Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Fixxxer

Dział sprzedam - powód usunięcia ogłoszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzewam trochę ten temat z okazji otrzymania mojego dziewiczego punktu karnego. Powodem jest przekroczenie limitu 30 dni na dwa bazarkowe ogłoszenia.

Przyznaję, nie liczyłem tych 30 dni. Myślałem że handluję na tyle rzadko, że nie muszę o tym pamiętać. Przeliczyłem się, mea culpa. Będę z pokorą nosił moje dożywotnie punkty karne jako piętno, ku przestrodze siebie i innych :)

 

To tak wstępem. A do czego zmierzam?

 

Chciałbym wyrazić swoje zdanie o tym jak nieszczęśliwy - w mojej ocenie szeregowego użytkownika forum - jest ten limit. I jak zły - w mojej ocenie - ma wpływ na forum.

 

Wydaje mi się, że każdy kto dokonywał transakcj na bazarku wie, że ten handelek świetnie STYMULUJE WZAJEMNE KONTAKTY. Ja nie znam lepszego bodźca do nawiązywania bliższych znajomości na forum. 

 

I rozumiem paremię "istotą forum nie jest handel". Zgadzam się. Ale ten handel to jest to jeden z ważniejszych elementów animujących nasze forum. Dzięki tym drobnym transkacjom poznajemy się nawzajem, czasem nawet spotykamy osobiście, prowadzimy potem prywatne i publiczne rozmowy ciągnące się dniami czy miesiącami. "Handelek" to jest zazwyczaj tylko punkt wyjścia do poszerzania kontaktów.

 

Nie wiem... mi się to wydaje oczywiste. Ale i o sprawach oczywistych warto mówić, bo każdy ma inną perspektywę.

 

Podsumowując - wg mnie wylewamy dziecko z kąpielą. W mojej ocenie zachodzi dysproporcja pomiędzy tym co tracimy, a tym jakie dobro chcemy chronić (czystość forum od typowych handlarzy). O skuteczności tych zabiegów nie piszę bo nie wiem, mogę się tylko domyślać. 

 

Mam nadzieję, że nikt nie potraktuje moich uwag jako niepurzejmości czy postawy roszczeniowej/ Zaznaczam to, bo temat jest mam wrażenie lekko "dotykalski" i powoduje pewną nerwowość :)

 


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w regulaminie są od początku ich wprowadzenia źródłem samych problemów i niejasności dla wielu, do tej pory regularnie korzystających z bazarku użytkowników. Od czasu do czasu coś w dziale "sprzedam" wystawię, ale prawdę mówiąc staram się raczej tego nie robić zbyt często, ponieważ nie mam ochoty prowadzić ewidencji sprzedaży, a bez tego nie pamiętam, czy od ostatniego i przedostatniego ogłoszenia minęło 29 dni, czy może 31. Podobnie nie chce mi się zastanawiać, czy 30 dni ma minąć od zamieszczenia anonsu, czy może od jego zakończenia - temat był niedawno poruszany, padły dwie różne interpretacje regulaminu w tej kwestii, niestety nikt władny nie zabrał głosu w celu wyjaśnienia wątpliwości. Dział III regulaminu bazarkowego to "bubel", który nie powinien w tej postaci być egzekwowany, więc dziwię się, że są wlepiane za jego łamanie punkty karne. Nie jestem prawnikiem, więc się nie będę wymądrzał, ale: "mogą być założone dwa tematy w ciągu 30 dni" (tak przynajmniej rozumiem podpunkt 1 ww. działu) oraz "zwykły użytkownik forum może wystawić maksymalnie 2 tematy z ofertami sprzedaży w ciągu miesiąca". A co, jeżeli założę dwa tematy 1 stycznia, a kolejne dwa 31 stycznia? No chyba, że chodzi o "miesiąc synodyczny", ale tu też się nie zgadza, bo ten trwa 29 dni 12 godzin 44 minuty i 3 sekundy, a nie 30 dni ;)

 

Miał być automat zarządzający ogłoszeniami, który będzie wszystkiego pilnował - tak, wiem Dawidzie, że każdy ma swoje sprawy, dlatego nie "jojczę", że taki skrypt nie funkcjonuje, ale do czasu jego uruchomienia darowałbym sobie takie restrykcyjne przestrzeganie tych "iluśtam" dni pomiędzy ogłoszeniami. Zresztą kiedy płatne ogłoszenia zaczną funkcjonować, nie będzie chyba forumowemu Zarządowi na rękę limitować ich ilości - im więcej, tym większy przypływ gotówki dla forum, więc te limity w ogóle są bez sensu. Dodatkowo uważam, że wprowadzanie ograniczeń, kiedy inne platformy sprzedażowe tego nie robią, a dodatkowo mają o wiele większy zasięg (mówcie co chcecie, ale "fejs" niestety dociera teraz do zdecydowanie większej liczby potencjalnych zegarkowych kupców, którzy dość licznie okupują wszelkiej maści grupy fejsbukowe, o istnieniu KMZiZ nawet nie wiedząc), to strzał w stopę.

