Sandeman

Pamiątka do 3000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry !

Czasem tak się życie układa że niektóre sprawy przyspieszają i trzeba zacząć myśleć wcześniej o pewnych sprawach.

Bez przedłużania. Szukam inspiracji, pomysłów i rad w sprawie wyboru zegarka. 

Zegarek do ok 3000 zl , nie koniecznie nowy, " klasyczny" , bez dodatkowych wskazówek ( chronograf itd) , raczej bez daty ( lub ewentualnie ) , na codzień ale i do garnituru, szkiełko szafirowe. Zegarek ma być pamiątka dla Mojego syna który ma aktualnie 5 lat więc nie wiem do końca co mu bedzie odpowiadało więc patrzę na siebie. Rozmiar mojego nadgarstka 17 cm. Kolor tarczy - raczej czarny , złota koperta. 

Podoba mi się Certina DS 1, również Certina DS Action, bardzo ładny jest Epos Emotion ( ale za dużo jednak) . Ogólnie ten styl.

 

Prosiłbym o pomysły, porady. Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszukał jakiegoś zegarka który miał premierę w 2015 roku :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdecydowanie Intra Matic 38 mm :)

 

H38455151_10.jpg

 

Uniwersalny (po przerzuceniu na pasek robi sie super elegancki), ponadczasowy design, ETA 2892, jest przepiekny jak dla mnie.

 

 

Pogadalbym tez z forumowym dystrybutorem Meccaniche Veneziane jakie kolor Redentore 36 mm mu jeszcze zostaly:

 

https://www.aeonzegarki.com/produkt_mv_redentore36

 

maxresdefault.jpg

 

To bardzo wdzieczny zegarek, o swietnych proporcjach, na STP 1-11, no i z tego co pamietam byl rabat dla forumowiczow :)

 

 

Powyzej budzetu (ale nie jakos strasznie) bedzie Christopher Ward C65 Trident Vintage (38mm):

 

https://www.christopherward.com/dress/c65-trident-vintage/C65-38ADA2-S00K0-B0.html

 

Christopher-Ward-C65-watch-new-branding-

 

Z kodem 120SUN20 mamy 120 EUR znizki i wersja na bransolecie wychodzi za 875 EUR.

Niby duzo ale to obledny zegarek, troche niedoceniany, taki Oyster Perpetual w wariancie CW.

Pasuje idealnie na 17 cm nadgarstek, z paskiem elegancki, na bransolecie bardziej codzienny.

 

 

Mozna jeszcze zerknac na Tissot Gentleman Powermatic, 40 mm to juz na granicy ale to rowniez fajny i uniwersalny zegarek.

 

22591_2.jpg

 

 

Skoro sie podoba DS-1 to czemu nie - to bardzo dobry zegarek; przy 17 cm nadgarstku ograniczylbym sie do 40 mm max bo bedzie wygladac tak sobie, dodatkowo jasne tarcze optycznie powiekszaja zegarek. Diver wchodzi w gre?

 

 

PS. A moze cos polskiego? Vratislavia Conceptum robi BARDZO ladne i swietne jakosciowo zegarki, moze Architekt (aktualny albo V2)?

 

https://timeandpassion.pl/produkt/architekt/

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/170644-vratislavia-conceptum-architekt/

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pamiątka dla syna, poszukałbym Certiny, Tissota vintage w złocie w stanie NOS.

 

 

 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja zaproponowalbym np. Omege vintage np. wersja Seamaster Cosmic lub inny model z lat sześćdziesiątych/siedemdziesiątych, te zegarki nie tracą na wartości, przynajmniej póki co. No i to są to prawdziwe szwajcary na niezawodnych mechanizmach...

W każdym razie życzę udanego i trafnego wyboru😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, SLAWEK 01 napisał:

Natomiast ja zaproponowalbym np. Omege vintage np. wersja Seamaster Cosmic lub inny model z lat sześćdziesiątych/siedemdziesiątych, te zegarki nie tracą na wartości, przynajmniej póki co. No i to są to prawdziwe szwajcary na niezawodnych mechanizmach...

