Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Freeskier

Wybór zegarka z rzymskimi indeksami do 3 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Szanowne Grono,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego też korzystając z okazji chciałbym się przywitać.

Natknąłem się na to forum ponieważ od kilku tygodni poszukuję zegarka dla siebie w kwocie maksymalnie do 3 tys zł. Od razu chciałbym zaznaczyć, że chciałbym kupić coś porządnego, dlatego też zwracam się do Was o pomoc - jestem w tym temacie zielony.

Obecnie moją uwagę przykuwa Roamer Swiss Matic typu open heart. Podoba mi się również Rotary Greenwich, lecz dowiedziałem się że jest to badziew niewarty zakupu.

Nie mniej jednak w następujących kategoriach chciałbym zegarek:

- koniecznie rzymskie indeksy

- koniecznie szaforowe szkło

- mechanizm automatyczny (powiedzcie mi proszę jak to jest z tym mechanizmem, jest dobry czy lepiej kwarcowy?)

- bardzo mile widziany ten styl open heart bądź skeleton 😎

- no i chyba szwajcarski, prawda?

Edytowane przez Freeskier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Freeskier napisał:

Witam Szanowne Grono,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego też korzystając z okazji chciałbym się przywitać.

Natknąłem się na to forum ponieważ od kilku tygodni poszukuję zegarka dla siebie w kwocie maksymalnie do 3 tys zł. Od razu chciałbym zaznaczyć, że chciałbym kupić coś porządnego, dlatego też zwracam się do Was o pomoc - jestem w tym temacie zielony.

Obecnie moją uwagę przykuwa Roamer Swiss Matic typu open heart. Podoba mi się również Rotary Greenwich, lecz dowiedziałem się że jest to badziew niewarty zakupu.

Nie mniej jednak w następujących kategoriach chciałbym zegarek:

- koniecznie rzymskie indeksy

- koniecznie szaforowe szkło

- mechanizm automatyczny (powiedzcie mi proszę jak to jest z tym mechanizmem, jest dobry czy lepiej kwarcowy?)

- bardzo mile widziany ten styl open heart bądź skeleton 😎

- no i chyba szwajcarski, prawda?

Moze Tissot https://wkruk.pl/zegarki/tissot/zegarek-tissot-tradition-powermatic-80-open-heart-6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
42 minuty temu, Martinelli napisał:

Ja ze swojej strony mogę polecić Tissota Le Locle oraz Stowa Marine. 

 

Tylko że Stowa powyżej budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, HaveFun napisał:

 

Tylko że Stowa powyżej budżetu.

wydaje mi sie, że w szczególności podczas ich grudniowych promocji można się zmieścić we wskazanej kwocie (mogę się oczywiście mylić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raymond Weil fajne zegarki chyba malo popularne w Pl dobrze wykonane .Dobrze sie  sprzedaja w Skandynawii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Passionat napisał:

Zobacz Tissot Chemin de Tourelles


Fajny zegarek ale ma 42 mm i wąską lunetę, uszy co prawda krótkie ale trzeba mieć to na uwadze.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 23:49, cordi7 napisał:


Fajny zegarek ale ma 42 mm i wąską lunetę, uszy co prawda krótkie ale trzeba mieć to na uwadze.

 

 

Przez co rozumiesz, że ma 42mm? Że jest duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Freeskier napisał:

Przez co rozumiesz, że ma 42mm? Że jest duży?

42 mm i wąska luneta sprawia optyczne wrażenie większego zegarka niż jest w rzeczywistości (duża tarcza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Chemina. To swietny zegarek - bez dwoch zdan. Musisz jednak brac pod uwage, ze luneta jest bardzo cienka wiec zegarek sklada sie glownie z tarczy - sprawia to, ze nosi sie jak wiekszy niz jest w rzeczywistosci.

 

Ja osobiscie po latach zrozumialem, ze wole mniejsze zegarki a zegarki garniturowe, do stroju bardziej eleganckiego, powinny byc raczej mniejsze niz wieksze; powiedziawszy to nosze zawsze Chemina z bananem na twarzy.

 

Przyklad: Orient Ray 2 (po lewej) ma 41,5 mm, Seiko Presage Cocktail Time po prawej 40,5 mm - ktory z tych dwoch wydaje ci sie wiekszy?

 

orient-ray-2-vs-seiko-srpb41.jpg

 

Ponizej zdjecie Chemina z indeksami na moim 18 cm nadgarstku:

 

IMG_1284.thumb.JPG.5d25514264a386399405231ac190c443.JPG

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.