 

Powyższe, to oczywiście moje zdanie, z którym nie każdy musi się zgadzać :)

 

 

Edyta:

Dodam jeszcze, korzystając z okazji, że zmienił się silnik forum, a tym samym jego wygląd. Ładną do niedawna szatę graficzną zastąpiła jeszcze ładniejsza i nowocześniejsza. Tym bardziej nie rozumiem, dlaczego jesteśmy od jakiegoś czasu dzień w dzień katowani reklamami zamieszczanymi w tle. Wygląda to jak "kupa po jagodach" (Tomek pozdrawiam ;) ) i MZ bardziej od reklamowanej marki odstręcza, niż do zakupu jej produktów przekonuje.

Czy jak ktoś ma w domu co najmniej 3 sprzęty AGD marki Electrolux, może być zwolniony z wyświetlania tego ohydztwa w tle? Jak tak dalej pójdzie, to w dziale "sprzedam/oferty niezegarkowe" zaczną się pojawiać ogłoszenia treści "odkurzacz/blender/stację parową marki E... oddam". Sam jestem bliski wymienienia w domu wszystkiego na E... na Philipsa, czy innego Siemensa ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MichTheOne napisał:

(...)

Chciałbym wyrazić swoje zdanie o tym jak nieszczęśliwy - w mojej ocenie szeregowego użytkownika forum - jest ten limit. I jak zły - w mojej ocenie - ma wpływ na forum.

Wydaje mi się, że każdy kto dokonywał transakcj na bazarku wie, że ten handelek świetnie STYMULUJE WZAJEMNE KONTAKTY. Ja nie znam lepszego bodźca do nawiązywania bliższych znajomości na forum.

I rozumiem paremię "istotą forum nie jest handel". Zgadzam się. Ale ten handel to jest to jeden z ważniejszych elementów animujących nasze forum. Dzięki tym drobnym transkacjom poznajemy się nawzajem, czasem nawet spotykamy osobiście, prowadzimy potem prywatne i publiczne rozmowy ciągnące się dniami czy miesiącami. "Handelek" to jest zazwyczaj tylko punkt wyjścia do poszerzania kontaktów.

(...)

Podsumowując - wg mnie wylewamy dziecko z kąpielą. W mojej ocenie zachodzi dysproporcja pomiędzy tym co tracimy, a tym jakie dobro chcemy chronić (czystość forum od typowych handlarzy). O skuteczności tych zabiegów nie piszę bo nie wiem, mogę się tylko domyślać.

 

12 godzin temu, clusca napisał:

Zmiany w regulaminie są od początku ich wprowadzenia źródłem samych problemów i niejasności dla wielu, do tej pory regularnie korzystających z bazarku użytkowników. Od czasu do czasu coś w dziale "sprzedam" wystawię, ale prawdę mówiąc staram się raczej tego nie robić zbyt często, ponieważ nie mam ochoty prowadzić ewidencji sprzedaży, a bez tego nie pamiętam, czy od ostatniego i przedostatniego ogłoszenia minęło 29 dni, czy może 31. Podobnie nie chce mi się zastanawiać, czy 30 dni ma minąć od zamieszczenia anonsu, czy może od jego zakończenia - temat był niedawno poruszany, padły dwie różne interpretacje regulaminu w tej kwestii, niestety nikt władny nie zabrał głosu w celu wyjaśnienia wątpliwości. Dział III regulaminu bazarkowego to "bubel", który nie powinien w tej postaci być egzekwowany, więc dziwię się, że są wlepiane za jego łamanie punkty karne. Nie jestem prawnikiem, więc się nie będę wymądrzał, ale: "mogą być założone dwa tematy w ciągu 30 dni" (tak przynajmniej rozumiem podpunkt 1 ww. działu) oraz "zwykły użytkownik forum może wystawić maksymalnie 2 tematy z ofertami sprzedaży w ciągu miesiąca". A co, jeżeli założę dwa tematy 1 stycznia, a kolejne dwa 31 stycznia? No chyba, że chodzi o "miesiąc synodyczny", ale tu też się nie zgadza, bo ten trwa 29 dni 12 godzin 44 minuty i 3 sekundy, a nie 30 dni ;)

 

(...) Dodatkowo uważam, że wprowadzanie ograniczeń, kiedy inne platformy sprzedażowe tego nie robią, a dodatkowo mają o wiele większy zasięg (mówcie co chcecie, ale "fejs" niestety dociera teraz do zdecydowanie większej liczby potencjalnych zegarkowych kupców, którzy dość licznie okupują wszelkiej maści grupy fejsbukowe, o istnieniu KMZiZ nawet nie wiedząc), to strzał w stopę.

 

Nigdy jeszcze niczego na bazarku nie wystawiliśmy (na forum jesteśmy jako para - mąż i żona) i raczej w najbliższej dającej się przewidzieć przyszłości nic się w tej kwestii nie zmieni. Zdarzało nam się za to występować na bazarku w roli kupujących. I niniejszy wpis jest przedstawieniem punktu widzenia nas, kupujących.

 

Nasze dotychczasowe transakcje nie zakończyły się przyjaźniami, które zapewne będą trwać do grobowej deski ;) ale bardzo dobrze je wspominamy. Gdyby nie bazarek i decyzja @clusca o wystawieniu na nim swojego świeżo kupionego OS-a, zapewne dziś nie cieszyłbym się zegarkiem, który stał się moim EDC. Pojawienie się tegoż zegarka na bazarku uznałem za przeznaczenie i do dziś fakt jego posiadania powoduje uśmiech na mej twarzy.

