Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam fachowca który podjął by się naprawy Orienta widocznego na zdjęciach. Zegarek nie posiada szkiełka oraz obrotowej tarczy numerycznej (być może jeszcze jakiś części ale tego nie jestem w stanie stwierdzić), jedno z pokręteł nie oryginalne,  mechanizm nakręca się i chodzi, ale prawdopodobnie też wymagałby regulacji i sprawdzenia.

 

Czy moglibyście również pomóc w identyfikacji tego modelu ? 

 

Zegarek jak widać jest dość mocno sfatygowany i zdaje sobie sprawę że reanimacja tego zegarka może być nieopłacalna, jednak ma on dla mnie dużą wartość sentymentalną i zależy mi żeby "dać mu drugie życie" .

 

PS. przepraszam za jakość zdjęć, ale są to jedyne jakimi dysponuje na tę chwilę.

2014-12-03 15.12.50.jpg

2014-12-03 15.13.41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinm9mm
      Dzień dobry,

      Szukam dobrego zegarmistrza od radzieckich, który pochyliłby się nad moim Poljotem 29 Jewels z automatycznym naciągiem. Wymiana szkiełka czyszczenia, przegląd, może dołożenie nowego paska. Brakuje oryginalnego sekundnika więc super gdyby był w stanie znaleźć i uzupełnić. 

      Ktoś poleci?

      Z góry dzięki Panowie.
      Jestem z Sosnowca więc jeśli ma ktoś kogoś bliżej to super!
    • Przez leeny_
      Cześć! 
       
      Może to głupie, bo wiem, że istnieje temat "Orienty forumowiczów" i tam wiele osób wstawia zdjęcia swoich Orientów ale skoro większość marek szwajcarskich ma założone kluby, Seiko również posiada swój Klub Miłośników to dlaczego nie utworzyć nowy Klub pod odpowiednią nazwą tematu dla japońskiego Orienta?! Mam nadzieję, że temat spotka się z pozytywnym odbiorem a jeśli zdecydujecie inaczej po prostu go usunę Myślę jednak, że producent i jego zegarki na to zasługują! 
       
      Ode mnie pierwsze zdjęcie, może niezbyt artystyczne (postaram się w przyszłości o lepsze!) ale przyszedł do mnie dziś, jeszcze świeżutki i ciepły Ray II ! Nie miałem dziennego światła, żeby uchwycić jego piękno więc jest jakieś takie przy sztucznym! Wyostrzone [w miarę] to co trzeba! Zobaczymy co powiem po dłuższym użytkowaniu zegarka, na tą chwilę jestem zauroczony, uważam, że jest po prostu piękny! Oczywiście zdjęcie tego nie oddaje!
       
       

    • Przez Arewicz
      Pożądane cechy:
      do noszenia na co dzień (ale w miarę uniwersalny, pasujący do t-shirta, jak i do koszuli, marynarki), niebanalny (to nie ma być po prostu zwykły klasyk), czytelny, bez zbędnych wodotrysków (przede wszystkim ma pokazywać wyraźnie i precyzyjnie czas), bez chronografu, szkło szafirowe, biała lub srebrna tarcza, fajnie gdyby miał niebieskie/granatowe wskazówki, koperta okrągła srebrna ze stali, szerokość koperty do 42 mm (mój rozmiar nadgarstka to 17 cm), wieczny kalendarz, dobrej jakości bransoleta srebrna ze stali, wodoszczelność min. 100 m. Zależy mi by dokładność chodu była jak najbardziej precyzyjna (dlatego kwarcyk). Szukam zegarka, który będzie miał dobry stosunek jakości do ceny (stąd chyba właściwy kierunek poszukiwań przyrządu w kraju kwitnącej wiśni).

      Podoba mi się SEIKO PREMIER PERPETUAL SNQ145P1. Dostępny już za ok. 1100 zł (przecena 30%).
       
      https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-premier-perpetual-snq145p1
       


      Inne propozycje? Za pomoc z góry dziękuję.
    • Przez jakuber85
      Czołem przyjaciele,
      Ostatnio napadła mnie konieczność posiadania zegarka z tzw. "fazami księżyca". Wiem, że podobny temat już się pojawił, ale u mnie będzie trochę inaczej. Budżet jest skromny, bo tylko 2000 zł. Raczej zależałoby mi na uniknięciu kwarcu, ale zdecydowanie nie odrzucam. Najlepiej automat, lub manual. Preferowałbym jasną/białą tarczę (odcienie niebieskiego wchodziłyby w grę). Klasyk, do koszuli. Szerokość koperty to maks 42 mm.
      Szukałem trochę na własną rękę i znalazłem faworyta:
       
