Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tolor

Czy sprzedawać

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że nie do końca ten temat, ale pomóżcie bo zwariuje, dostałem ofertę na około 9 tys za Taga car 2014. Normalnie bym się nie zgodził, zwłaszcza że półtora roku temu robiłem mu przegląd za 1,5 tys i będę miał z nim jeszcze z 5 lat spokoju. Ale ma 2 wady, jedna to, ze przed przeglądem wyszło, że ktoś minimalnie naruszył włos przy poprawianiu chodu, niby nie ma wpływu na użytkowanie, ale zawsze. Druga wada, to że znalazłem mikroryske na szkle, ale wierzcie mi taka, że tylko kompletny pedant by ją dostrzegł. Reszta śladów użytkowania jest bez znaczenia, bo magiczne ściereczki dadzą radę bez trudu. 

Mam więc dylemat, zegarek cholernie mi się podoba, połączenie czarnego i różowego złota jest, oczywiście subiektywnie, świetnym rozwiązaniem. Z drugiej strony mam mały nadgarstek, co prawda placki, więc zegarek jeszcze się mieści, ale ten Tag ma z 18 mm. wysokości. Kolejna sprawa, chrono używam tak często, że głową boli.

 

Jednym słowem serce, czy rozsądek? Co myślicie? 

IMG_20191012_135413.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż a potem będziesz żałował :)

Chyba, że jest coś "na oku" w co zainwestujesz kasę ze sprzedaży i zapomnisz o TAGu...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się mocno zanim podejmiesz ostateczną decyzję. To bardzo ładny zegarek, moim zdaniem jeden z najładniejszych chrono. Jedyna jego wada to grubość.  A wiem co piszę ponieważ miałem go  i sprzedałem ale do dziś powoduję przyspieszony puls... 

Chyba, że tak pisze evilym, masz coś na oku co wg Ciebie przebija Taga. Wtedy sprzedaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał. Gruby i dosyć duży, plus chrono, którego nie używasz, a podraża serwis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, pobawię się w adwokata diabła. Tag jest cholernie wysoki, ale ma oble szkło, przechodzące w kopertę skośnie ułożona, co powoduje, ale zegarek wchodzi pod mankiet koszuli lepiej niż wiele zegarków niższych. Do tego mechanizm 1887, który w kulturze pracy jest genialny, a już nauczyłem się, że trzy noce szkłem do góry i jedna koperta do gory daje mi odchylke 0s.

 

Sam czyje duże opory, zainteresowanemu wywalam wszystkie negatywne cechy, chyba żeby powiadomie go zniechęcam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem, masz zegarek, jestes zadowolony, podoba ci sie, dobrze sie nosi wiec chcesz sprzedac? 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

Ja nie rozumiem, masz zegarek, jestes zadowolony, podoba ci sie, dobrze sie nosi wiec chcesz sprzedac? 😳

 

A ja rozumiem rozterki, bo jest dosyć duży, gruby i ma bezużyteczne chrono, podrażające serwis. Mam deja vu...  😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie ze względu na koszty "utrzymania" chrono, nie zdecydowałem się dotychczas na taki zakup. Co do grubości, to taki urok właśnie chronografu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, szuwi napisał:

 

A ja rozumiem rozterki, bo jest dosyć duży, gruby i ma bezużyteczne chrono, podrażające serwis. Mam deja vu...  😉

 

Ja nie bo widze cytat, ze gruby ale ma dobry profil i latwo wchodzi pod mankiet. Albo mi sie cos podoba albo nie, jesli nie to ide dalej.

Tu troche widze rozterki moralne pt. serce mowi zostan, rozum odejdz, rzuccie argumenty zeby szale przewazyly na ktoras strone.

 

Nie da sie zjesc ciastka i miec ciastka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18mm, 43mm i nadgarstek 16,5cm.

Sam kiedyś z podobnym nadgarstkiem nosiłem pama 44mm i 14mm i myślałem, że jak wchodzi pod mankiet (no... pod luźny mankiet), to jest ok...

Sprzedałem i juz nie wrócę do takiego rozmiaru, bo po prostu jest na mój nadgarstek za duży. 18mm nawet sobie nie mogę wyobrazić.

Stąd "rozumiem rozterki" kolegi Tolor, bo sam miałem podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tolor napisał:

Dzięki za opinie, pobawię się w adwokata diabła. Tag jest cholernie wysoki, ale ma oble szkło, przechodzące w kopertę skośnie ułożona, co powoduje, ale zegarek wchodzi pod mankiet koszuli lepiej niż wiele zegarków niższych. Do tego mechanizm 1887, który w kulturze pracy jest genialny, a już nauczyłem się, że trzy noce szkłem do góry i jedna koperta do gory daje mi odchylke 0s.

 

Sam czyje duże opory, zainteresowanemu wywalam wszystkie negatywne cechy, chyba żeby powiadomie go zniechęcam. 

Jak Ci chodzi chrono? 

Wskazówka sekundy chrono nie skaczę? 