Na bazarek zaglądam systematycznie i z zainteresowaniem przeglądam nowe ogłoszenia. Dla mnie osobiście (dla żony mniej, ale to przez fakt znikomej liczby damskich zegarków na bazarku) jest on ważną częścią forum, doskonale dopełniającą działy merytoryczne.

Wielu na forum ma zaawansowane ADHD zegarkowe i rotacja w ich kolekcjach jest duża, ilość wystawianych zegarków też mała nie była (w pamięci mam liczne ogłoszenia @jackm). Nie stanowią oni jednak w mej ocenie handlarzy. Fakt, że wystawiali swe zegarki na sprzedaż na forum (lub przynajmniej w pierwszej kolejności na forum), jak wspomniany już @jackm jest w mej ocenie zaletą, a nie wadą. Dzięki temu możemy trafić na zegarek, który pragniemy nabyć i dokonać transakcji z Kolegą, a nie anonimowym dla nas użytkownikiem OLX-a i im podobnych. Co istotne w naszej ocenie zakup na forum radykalnie ogranicza możliwość nabycia podróbki (chroń nas Panie).

 

Podsumowując - apel do włodarzy forum, czy do momentu wprowadzenia nowych regulacji z odpłatnością ogłoszeń nie można zmienić jednego zapisu z aktualnego Regulaminu, zmieniając 30-dni na miesiąc kalendarzowy? Nic złego się nie stanie, nawet jeśli ktoś zamieści dwa ogłoszenia 31-go października i dwa kolejne 1-go listopada... dzięki takiej zmianie powinna zmaleć radykalnie ilość uchybień ze strony wystawiających, którzy nie będą musieli 30-stu dni odliczać. Duch zmian zostanie utrzymany, a dziecko nie zostanie z kąpielą wylane ;)

 

 

 


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również dziś spotkał wątpliwy zaszczyt otrzymania od Moderatora ostrzeżenia za "Złamanie regulaminu działu Sprzedam. 2 tematy na 30 dni." Jak mniemam dotyczy to złamania przeze mnie podpunktu 1. w sekcji III. Regulaminu, który brzmi "Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy, przy czym w jednym temacie nie można oferować więcej niż 2 przedmioty (np. zegarki lub zegary) lub 5 przedmiotów (paski, bransolety, czy części)." Oczywiście dopuściłem się tej "zbrodni" (nie bójmy się tego słowa) nieświadomie, nie pamiętając najzwyczajniej w świecie, kiedy dodawałem poszczególne ogłoszenia. Rzeczywiście mogło mi umknąć, że dodałem niedawno ogłoszenie o sprzedaży zegarka, który sprzedał się na "fejsie" - być może dlatego to przeoczyłem. A może po prostu nie do końca zrozumiałem regulaminowe zapisy. Niestety zdanie "Przez użytkownika mogą być założone maksymalnie 2 tematy i w ciągu 30 dni założyć nie więcej niż dwa tematy," jest co najmniej niepoprawne gramatycznie, ale co za tym idzie i logiczny sens jest tutaj znikomy. Poza tym punkt 5. tejże samej sekcji mówi " Zwykły użytkownik forum może wystawić maksymalnie 2 tematy z ofertami sprzedaży w ciągu miesiąca, z zachowaniem warunków zapisanych w pkt 3." Czyli mamy dwa regulaminowe podpunkty traktujące o tym samym, może nie sprzeczne, ale stanowiące inaczej. Chyba, że "Ustawodawcy" chodziło o sytuację, kiedy nie wolno nam zamieścić więcej niż dwóch tematów w ciągu 30 dni, ale jeżeli miesiąc liczy dni 31, to i tak musimy poczekać do jego końca z kolejnym ogłoszeniem. Podobnie w miesiącu liczącym sobie dni 28 lub 29 nie wolno nam zamieścić więcej niż dwóch anonsów, ale po jego zakończeniu musimy i tak odczekać aż minie dni 30. No cóż, trochę to zawiłe i szczerze mówiąc wątpię, aby o to tutaj chodziło.

 

Byłoby warto zastanowić się również, dlaczego można zamieścić dwa tematy sprzedażowe, po dwa zegarki w każdym, a zamieszczenie czterech tematów z jednym przedmiotem jest już "przestępstwem". Osobiście staram się nie zamieszczać dwóch zegarków w jednym poście z uwagi na fakt, że może to być mylące, a samo ogłoszenie łatwo przeoczone przez kupujących, jak również niezbyt wygodnie się takie anonse czyta. Dlaczego dbając o wygodę kupującego muszę być ograniczony do sprzedaży 2, a nie 4 przedmiotów w ciągu 30 dni? No właśnie, w ciągu 30 dni, ale nie w np. styczniu, czy w miesiącu, ale nie w lutym? ;)

 

Dodatkowo zauważyłem, że użytkownicy zamieszczający ogłoszenia nie są traktowani równo. Ci z ponadregulaminową ilością ogłoszeń dostają ostrzeżenia i punkty karne, podczas gdy "bazarek" obfituje w inne posty sprzedażowe również nie do końca zgodne z regulaminem. Przykłady dość powszechnie łamanych zapisów regulaminowych:

  1. Tematy ogłoszeń zawierające zwroty: OKAZJA, SUPER STAN, POLECAM, OBNIŻKA nie są w zgodzie z punktem 2. sekcji III. Regulaminu, tj. "Temat postu sprzedażowego powinien zawierać nazwę(-y), model przedmiotu(-ów), bez zbędnych haseł reklamowych czy „zwrotów marketingowych”."
  2. Maksymalna ilość zamieszanych zdjęć wg. Regulaminu wynosi 5. Mówi o tym podpunkt 7. sekcji I., który brzmi:

    "Oferta – post zawierający rzetelny opis przedmiotu do sprzedaży, cenę sprzedaży, sposób i koszt wysyłki, co najmniej jedno zdjęcie, a maksymalnie pięć zdjęć. Oferta nie może zawierać bezpośrednio w treści linków do oferowanego zegarka na portalach aukcyjnych (co nie wyklucza równoczesnej sprzedaży przedmiotu w innych miejscach, w tym na portalach aukcyjnych). Sprzedający powinien zadbać o jak najlepsze pokazanie przedmiotu sprzedaży. W przypadku umieszczenia zdjęcia/zdjęć niewykonanego własnoręcznie lub nieprzedstawiającego przedmiotu będącego przedmiotem transakcji sprzedający ma obowiązek poinformować o tym fakcie w ofercie. Powinien też podać autora zdjęcia i uzyskać jego zgodę na użycie zdjęcia."

    Przypadki łamania tego punktu są bardzo częste, tym bardziej, że Regulamin podaje maksymalną ilość zdjęć na post sprzedażowy, a nie na oferowany do sprzedaży przedmiot, stąd w zdecydowanej większości postów oferujących więcej niż jeden przedmiot Regulamin jest w zasadzie łamany z automatu. Dodatkowo, jak mamy już tak bardzo przestrzegać zapisanych zasad, to przyjrzyjmy się zdjęciom nie wykonanym przez sprzedających, a "pożyczonych" z Internetu. Owszem, zazwyczaj pada informacja, że zdjęcie z netu, ale jeszcze nie widziałem, aby ktoś podawał autora, a tym bardziej posiadał jego zgodę.
  3. Zamieszczanie ogłoszeń w imieniu kolegi również jest sprzeczne z Regulaminem, punkt 14. sekcji II. bowiem tego zabrania: "Niedozwolone jest wystawianie ofert „per procura” tj. w zastępstwie przez osobę upoważnioną, pełnomocną; działając na podstawie otrzymanego pełnomocnictwa."
  4. Teoretycznie od czasu do czasu łamany jest również punkt 3. sekcji I., który mówi, że " Sprzedawca – (to) osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej w zakresie handlu zegarkami, zegarami oraz akcesoriami dla zegarmistrzostwa (np. paskami do zegarków, częściami do zegarów i zegarków, itp.)."
    Według tego zapisu osoba zajmująca się w życiu zawodowym sprzedażą zegarków lub ich części i osprzętu nie może zamieścić ogłoszenia o sprzedaży swojego prywatnego zegarka.
  5. Dyskusyjny jest również punkt 3. sekcji III., tj.: "Osoby składające oferty sprzedaży powinny wnosić aktywny wkład w rozwój forum poprzez merytoryczne uczestnictwo w dyskusjach. Do dyskusji merytorycznych nie zaliczają się posty typu: „śliczny zegarek”, „zgadzam się”, „+1” itp. Na zasadzie czysto uznaniowej decyzją moderatorów i administratorów forum osoby nadwyrężające tę zasadę mogą mieć zablokowaną możliwość składania ofert sprzedaży."
    Czy ktoś to w ogóle weryfikuje? Z moich obserwacji wynika, że część sprzedających wnosi swój wkład w forum głównie poprzez zamieszczanie zdjęć w tematach pokroju "pokaż, co masz dziś na nadgarstku", a apogeum wylewności osiąga pisząc swoją opinię w wątkach z "nowymi zakupami".

 

Zdaję sobie sprawę, że stworzenie Regulaminu nie jest łatwe. Z jednej strony powinien on być prosty i zrozumiały, z drugiej zaś powinien w maksymalny sposób zabezpieczać strony transakcji i zapewniać porządek na bazarku, żeby Moderatorzy mieli jak najmniej pracy. Jestem świadomy również, że przytoczone przeze mnie w punkach 1-5 przykłady wydawać się mogą kuriozalne. Dlaczego jednak dwa punkty Regulaminu są przestrzegane i powtarzane przez Moderatorów jak mantra w przyznawanych ostrzeżeniach, a na inne przymyka się oko. W świetle powyższego kuriozalne również wydają się owe 30 dniowe okresy, za które przyznawane są niechlubne punkty karne i to, co jest zaznaczone wyraźnie w ostrzeżeniu, dożywotnio. Jest to co najmniej absurdalne, bo wystarczy, że użytkownik zapomni się 10 razy podczas swojej forumowej kariery i straci możliwość korzystania z forum za, wydawać by się mogło, pierdołę.