      http://orientwatchusa.com/et0t002s
       
      Póki co, jest numerem 1, ale chciałbym poznać Wasze opinie, propozycje i ewentualne sugestie w temacie.
    • Przez Burns
      Historia marki Orient sięga roku 1950. Pod pierwotną nazwą Tama Keiki CO., LTD. 13 lipca rozpoczęta została produkcja zegarków naręcznych w fabryce znajdującej się w miejscowości Hino. Rok później światło dzienne ujrzał zegarek o nazwie Orient Star. Za sprawą dużej popularności tego modelu, w roku 1951 firma zmieniła nazwę na Orient Watch Co., Ltd. Dzięki porozumieniu podpisanemu z Chinami Memorandum Trade Agreement w 1955 roku, Orient Watch Co. rozpoczyna eksport zegarków. Ta sytuacja stwarza marce Orient pokazać się na szerszym rynku. Wysiłek ukazuje zamierzony efekt, gdy w 1956 roku do sprzedaży wchodzi flagowy model Dynamic - zegarek mechaniczny, ręcznie nakręcany. Trzy lata później marka znowu świętuje sukces wypuszczając na rynek model Royal Orient. Zegarek ten stał się reprezentantem linii klasycznych modeli z ręcznym naciągiem, łącząc w sobie prostotę z elegancją. Orient Watch Co., Ltd. nie spoczywa na laurach i w roku 1962 do sprzedaży dopuszczony zostaje model Super Auto - zegarek z automatycznym naciągiem. W 1964 roku Orient wypuścił na rynek model Grand Prix 100, charakteryzujący się lekką ekstrawagancją. W mechanizmie napędzającym zegarek zastosowano 89 rubinów oraz 11 szafirów. Było to jak na owe czasy największy techniczny eksperyment marki. Rok później Orient wyprodukował kolejny flagowy model Multi-Year Calendar, który stał się jednym z najbardziej charakterystycznych zegarków tej marki. Tego samego roku Orient wypuścił na rynek zegarek sygnowany jako King Diver 1000, który był w stanie wytrzymać ciśnienie pod wodą na głębokości 1000m. W 1967 roku do sprzedaży wszedł model z serii Slim o nazwie Fineness, który zdobył miano najcieńszego zegarka na świecie produkowanego w tamtych czasach. Jego mechanizm miał 3,9 mm grubości. Trzy lata później w sprzedaży pojawił się męski, klasyczny zegarek z automatycznym naciągiem o nazwie TENBEAT. W 1974 roku fenomenem stał się pierwszy cyfrowy zegarek marki Orient Orient LCD Quartz, a już dwa lata później w sprzedaży pojawił się Touchtron z wyświetlaczem typu LED. Chcąc rozszerzyć swoją działalność Orient wypuszcza na rynek luksusową linię zegarków pod nazwą Chandor, przeznaczoną tylko na rynki zagraniczne. Kolejny przełom w produkcji zegarków przypada na rok 1995, kiedy Orient wypuszcza linię Power Reserve - zegarki wyposażone są we wskaźnik rezerwy chodu. Na pięćdziesiątą rocznicę istnienia firma wyprodukowany zostaje w limitowanej serii model M-Force. Nie spoczywając na laurach Orient rozwija swoją działalność i tak w 2003 roku, powstaje Centrum Techniczne Orient - OTC. W 2007 roku Orient stworzył przedstawicielstwo na rynku chińskim pod nazwą Orient Watch Co. LTD. China. W 2009 roku Orient-Watch wypuszcza na rynek kolejny prestiżowy model sygnowany jako Dual Time. Na sześćdziesiątą rocznicę swojej działalności manufaktura Orient promuje swoje produkty pod hasłem japońskiej niezawodności. Orient - Watch jest oficjalnym sponsorem rajdów STI (Subaru Technica International). Z tej okazji w powstał limitowany model Orient x STI 2010 Limited Edition II. Orient - Watch skupia się na produkcji głównie zegarków mechanicznych. W obecnej chwili wszystkie produkowane modele są wytwarzane z materiałów przyjaznych środowisku. Od początków działalności minęło ponad 60 lat, dlatego Orient-Watch skupia całą swoją wiedzę, a także doświadczenie na innowacyjnych rozwiązaniach, tak by ukazać jak bardzo zegarki mechaniczne są blisko ludzi.
       
      Witam ...
       
      Jest temat Seiko, proponuję założenie i podwieszenie tematu Orient,
      w którym będziemy mogli porozmawiać o tym co ta firma ma do zaoferowania i jak to trafia w nasz gust.
      Ale nie tylko same zegarki a również to co dotyczy samej firmy - historia i inne przecieki...
       
      Zakładam go mimo tematu "Orienty forumowiczów" bo jak sama nazwa wskazuje pokazujemy to w czego posiadanie weszliśmy, a wiele innych istniejących modeli może przejść niezauważonych...
       
      PROŚBA / UWAGA / WYMÓG - proszę podawać nr ref. lub przydomek przy omawianiu lub wklejaniu zdjęcia zegarka.
       
      Link do strony Orient: http://www.orient-watch.com/
      Bezpośredni link do aktualnej kolekcji Orient Star: http://www.orient-watch.com/orientstar/standard.html
       
      Wzmianka: ten sam wizualnie zegarek może mieć inne oznaczenie kodowe na rynek azjatycki a inne na amerykański (o różnicach konstrukcyjnych nic mi nie wiadomo, chyba że bransoleta, pasek, malowanie wachnika).
       
      Jeden z ważniejszych filmów:
       

       
      wnioski z powyższego filmu:
       
       -widać, że przy zakręcaniu dekla użyta jest folia, tak żeby śrubokręt / maszyna go nie porysowała (sposób dla zegarmistrzów ?),
      - w Orient Star, bransolety zakładane są ręcznie  ,
      - zegarki w fabryce pakowane są w blistry i prawdziwe może być stwierdzenie, że to dystrybutor odpowiedzialny jest za włożenie go do pudełka - co za tym idzie pudełka mogą się różnić, albo można kupić zegarek bez pudełka ,
       
      Na początek coś takiego:
       
      WZ0261FD - czyli profesjonalny zegarek nurkowy: Orient 300M gas diver w wersji ze złotymi akcentami:

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.