W każdym razie życzę udanego i trafnego wyboru😉

 

Świetna propozycja!

15 letni Hamilton czy Tissot to nic ciekawego.

50 letnia Omega to już coś :D


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to nie Twojej klimaty, ale moje jak najbardziej, więc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, SLAWEK 01 napisał:

Rozumiem że to nie Twojej klimaty, ale moje jak najbardziej, więc? 

Hmm, mam wrażenie że odczytałeś mojego posta jak sarkazm. 

Muszę Cię zmartwić bo to ironia nie była i również wolałbym starą Omegę :)

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś tak niejednoznacznie napisałeś i faktycznie uznałem to za delikatny sarkazm 😀. W takim razie nie zmartwiles mnie😉

Pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady !

W dniu 1.07.2020 o 13:13, gszydlowsky napisał:

Hamilton Intramatic 38 , ja bym wybrał jasną tarczę 😉

Bardzo ładny zegarek ! Jasna tarcza jest  dobrym pomysłem !

W dniu 1.07.2020 o 13:18, evilym napisał:

Ja bym poszukał jakiegoś zegarka który miał premierę w 2015 roku :)

Pomysł fajny , jednak okazja 5 urodzin też dobra :) Dlatego raczej 2020 :) ( od 2015 co innego w beczce się przegryza ;)

W dniu 1.07.2020 o 13:35, cordi7 napisał:

Zdecydowanie Intra Matic 38 mm :)

 

H38455151_10.jpg

 

Uniwersalny (po przerzuceniu na pasek robi sie super elegancki), ponadczasowy design, ETA 2892, jest przepiekny jak dla mnie.

 

 

Pogadalbym tez z forumowym dystrybutorem Meccaniche Veneziane jakie kolor Redentore 36 mm mu jeszcze zostaly:

 

https://www.aeonzegarki.com/produkt_mv_redentore36

 

maxresdefault.jpg

 

To bardzo wdzieczny zegarek, o swietnych proporcjach, na STP 1-11, no i z tego co pamietam byl rabat dla forumowiczow :)

 

 

Powyzej budzetu (ale nie jakos strasznie) bedzie Christopher Ward C65 Trident Vintage (38mm):

 

https://www.christopherward.com/dress/c65-trident-vintage/C65-38ADA2-S00K0-B0.html

 

Christopher-Ward-C65-watch-new-branding-

 

Z kodem 120SUN20 mamy 120 EUR znizki i wersja na bransolecie wychodzi za 875 EUR.

Niby duzo ale to obledny zegarek, troche niedoceniany, taki Oyster Perpetual w wariancie CW.

Pasuje idealnie na 17 cm nadgarstek, z paskiem elegancki, na bransolecie bardziej codzienny.

 

 

Mozna jeszcze zerknac na Tissot Gentleman Powermatic, 40 mm to juz na granicy ale to rowniez fajny i uniwersalny zegarek.

 

22591_2.jpg

 

 

Skoro sie podoba DS-1 to czemu nie - to bardzo dobry zegarek; przy 17 cm nadgarstku ograniczylbym sie do 40 mm max bo bedzie wygladac tak sobie, dodatkowo jasne tarcze optycznie powiekszaja zegarek. Diver wchodzi w gre?

 

 

PS. A moze cos polskiego? Vratislavia Conceptum robi BARDZO ladne i swietne jakosciowo zegarki, moze Architekt (aktualny albo V2)?

 

https://timeandpassion.pl/produkt/architekt/

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/170644-vratislavia-conceptum-architekt/

 

 

Dobre kierunki, będę przeglądał. Ten polski spore wrażenie na mnie zrobił, choć bardziej Royal ale tarcza ciemna.

W dniu 1.07.2020 o 17:31, SLAWEK 01 napisał:

Natomiast ja zaproponowalbym np. Omege vintage np. wersja Seamaster Cosmic lub inny model z lat sześćdziesiątych/siedemdziesiątych, te zegarki nie tracą na wartości, przynajmniej póki co. No i to są to prawdziwe szwajcary na niezawodnych mechanizmach...