 

Powołując się na powyższe, uprzejmie proszę o anulowanie przyznanych mi punktów karnych, jak również anulowanie tychże punktów wszystkim użytkownikom, którzy otrzymali je z tego samego powodu co ja. Albo traktujemy wszystkie regulaminowe przewinienia tak samo, albo przymykamy na nie oko, na wszystkie. Tylko po co wtedy taki zapis w Regulaminie.

 

Jest jeszcze inne rozwiązanie. Prosiłbym szanowne koleżanki i kolegów o raportowanie wszelkich, nawet najdrobniejszych uchybień Regulaminu do Administratorów i Moderatorów. W dość szybkim tempie zdecydowana większość ogłoszeniodawców uzbiera po 10 punktów i zostanie wykreślona z listy członków forum KMZiZ. Większość forumowej braci stanowić będą wówczas użytkownicy posiadający mniej niż 50 postów i będzie na jakiś czas na bazarku spokój ;)

 

Na koniec tego przydługiego wywodu chciałbym zaznaczyć, że ten post nie jest polemiką z Administracją i Moderatorami na temat otrzymanego przeze mnie ostrzeżenie. Za to również groziłoby mi kilka punktów - może i 9. Byłoby jednego niewygodnego dyskutanta mniej, a tego bym nie chciał :) Jest to po prostu zwrócenie uwagi, jak postrzegam fakt wyrywkowego respektowania Regulaminu, w czym być może nie jestem osamotniony.

 

Chciałbym nadmienić, że poświęciłem na napisanie niniejszego postu ładnych kilka minut wyrwanych brutalnie ze swojej wolnej niedzieli, byłoby miło, gdyby ktoś z Administracji i/lub Moderacji chociaż w najmniejszym stopniu się do niego odniósł - może być w poniedziałek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie wiadomo czy ten czas liczyć sobie od daty założenia tematu czy jego zakończenia? Skoro administracja nakłada punkty karne to pewnie ma gdzieś jakiś tajny licznik każdego użytkownika? Musi mieć bo przecież nie śledzi każdego a jednak wie skoro daje punkty - może by to udostępniła?

Był stary bazarek przynajmniej się coś działo - praktycznie każdy zanim zaczął przeglądać forum najpierw pobuszował na bazarku, coś kupił coś sprzedał, pogadał, popisał i było fajnie.

Teraz coś czasem wyskoczy a reszta idzie pod stołem czyli na PW lub bazarki lokalne na ogólnym nuda. Prawdziwych miłośników ani nie ubyło ani nie przybyło 

 

Podsumowując...... albo lepiej nie 

 

 

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysz @clusca świetnie podsumował liczne absurdy. 

 

Z nich wszystkich zdecydowanie najważniejszy jest ten o nieczytelności zasady "30 dni". Naprawdę, zmiana tego nie wymaga wiele wysiłku. Wystarczy poprawić błędy gramatyczne i logiczne oraz dodać, na zasadzie doprecyzowania, jakiś przykład złamania zasady trzydziestodniowej, i jakiś drugi przykład działania zbliożonego, który jednak tej zasady nie łamie. 

 

Uprzejmie i z szacunkiem prosimy - może by się udało to zmienić? :)

 

Przy okazji pozdrawiam wszystkich dożytwotnich jednopunktowców ;) 

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, żeby nie być gołosłownym, że aktualnie na pierwszych dwóch stronach ogłoszeń na bazarku jest 45 postów sprzedażowych, z czego 24 nie są zgodne z Regulaminem. Niektóre wręcz z kilkoma jego punktami na raz.

Wniosek z tego taki, że ponad 53% anonsów z pierwszych dwóch stron powinno od razu polecieć w kosmos, a ich autorzy zasługują na ostrzeżenie i dożywotni punkt karny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać, że chyba są też uprzywilejowani na bazarku, mają po 3 ogłoszenia i chyba więcej u pewnych kolegów widziałem. Nie chcę być nie fair i nie będę tu pisał kto ale znalezienie tych zegarkowych przestępców 🤣 zajęło mi 3 min. 

 

A poświęciłem chwilę aby to napisać nie po to by się tutaj żalić bo też dostałem pkt.... ale chodzi tu o forum, które bardzo polubiłem a ten cały bazarek stał się kością niezgody. I tutaj wydaje mi się, że trzeba reagować aby sytuację naprawić, wiele osób czuje się urażona a to one budują forum (i od niedawna wpłacają kasę) 

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam

Czy czas 30 dni czy tam miesiąca liczony jest od wystawienia oferty czy jej skasowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paweł Bury. napisał:

Jeszcze raz zapytam

Czy czas 30 dni czy tam miesiąca liczony jest od wystawienia oferty czy jej skasowania ?

Zależy jak żyjesz z moderatorem hahaha

 

Żart oczywiście 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refleksja muzyczna w oczekiwaniu na odpowiedź.

 

Tekst jak najbardziej na temat - na czasie i o czasie ;)

 

 

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.10.2020 o 18:20, Paweł Bury. napisał:

I dalej nie wiadomo czy ten czas liczyć sobie od daty założenia tematu czy jego zakończenia? Skoro administracja nakłada punkty karne to pewnie ma gdzieś jakiś tajny licznik każdego użytkownika? Musi mieć bo przecież nie śledzi każdego a jednak wie skoro daje punkty - może by to udostępniła?

