Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LukasiewiczeN

Seiko Sarb017 - Alpinist

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Oryginał w bardzo przyzwoitym stanie.

Nie ma czego się czepić poza ew. rysa na dekielku.

Skoro pasek ory to mogą być jeszcze rysy na uszach od zmiany pasków.

 

Edytowane przez tombla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tombla napisał:

Oryginał w bardzo przyzwoitym stanie.

Nie ma czego się czepić poza ew. rysa na dekielku.

Skoro pasek ory to mogą być jeszcze rysy na uszach od zmiany pasków.

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Chetnie uslysze jeszcze czyjas opinie. Skontaktowalem sie z wlascicielem zegarka. Na moje pytanie odnosnie szczegolow , tak jak: rok kupna i serwis odpisal mi ze nie ma wiedzy na ten temat, poniewaz otrzymal ten zegarek w rozliczeniu za inny - drozszy. Napisal ze po nr seryjnym rok produykcji zegarka to 09.2017. Jezeli chodzi o serwis to nic mu o tym nie wiadomo. Zdjecia okreslil jako swiezutkie, a na pytanie o rysy odpowiedzial ze zdjecia pokazuja wszystko. Chcialbym zapytac co o tym sadzicie. Nigdy nie kupowalem zegarka uzywanego i boje sie, ze moge wtopic, dziwi mnie tez jego odpowiedz na temat braku serwisu, Czy ten mechanizm jest tak dobrym wolem roboczym, ze nie potrzebuje czestego serwisu?

Znalazlem jeszcze jedna oferte: 
https://www.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-alpinist-sarb017-caly-komplet-automat-CID87-IDFr7Xa.html#24d97c7eb9
Ale juz cena nie jest tak atrakcyjna. Widzialem jedna nowa sztuke na ebay przez polecanego na forum sprzedawce, ale to juz koszt 2,5k PLN..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak serwisu nie oznacza wtopy. Wiekszosc ludzi nawet nie wie ze automaty nalezy serwisowac. Ten mechamizm duzo I dlugo wytrzymuje. Chyba ze upadl albo byl narazony na inne nieprzewidziane wypadki. Poczytaj o mechanizmie I jego odchylkach bys nie byl zaskoczony. Ceny tych zegarkow poszybowaly w gore. Jak mnie pamiec nie myli to od momentu gdy przestali Alpiniste produkowac. Cena... wart tyle ile za niego zaplacisz. Nie wyceniamy na forum zegarkow. Popatrz na chrono I sam ocen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego takich zegarków często się nie serwisuje, to jakbyś oddał dużego fiata do serwisu fiata na wymiane olejów. W ten mechanizm musiałbyś chyba piachu nasypać zeby sie zatrzymał. Ja mam takie ze 4 i nawet mi przez myśl nie przeszło, zeby z nimi pójsć do serwisu. Trzech w ogóle nie używam, leżą po wsze czasy wstanie NOS i mają pozostać dziewiczo nieotwierane. Natomiast czegos takiego się też nie podrabia, bo się to nie opłaca. Jeśli Ci się podoba to go kupuj, ale pamiętaj ze to mały zegarek. Na pasku myślę że jest też do negocjacji 10-20%. Natomiast ja tez polecę nieśmiertelne seiko sumo lub skx007 (009).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, alex37 napisał:

Natomiast czegos takiego się też nie podrabia, bo się to nie opłaca. 

Jesteś pewien?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, koorchuck napisał:

Jesteś pewien?

 

 

Świat się kończy ... 😲 To chyba coś przespałem.

Edytowane przez alex37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was ponownie, a co sadzicie o tym egzemplarzu: 
https://m.olx.pl/oferta/zegarek-seiko-alpinist-sarb017-caly-komplet-automat-CID87-IDFr7Xa.html

prawdopodobnie bede go ogladac w tym tygodniu, ale naszly mnie watpliwosci co do:

1. Indeksy (nie sa zaokraglone)

2. Godzina 6 wyglada jakos krzywo

3. N na kompasie jest przesuniete

4. Oryginalny pasek jest ciemno brazowy, mam wrazenie ze w oryginale braz nie jest tak mocny..

5. Znaczek Seiko nie jest matowy.

 

Ogolnie sam juz nie wiem, tak jak pisalem wczesniej bedzie to moj pierwszy zegarek za 2k PLN i boje sie ze wtopie.. A im wiecej ogladam porownanan oryginalnych alpinistow z fake’mi to dostaje wiekszej schizy i albo teraz proboje sie doszukac czegos na sile albo faktycznie cos jest nie tak.

 

Bardzo was prosze o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz dołożyć 300 zł i kupić nowe Seiko SPB121J1 od autoryzowanego sprzedawcy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy juz mnie tak nie urzeka jak starsza wersja=p

 

edit

Na us amazon znalazlem:

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B000KG93BQ#Ask
Razem z oplatami dodatkowymi wyjdzie tyle ile uzywka w Polsce, moge spokojnie kupic, czy na amazonie potrafia sprzedawac podroby?

Edytowane przez LukasiewiczeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.07.2020 o 09:30, LukasiewiczeN napisał:

Nowy juz mnie tak nie urzeka jak starsza wersja=p

 

edit

Na us amazon znalazlem:

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B000KG93BQ#Ask
Razem z oplatami dodatkowymi wyjdzie tyle ile uzywka w Polsce, moge spokojnie kupic, czy na amazonie potrafia sprzedawac podroby?

Na Amazonie wszystko potrafią sprzedawać. Nie wiem skąd Ci przyszło do Głowy że Amazona omijają złodzieje. 

 

Edit: )ten Alpinist jest sprzedawany przez Amazon więc ryzyko podróbki zbliżone do zera. Zawsze możesz.zwrócic. 

Edytowane przez Boniek88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw proponuję sprawdzić numer seryjny.

Najczęściej podróbki mają 700738

Pisałem o tym w podlinkowanym wątku.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.