W każdym razie życzę udanego i trafnego wyboru😉

Mam zegarek po swoim Dziadku, który pójdzie "dalej", chciałbym coś "swojego" kojarzonego ze mną z aktualnym czasem. 

 

 

Oglądałem ostatnio tą Certine DS 1 ( C029.807.11.031.02) - bardzo fajna bo i bransoleta i pasek i wydaje się ciekawa przez niebieskie wskazówki. Co sądzicie? 

Jeszcze Maurice Lacroix mi się spodobał ( LCL1237SS0011312).

 

Chciałbym aby firma była rozpoznawalna też za lat XX.

A może coś polskiego właśnie ?

Co sądzicie o Błonie Dukat Biały? Czy jest w ogóle szansa go upolować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym synowi kupił jakieś fajne seiko wyprodukowane w miesiącu, w którym się urodził. To byłaby super pamiątka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thaldrim91

Gratuluje zakupu 👌 ☺️

 

Dobrze że 36mm, wygląda dostojnie. Jak patrzę na te różne patelnie, wręcz garnki na nadgarstkach młodszych osób (również kobiet "menadżerek") to mnie ogarnia politowanie i śmiech. Do tego majtkowce. Albo koleś chwali się autem za 200 tyś a na ręku jakiś plastikowy szmelc z appla.

 

Rozumiem że szkiełko można wymienić w tym modelu i kopertę trochę wygładzić lub lepiej nie ingerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko tez oryginał więc chyba nie zmienię. Ogólnie chyba zostawię tak jak jest póki co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Thaldrim91 napisał:

Gratuluje zakupu 👌 ☺️

 

Dobrze że 36mm, wygląda dostojnie. Jak patrzę na te różne patelnie, wręcz garnki na nadgarstkach młodszych osób (również kobiet "menadżerek") to mnie ogarnia politowanie i śmiech. Do tego majtkowce. Albo koleś chwali się autem za 200 tyś a na ręku jakiś plastikowy szmelc z appla.

 

Rozumiem że szkiełko można wymienić w tym modelu i kopertę trochę wygładzić lub lepiej nie ingerować?

1. Papież Franciszek też ma plastikowy szmelc i to za 50zł.

2. Są ludzie którzy cenią sobie funkcjonalność wyżej niż prestiż / kunszt wykonania. 

3. 36mm jak na vintage to ok. Ale nowoczesny mniejszy niż 40mm wygląda na mojej ręce dziwnie. 

4. Każdy ma prawo nosić co mu się podoba i opinie takie jak twojej raczej wzbudzają politowanie i śmiech :)

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thaldrim91
W dniu 11.07.2020 o 14:23, evilym napisał:

1. Papież Franciszek też ma plastikowy szmelc i to za 50zł.

2. Są ludzie którzy cenią sobie funkcjonalność wyżej niż prestiż / kunszt wykonania. 

3. 36mm jak na vintage to ok. Ale nowoczesny mniejszy niż 40mm wygląda na mojej ręce dziwnie. 

4. Każdy ma prawo nosić co mu się podoba i opinie takie jak twojej raczej wzbudzają politowanie i śmiech :)

 

Moje opinie są jak najbardziej słuszne i powiedziałbym nawet że są tendencyjne w odniesiu do tego jaka panuje "moda" w świecie zegarkowych laików. Nie chcę mi się już wchodzić w szczegóły ale wielu podziela moje zdanie, masz tam swoje inne zdanie więc jest okej.

To nie lekcja matematyki więc nie potrzeba zawierać swoich wypowiedzi w punktach chyba że tak Ci łatwiej 😁

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Thaldrim91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Thaldrim91
W dniu 11.07.2020 o 13:53, Sandeman napisał:

Szkiełko tez oryginał więc chyba nie zmienię. Ogólnie chyba zostawię tak jak jest póki co

 

Zostaw tak jak jest nic nie zmieniaj. Wartość tego zegarka powinna tylko rosnąć.. przegląd był robiony? Wierzyć aż się nie chcę że to rocznik 1967👌 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.