Był stary bazarek przynajmniej się coś działo - praktycznie każdy zanim zaczął przeglądać forum najpierw pobuszował na bazarku, coś kupił coś sprzedał, pogadał, popisał i było fajnie.

Teraz coś czasem wyskoczy a reszta idzie pod stołem czyli na PW lub bazarki lokalne na ogólnym nuda. Prawdziwych miłośników ani nie ubyło ani nie przybyło 

 

Podsumowując...... albo lepiej nie 

 

 

 

W dniu 20.10.2020 o 15:24, Paweł Bury. napisał:

Jeszcze raz zapytam

Czy czas 30 dni czy tam miesiąca liczony jest od wystawienia oferty czy jej skasowania ?

 

 

 

Hop..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nikt nie ma wątku w ignorowanych, a po prostu przynajmniej ja mam na głowie firmę, ludzi i nieciekawe czasy. Priorytety mamy niestety różne. Cały Zarząd pracuje i ze względu na czasy musi walczyć na wielu frontach. Tutaj cały czas działamy, żeby regulamin znikł w tej postaci. Niestety pewne działania idą jak po grudzie, są wynikiem również pandemii.

 

Nie chcę nikogo z nas usprawiedliwiać, nowy regulamin już zostało to napisane jest zły, niejasny itp. Chyba świat się nie zawali jak my wszyscy z rozwagą podejdziemy do tematu. Temat ułatwienia jest ciągle "w drodze" z przyczyn nie do końca zależnych od nas. Chcielibyśmy żeby wszystko było miło, seksi i z prostotą dla Was, dlatego działamy w warunkach rozsądku. Myślę, że zrobimy abolicję na punkty karne, jak już wszystko ruszy, tak jak należy na nowych warunkach. Gdyby choć jeden z nas nie robił nic w życiu tylko tutaj się udzielał może i by było inaczej. Niestety jest inaczej.

Pisząc 30 dni miałem na myśli odstęp 30 dni od wystawienia. Jednak osoby często handlujące rozkminiły cały regulamin, bo niestety szukały dziury i błędów w całości. A bazarek miał być jedynie dla kolekcjonerów, którzy sporadycznie coś chcą wymienić w swojej kolekcji. Jeszcze raz napiszę, obecny regulamin okazał się zły, bo niestety ludzie zaczęli handlować na potęgę. Dlatego zmiany poszły już w innym kierunku. I jeszcze raz napiszę jak mantrę, staramy się ułatwić życie, jednak nie jest to wszystko takie proste... a obecne wydarzenia wcale nie pomagają.

 

W dniu 19.10.2020 o 10:19, clusca napisał:

Dodam jeszcze, żeby nie być gołosłownym, że aktualnie na pierwszych dwóch stronach ogłoszeń na bazarku jest 45 postów sprzedażowych, z czego 24 nie są zgodne z Regulaminem. Niektóre wręcz z kilkoma jego punktami na raz.

Wniosek z tego taki, że ponad 53% anonsów z pierwszych dwóch stron powinno od razu polecieć w kosmos, a ich autorzy zasługują na ostrzeżenie i dożywotni punkt karny ;)

 

W dniu 20.10.2020 o 15:26, Lukas84 napisał:

Zależy jak żyjesz z moderatorem hahaha

 

Żart oczywiście 

 

W dniu 19.10.2020 o 22:29, Lukas84 napisał:

Pozwolę sobie dodać, że chyba są też uprzywilejowani na bazarku, mają po 3 ogłoszenia i chyba więcej u pewnych kolegów widziałem. Nie chcę być nie fair i nie będę tu pisał kto ale znalezienie tych zegarkowych przestępców 🤣 zajęło mi 3 min. 

 

A poświęciłem chwilę aby to napisać nie po to by się tutaj żalić bo też dostałem pkt.... ale chodzi tu o forum, które bardzo polubiłem a ten cały bazarek stał się kością niezgody. I tutaj wydaje mi się, że trzeba reagować aby sytuację naprawić, wiele osób czuje się urażona a to one budują forum (i od niedawna wpłacają kasę) 

 

Panowie osób do pracy na rzecz forum jest garstka, dziś takie czasy, że prawie każdy jest roszczeniowy i boli go np. jak już trzy osoby przed nim stoi w kolejce, słyszę zazwyczaj wtedy co te kasjerki robią!?!

Jedna osoba obecnie stara się ogarniać bazarek, nie da się wszystkiego zrobić na już. Każdy z nas pracuje na rzecz pozostałych i nie jest to z mojej strony żalenie się. Bardzo lubię działać. Nie mam z tym problemów, by pomóc lub coś zorganizować. Jednak coraz bardziej słyszę wokół siebie od ludzi, którzy podobnie jak ja, udzielających się na różnych dziedzinach życia (szkołach, stowarzyszeniach....), że wiele osób wymaga, skarży się, obwinia - ale sami malkontenci już nic nie zrobią, nie przejmą inicjatywy, tylko narzekają.

 

Zaznaczę - nie piję do nikogo personalnie - mamy świadomość, że zmiana regulaminu była zła, kroki by to zmienić są już wykonane, jednak czas realizacji zależy od wielu składowych.

