Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rzxku

Pomoc z wyborem zegarka za około 500/600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje zegarka za około 500/600 zł. Na ten moment zainteresowały mnie 3 marki: Adriatica, Grovana, Seiko (podlinkuje modele, które mi się spodobały - najbliżej pod względem wizualnym jest mi do Adriatici). Proszę o pomoc w wyborze pod względem jakości wykonania, specyfikacji oraz wiedzy o samej marce/modelu. Dziękuję bardzo!!!

 

Adriatica:

https://www.zegarek.net/zegarki-adriatica/zegarek-a1287.1221q

https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_a1113.b214q.html

https://www.zegarek.net/zegarki-adriatica/zegarek-a1286.1213q

https://www.zegarek.net/zegarki/adriatica/zegarek_adriatica_a1243.1213q.html

https://www.zegarek.net/zegarki-adriatica/zegarek-a8242.1221q

 

 

Grovana:

https://www.zegarek.net/zegarki-grovana/zegarek-1550.1511

 

Seiko:

https://www.zegarek.net/zegarki-seiko/zegarek-sur298p1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice są minimalne.

Bierz Adriatica, który Ci się najbardziej podoba :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bierz Casio z szafirem. Jakościowo nie różni się niczym od tych budżetowych szwajcarów. 

Ze szkiełkiem szafirowym, dasz ok. 220 zł. Nie przeplacalbym. 

A resztę na następny zegarek. 

Model mts-100l

 

 

COMTS-100L-1AV_1024x1024.jpg

 

pol_pl_Zegarek-Meski-Casio-MTS-100L-2AVEF-54018_1.jpg

 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Martinelli napisał:

w tym budżecie dla mnie najlepszym wyborem jest Seiko.


Mówisz chyba o dawnym Seiko, teraz ceny w górę poszły... nowe Seiko 5 się zaczynają od 200-220 EUR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, johndeacon napisał:

Bierz Casio z szafirem. Jakościowo nie różni się niczym od tych budżetowych szwajcarów.

 

Różni się werkiem.

Casio to pełen buksiak i nie wiem, czy jego mechanizm wytrzyma tyle, ile bateria.

Budżetowe szwajcary mają jednak jakieś kamyki, a wiec lepszy werk, choć nie wiem, czy ich koperta wytrzyma te 10 lat.

 

Ale bierz Casio za 220 zł. 

A resztę na następny zegarek :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zeno napisał:

 

Różni się werkiem.

Casio to pełen buksiak i nie wiem, czy jego mechanizm wytrzyma tyle, ile bateria.

Budżetowe szwajcary mają jednak jakieś kamyki, a wiec lepszy werk, choć nie wiem, czy ich koperta wytrzyma te 10 lat.

 

Ale bierz Casio za 220 zł. 

A resztę na następny zegarek :)

Kolega strasznie uprzedzony do kwarcyków casio. Mam u siebie kilka, starsze i nowsze i taki efa116 działa w moich rękach jakieś 7 lat a ile u wcześniejszego właściciela to nie wiem. Inna sprawa. W grovanie nawet nie podają jaki mechanizm. Chociaż mogę się mylić, to moim zdaniem najlepszym wyborem z tej trójki jest Seiko. Przynajmniej nie udaje jakiegoś super Swiss made. Niestety ale kolega  @johndeacon ma rację. Lepiej kupić tańsze, fajnie wykonane casio. Według mnie "szwajcary" mają +100% do ceny ze względu na napis Swiss made... Wiem że teraz staniesz w obronie Swiss made, ale proszę uszanuj zdanie innych, którzy uważają że to już nie to samo Swiss made co kilkanaście lat temu, zwłaszcza w tej cenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani nie jestem uprzedzony, ani nigdzie nie będę stawał.

Szanuję zdanie innych, ale fakty są faktami: nawet najtańsze mechanizmy szwajcarskie mają kamienie, co zapewnia im dłuższy bezawaryjny czas pracy. A nie mają ich mechanizmy od Casio, czy Seiko.