A i czy podczas zatrzymywania / restartu stopera nie przesuwa Ci się wskazówka minuty (głównej). 

Pytam tak z ciekawości :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szuwi ja rozterki rozumiem ale albo mi to przeszkadza i zmieniam albo nie i nosze, choc zgadzam sie ze czasem latwiej zebrac mysli po ich wyartykulowaniu.

Sam mam nadgarstek 18 cm i odrzucilem fajne chrono Baume & Mercier oraz Hamiltona bo sa grubsze niz moj pilot na Unitasie i to po prostu by nie gralo na reku.

A z mankietem (luznym) to jak z powiedzeniem mojego profesora na politechnice - nic na sile, wez wiekszy mlotek, do odpowiednio luznego mankietu wejdzie wszystko :D

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak czujesz się w danym zegarku. Jeżeli komuś bardzo się podoba i dobrze mu się go nosi to nawet jeżeli naszym zdaniem jest za duży lub za gruby to powinien cieszyć właściciela.

@tolor, jeżeli nadal powoduje uśmiech jak go zakładasz to nie sprzedawaj. Jak przestanie lub inny sprawi większy wtedy sprzedaj. 

 

ps. ta Carrera, moim zdaniem, jest super dla osób z większym nadgarstkiem. Zdjęcie archiwalne :)  

nadg1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, evilym napisał:

Jak Ci chodzi chrono? 

Wskazówka sekundy chrono nie skaczę? 

A i czy podczas zatrzymywania / restartu stopera nie przesuwa Ci się wskazówka minuty (głównej). 

Pytam tak z ciekawości :)

Nic nie skacze, wszystko idealnie centruje, mimo że rzadko używam chrono to doceniam, że świetnie działa. 

 

Problem chyba sam się rozwiązał, kupujący nie odzywa się już cały dzień, jest więc szansa że zrezygnował i tylko nie wiem, czy się cieszę, czy nie 😓

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co i jak pisałeś to nie chcesz sprzedawać wiec... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak już dopusciles do siebie myśl o sprzedaży to znaczy że coś jest na rzeczy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lobo82 napisał:

Z drugiej strony jak już dopusciles do siebie myśl o sprzedaży to znaczy że coś jest na rzeczy 😁

Ja mam zegarkowe ADHD, dopuszczam myśl o sprzedaży i zamianie każdego zegarka, później tylko tego żałuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tolor napisał:

Ja mam zegarkowe ADHD, dopuszczam myśl o sprzedaży i zamianie każdego zegarka, później tylko tego żałuję. 

No to już bardziej skomplikowane.... Ja mam tak że z pewnymi zegarkami się nie rozstaje i nie dopuszczam myśli o sprzedaży, a są takie że wiem że kiedyś pojda w świat - kwestia czasu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lobo82 napisał:

No to już bardziej skomplikowane.... Ja mam tak że z pewnymi zegarkami się nie rozstaje i nie dopuszczam myśli o sprzedaży, a są takie że wiem że kiedyś pojda w świat - kwestia czasu 

Podejście mądre, tylko że ja już jakiś czas temu zobowiązałem się, że będę jednozegarkowcem. Może trochę oszukuję, ale generalnie jest tylko jeden. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I udaje ci sie?

 

Ja po dlugich rozmyslaniach doszedlem do wniosku, ze dwa zegarki to absolutne minimum: g-shock do tyrania i EDC na reszte okazji.

Idealnie 4 sztuki, oprocz powyzszych dwoch dokladasz eleganta i chrono / divera (jesli to nie EDC z powyzszej mysli)  / wakacyjniaka.

W ten sposob jestes przygotowany na kazda okazje i zamykasz sie w miare rozsadnej liczbie zegarkow (pudelko na 4 sztuki nie zajmuje duzo).

 

Tyle teorii, w praktyce ani razu mi sie nie udalo nawet zblizyc do tej wartosci :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ograniczyłem do czterech - garniak, diver, edc "na miasto" i edc do zadań specjalnych. Gdybym musiał zrezygnować z jednego i nie był emocjonalnie związany, to zrezygnowałem z divera, a w drugiej kolejności z edc do zadań specjalnych. Więc minimalne minimum to dla mnie dwa - garniak i miejski edc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się także zredukować do czterech sztuk :) , garniturowiec, edc, diver i chrono i stanąłem przed ścianą, którego się jeszcze pozbyć a plan jest żeby zejść do trzech 😁 

Nie potrafię się niestety zdecydować...i pewnie zostaną cztery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, rmickey napisał:

Udało mi się także zredukować do czterech sztuk :) , garniturowiec, edc, diver i chrono i stanąłem przed ścianą, którego się jeszcze pozbyć a plan jest żeby zejść do trzech 😁 

Nie potrafię się niestety zdecydować...i pewnie zostaną cztery...

Takie zestawienie 4 jest idealne i nie zmniejszałbym takiej kolekcji. 

Ja właśnie jestem na etapie przejścia z 2 na 3 i padło na divera :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o wysokości czyli czujesz  dyskomfort przy noszeniu . Kolejny powód do sprzedazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.