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony bardzo dziękuję za sygnał, że w ogóle ktoś czyta te nasze żale i utyskiwania. Dobrze wiedzieć, że "coś się dzieje" :)

 

 

15 minut temu, RTK-WGM napisał:

A bazarek miał być jedynie dla kolekcjonerów, którzy sporadycznie coś chcą wymienić w swojej kolekcji. Jeszcze raz napiszę, obecny regulamin okazał się zły, bo niestety ludzie zaczęli handlować na potęgę. Dlatego zmiany poszły już w innym kierunku. I jeszcze raz napiszę jak mantrę, staramy się ułatwić życie, jednak nie jest to wszystko takie proste... a obecne wydarzenia wcale nie pomagają.


Obserwując forum mam wrażenie, że kolekcjonerów coraz mniej niestety się ostało. W zegarkach rosyjskich i polskich jeszcze coś tam się dzieje, ale w pozostałych, bardziej współczesnych, większość użytkowników to w zasadzie "obracacze", taki tranzyt zegarkowy w tempie TGV niestety. Kupić, dotknąć, sprawdzić, chwilę ponosić i puścić w obieg. Założę się, że gros użytkowników forum, tych nie działających komercyjnie, ma większy obrót zegarkowy w roku niż niejeden "sprzedawca profesjonalny" ;) Niby mało budujące podejście i trąci nieco wszechobecnym konsumpcjonizmem, ale z drugiej strony wynika poniekąd z pozytywnych pobudek. Przynajmniej w większości przypadków. Wielu z nas szuka swojego Świętego Graala, zegarka idealnego, spełniającego nasze wszystkie kryteria, takiego, który mógłby być nawet jedynym w kolekcji. Niestety bez organoleptycznego poznania tego co oferuje rynek ciężko nam będzie znaleźć coś idealnego. A ilość transakcji? Ot, znak czasów, żyje się szybciej niż kiedyś, mieszkamy w globalnej wiosce, dzięki nowoczesnym środkom komunikacji możemy być w różnych częściach świata równocześnie, a dodatkowo jesteśmy zewsząd atakowani milionami bodźców. Nic więc dziwnego, że i w świecie zegarków nam się to udziela.

 

Cytat

Jednak coraz bardziej słyszę wokół siebie od ludzi, którzy podobnie jak ja, udzielających się na różnych dziedzinach życia (szkołach, stowarzyszeniach....), że wiele osób wymaga, skarży się, obwinia - ale sami malkontenci już nic nie zrobią, nie przejmą inicjatywy, tylko narzekają.

 

Nie do końca się zgodzę. Akurat w tym przypadku proponowałem wprowadzenie na szybko pewnych zmian w regulaminie, które mogłyby znacznie go uprościć - przynajmniej do momentu powstania nowego i przeprowadzenia bazarkowej rewolucji. Inni koledzy również proponowali pewne uproszczenia, więc niezupełnie "tylko narzekamy i wymagamy" oraz przychodzimy na gotowe. Prawda jest taka, że wystarczy dwa trzy zdania zmienić/dopisać i wszystko staje się jasne i przejrzyste. Nie piszemy przecież nowej Konstytucji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, RTK-WGM napisał:

Pisząc 30 dni miałem na myśli odstęp 30 dni od wystawienia.

 

 

Dziękuję za info :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, RTK-WGM napisał:

Panowie nikt nie ma wątku w ignorowanych, a po prostu przynajmniej ja mam na głowie firmę, ludzi i nieciekawe czasy. Priorytety mamy niestety różne. Cały Zarząd pracuje i ze względu na czasy musi walczyć na wielu frontach. Tutaj cały czas działamy, żeby regulamin znikł w tej postaci. Niestety pewne działania idą jak po grudzie, są wynikiem również pandemii.

 

Nie chcę nikogo z nas usprawiedliwiać, nowy regulamin już zostało to napisane jest zły, niejasny itp. Chyba świat się nie zawali jak my wszyscy z rozwagą podejdziemy do tematu. Temat ułatwienia jest ciągle "w drodze" z przyczyn nie do końca zależnych od nas. Chcielibyśmy żeby wszystko było miło, seksi i z prostotą dla Was, dlatego działamy w warunkach rozsądku. Myślę, że zrobimy abolicję na punkty karne, jak już wszystko ruszy, tak jak należy na nowych warunkach. Gdyby choć jeden z nas nie robił nic w życiu tylko tutaj się udzielał może i by było inaczej. Niestety jest inaczej.

Pisząc 30 dni miałem na myśli odstęp 30 dni od wystawienia. Jednak osoby często handlujące rozkminiły cały regulamin, bo niestety szukały dziury i błędów w całości. A bazarek miał być jedynie dla kolekcjonerów, którzy sporadycznie coś chcą wymienić w swojej kolekcji. Jeszcze raz napiszę, obecny regulamin okazał się zły, bo niestety ludzie zaczęli handlować na potęgę. Dlatego zmiany poszły już w innym kierunku. I jeszcze raz napiszę jak mantrę, staramy się ułatwić życie, jednak nie jest to wszystko takie proste... a obecne wydarzenia wcale nie pomagają.

 

 

 

 

Panowie osób do pracy na rzecz forum jest garstka, dziś takie czasy, że prawie każdy jest roszczeniowy i boli go np. jak już trzy osoby przed nim stoi w kolejce, słyszę zazwyczaj wtedy co te kasjerki robią!?!