 

Z tym, że w tym przedziale cenowym nie czyni to żadnej różnicy.

A skoro nie widać różnicy... to po co przepłacać?

:)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam 13 letniego G Shocka. Zero problemów. Wymieniam tylko baterie. Z tego co wiem to nie jest odosobniony przypadek. Zapłaciłem coś koło 220 pln, jak dla mnie to jeden z lepszych zakupów, zwłaszcza ze obstawia każde ciężkie zadania w domu i każde wakacje, żadna plaża, piach, kurz i woda mu niestraszne. 

 

Jak to się ma do twojej teorii?

 

🙄

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej teorii?


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zeno napisał:

Do jakiej teorii?

 

15 godzin temu, Zeno napisał:

Ani nie jestem uprzedzony, ani nigdzie nie będę stawał.

Szanuję zdanie innych, ale fakty są faktami: nawet najtańsze mechanizmy szwajcarskie mają kamienie, co zapewnia im dłuższy bezawaryjny czas pracy. A nie mają ich mechanizmy od Casio, czy Seiko.

 

Z tym, że w tym przedziale cenowym nie czyni to żadnej różnicy.

A skoro nie widać różnicy... to po co przepłacać?

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wciąż nie widzę tam żadnej teorii...

Wyjaśnij proszę, o co Ci chodzi?

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie widzisz?

 

Twierdzisz, ze mechanizmy japonskie dzialaja krocej, bo nie maja kamieni - w przeciwienstwie do mechanizmow szwajcarskich (wytluszczone w cytacie powyzej).

Tak napisales, zgadza sie? Brzmi jak teoria, zgadza sie? Bo ja zadnych danych potwierdzajacych to twierdzenie nie widzialem a wlasne doswiadczenia temu przecza.

 

Teraz jasne?

 

A tak na marginesie, L288.2 pracujacy w Longines VHP, bedacy jednym z najlepszych i najdokladniejszych mechanizmow kwarcowych (+/- 5 s rocznie) ma ZERO kamieni:

 

longines-vhp-movement-l288.jpg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cordi7 napisał:

Twierdzisz, ze mechanizmy japonskie dzialaja krocej, bo nie maja kamieni - w przeciwienstwie do mechanizmow szwajcarskich (wytluszczone w cytacie powyzej).

Tak napisales, zgadza sie?

 

Gdzie to niby napisałem?  

Przeczytaj uważnie i odróżnij swoje zwidy od stanu faktycznego!

 

Pomijając fakt, że zaprezentowałeś haniebny zwyczaj, który Amerykanie nazywają "straw man argument", to w dodatku chcesz rozpętać zupełnie niepotrzebny shitstorm. Sens mojej wypowiedzi był taki, że - co napisałem w pierwszym poście - różnice mechaniczne nie mają znaczenia, nawet jeśli - co napisałem w drugim poście - takie różnice istnieją.

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.07.2020 o 22:55, Zeno napisał:

fakty są faktami: nawet najtańsze mechanizmy szwajcarskie mają kamienie, co zapewnia im dłuższy bezawaryjny czas pracy. A nie mają ich mechanizmy od Casio, czy Seiko.


Sorry, faktycznie nie powiedziałeś tego, co powiedziałeś 🤣
 

Moze i Amerykanie nazywają to jak napisałeś, u mnie mówiło się „odwracanie kota ogonem”.

 

;)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrące, ale kolego Zeno. No nie da się inaczej czytać/interpretować tego co napisałeś. Kolega Cordi7 ma rację. Może miałeś coś innego na myśli, ale "napisało się" inaczej. Później napisałeś 

W dniu 8.07.2020 o 22:55, Zeno napisał:

nawet najtańsze mechanizmy szwajcarskie mają kamienie, co zapewnia im dłuższy bezawaryjny czas pracy. A nie mają ich mechanizmy od Casio, czy Seiko.