Jedna osoba obecnie stara się ogarniać bazarek, nie da się wszystkiego zrobić na już. Każdy z nas pracuje na rzecz pozostałych i nie jest to z mojej strony żalenie się. Bardzo lubię działać. Nie mam z tym problemów, by pomóc lub coś zorganizować. Jednak coraz bardziej słyszę wokół siebie od ludzi, którzy podobnie jak ja, udzielających się na różnych dziedzinach życia (szkołach, stowarzyszeniach....), że wiele osób wymaga, skarży się, obwinia - ale sami malkontenci już nic nie zrobią, nie przejmą inicjatywy, tylko narzekają.

 

Zaznaczę - nie piję do nikogo personalnie - mamy świadomość, że zmiana regulaminu była zła, kroki by to zmienić są już wykonane, jednak czas realizacji zależy od wielu składowych.

 

 

z tym argumentem nie można się zgodzić, że brak jest chętnych do pracy... nigdzie nie widziałem ani jednego ogłoszenia o prace ani wolontariat, że brakuje ludzi, tez bym jakoś pomógł. Jet wiele osób, które chętnie by się zaangażowały ale nie wiedzą nawet, że by się przydały. Gdyby nawet tak się zdarzyło, że nie będzie chętnych w co szczerzę wątpię to forum osiąga zawsze jakiś zysk z reklam, co w jakimś procencie chyba można przełożyć na porządkowanie forum. 

 

A nasze żale, pomysły i wszystkie inne trucia osoby odpowiedzialne za forum powinny odczytywać za cos fajnego, że są ludzie, którzy chcą aby było lepiej, że się troszczą.

 

a też napiszę szczerzę, tak, że się zirytowałem i nie będę owijał w bawełnę, że dostałem 1 i 4 pkt karnych za bazarek w mojej ocenie 4 były niesłusznie przyznane a inni w kółko łamią regulamin ale, co ja mogę? nic, to chociaż spróbuje zawalczyć słowem, pomysłem i wsparciem o zwykłą sprawiedliwość i uczciwość.


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten "regulamin" rzeczywiście chyba obowiązuje tylko frajerów takich, jak ja. Co zresztą w PL nie jest odosobnionym przypadkiem - jak powszechnie wiadomo, polskie "prawo" obowiązuje wyłącznie tych, którzy są na tyle głupi, żeby go przestrzegać. ;) Skąd takie moje złośliwości..? :D Ano, wchodzę na forum, wrzucam listę tematów i nawet nie szukam niczego, ale wali mnie prosto w pysk trylogia ogłoszeń jakiegoś pana, który, bynajmniej, SP nie jest. Można? Można! :lol:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

Ten "regulamin" rzeczywiście chyba obowiązuje tylko frajerów takich, jak ja. Co zresztą w PL nie jest odosobnionym przypadkiem - jak powszechnie wiadomo, polskie "prawo" obowiązuje wyłącznie tych, którzy są na tyle głupi, żeby go przestrzegać. ;) Skąd takie moje złośliwości..? :D Ano, wchodzę na forum, wrzucam listę tematów i nawet nie szukam niczego, ale wali mnie prosto w pysk trylogia ogłoszeń jakiegoś pana, który, bynajmniej, SP nie jest. Można? Można! :lol:

 

No i dlaczego tam zaglądasz? Ja przestałem jakiś czas temu i czuję się znacznie lepiej :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, tarant napisał:

 

No i dlaczego tam zaglądasz? Ja przestałem jakiś czas temu i czuję się znacznie lepiej :)

 

Przeglądałem listę tematów - sugerujesz, że to przesada..? :rolleyes: No tak, masz rację - trzeba być pionierem! Nie ma to, jak korzystać z forum nie zaglądając na forum. :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż ja o bazarku pisałem. O nim w końcu jest ten temat. A tam, gdzie są nowe tematy można na monitor stickery poprzyklejać ;) .

 

Było tu (i w dziale moderatorskim) sporo moich wpisów, ale je pousuwałem. Przegrałem walkę o poprawienie treści regulaminu.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DawPi napisał:

Jeśli ktokolwiek widzi jakieś naruszenia proszę raportować.

 

Proszę, wysłałem na PW opisywany już kilka dni temu tryptyk :) i nie zamierzam się tu szczypać.

 

Ja za mniejsze przewinienie otrzymałem 1/2 punktów potrzebnych do zablokowania konta i to dożywotnio, niczego nie sugeruję ale przypominam 😁

 

 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bazarku dalej bajzel, nie ma ludzi do pracy dajcie mi szufelkę i zmiotkę to posprzątam że mucha nie siądzie 🙂 

a tak poważnie wiem z życia że społeczniaki (czytaj charytatywni moderatorowie) mają najbardziej ...... bo wszystko się na nich kumuluje - niesłusznię mają swoje życie swoje sprawy, które często są priorytetem szczególnie w obecnych czasach

dlatego już kiedyś to pisałem powtórzę raz jeszcze niech "władza" pomyśli o zaangażowaniu w pracę przy forum większą liczbę ludzi, działy podzielić między 2-3 moderatorów którzy tylko tam będą sprawować pieczę, rozwiążę to wiele problemów  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.