 

Z tym, że w tym przedziale cenowym nie czyni to żadnej różnicy.

Jeżeli to nie jest teorią o wyższości szwajcarów nad resztą to ja nie wiem... Piszesz, że w tym przedziale nie robi różnicy i racja, bo prędzej zmienimy/wyrzucimy zegarek. 

I kolejny cytat z Ciebie... 

 

W dniu 8.07.2020 o 20:15, Zeno napisał:

Casio to pełen buksiak i nie wiem, czy jego mechanizm wytrzyma tyle, ile bateria.

Budżetowe szwajcary mają jednak jakieś kamyki, a wiec lepszy werk, choć nie wiem, czy ich koperta wytrzyma te 10 lat.

Podkreślenie oczywiście ode mnie.

Jak masz gdzieś wyniki badań/bezpośrednich porównań to wrzuć. Chętnie poczytamy.

Pozdrawiam. 

Ps. Żeby było w temacie. Bierz Casio. Będziesz zadowolony. 

Edytowane przez Krist-off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odpowiadać za to, jak interpretujesz słowo pisane.

 

Mogę jedynie zauważyć, że:

- nie napisałem tego, co sobie ubzdurałeś.

- z kontekstu dyskusji wynika coś zupełnie przeciwnego.

- bezpośrednio wyjaśniłem, że nie napisałem tego, co sobie ubzdurałeś.

 

Tłumaczenie innej osobie, co "naprawdę" miała na myśli, jest niedopuszczalne, a cała ta akcja tatusia i kolegi córki wygląda na próbę wszczęcia zupełnie niepotrzebnego flamewaru. Jeśli Wam się nudzi - zacznijcie uprawiać sporty ekstremalne. 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Córki = autokorekta jak mniemam po wpisaniu mojego nicka przez kolegę Krist-off 😂

 

Ja to tu tak zostawiam, każdy czytający może wyrobić sobie własna opinię ;)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał:

Córki = autokorekta jak mniemam po wpisaniu mojego nicka przez kolegę Krist-off 😂

 

Ja to tu tak zostawiam, każdy czytający może wyrobić sobie własna opinię ;)

 

 

Z pewnością jesteś w błędzie. Są ludzie, którym nawet autokorekta się nie myli.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krist-off jak właśnie zauważyłem edytował post poprawiając mój nick, wiec chyba jednak autokorekta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak, doczekam się wreszcie wyjaśnienia, gdzie napisałem to co się Wam zwidziało, czy będziemy się śmiać z tego, że nie panujecie nad autokorektą?

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończcie proszę, wszystko zostało już napisane, a nawet wielokrotnie zacytowane.

Autor tematu ostatnio pojawił się na forum 6 lipca.

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się ! :( 

Panowie, albo merytorycznie,  albo kończymy temat. Przestaliście pisać o zegarkach na rzecz skakania sobie do oczu.

 

rzxku - zainicjowałeś temat, jeśli jesteś usatysfakcjonowany odpowiedziami i pomogły Ci w wyborze, to napisz, że tak i zamykamy dyskusję. Jeśli nie, to trudno. Dalsza eskalacja udowadniania sobie kto, kogo jak zrozumiał prowadzi tylko  do kłótni.     

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o nie wrzucanie mnie do jednego garnka z Kolegami: nikomu nie skaczę do oczu, od czterech dni jedyne co robię, to unikam dyskusji i proszę o wskazanie słów, które wzburzyły moich Szanownych Kolegów.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zeno napisał:

Proszę o nie wrzucanie mnie do jednego garnka z Kolegami: nikomu nie skaczę do oczu, od czterech dni jedyne co robię, to unikam dyskusji i proszę o wskazanie słów, które wzburzyły moich Szanownych Kolegów.

 

Owszem, skaczesz. I są na to bardzo skuteczne środki.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.