Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zeno

Wakacje w czasach zarazy: podzielmy się doświadczeniami

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.08.2020 o 14:53, CarlosPL napisał:

Ja bym „Januszem” nazywał tych co się pchają w zatłoczone miejsca i narzekają... po cho*^%#ę tam jedziesz jeden z drugim? Siedź w domu!!!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

W dniu 14.08.2020 o 10:35, mario1971 napisał:

Taka już ich mentalność. Wady widzą u innych, bo przecież sami są idealni. Bo to cholerne Janusze wybrały ten sam termin i miejsce urlopu co oni - prawdziwi idioci...;)

powyższy komentarz chyba jest do mnie a więc na niego odpowiadam. Ludzie w zatłoczonych miejscach nie noszą maseczek, nie respektowana jest dezynfekcja stolików i taki był sens mojego wpisu. Ja i moja rodzina mieliśmy maseczki, inni nie. Więc dla mnie są nieodpowiedzialnymi Januszami którzy zaraz będą płakać, że muszą do lekarza.

Edytowane przez Zolw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby była zaraza to nie było by takich zachodów 

IMG_20200816_200811.jpg

IMG_20200816_200917.jpg

IMG_20200817_210343.jpg

IMG_20200817_210244.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł Bury

Chyba gdyby nie zaraza😆

Z małżonką byliśmy między Karwią a Dąbkami. Ludzi jak na lekarstwo i zdjęcia zachodu słońca robiliśmy bez kolejki😁


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 08:40, Wacor napisał:

@Paweł Bury. Przypomniałeś mi, że i ja chciałem się podzielić wrażeniami z wakacji. Na przełomie lipca i sierpnia byłem w Grecji na Lesbos. Wyglądało to mniej więcej tak:

w Katowicach wstęp na lotnisko tylko za okazaniem Boarding Pass + mierzenie temperatury kamerą termowizyjną. Jeżeli kamera pokazała coś niepokojącego - pomiar termometrem. Na lotnisku oczywiście obowiązkowo maseczki, w samolocie także.

Żeby wlecieć do Grecji trzeba było wcześniej wypełnić formularz PLF, w którym wpisujesz swoje dane: skąd jesteś, gdzie się zatrzymujesz w Grecji , etc. Po wylądowaniu losowo wybierani są ludzie do testów - testy odbywają się na lotnisku - wynik otrzymujesz po 24h. W Atenach na lotnisku co chwilę apel o noszenie maseczek i zachowanie dystansu społecznego. Większość, zdecydowana większość, miała maseczki założone prawidłowo. Co kilka kroków na filarach zawieszone automatyczne płyny do dezynfekcji. Na lotnisko można swobodnie wchodzić i wychodzić - tego nikt nie kontrolował.

Na samym Lesbos - praktycznie zero turystów. Social distancing zachowany w 100%. Na plaży leżak w pierwszej linii...w prawo z 7 leżaków wolnych, w lewo - to samo, za nami - także. Generalnie było bardzo pusto, mi to nie przeszkadzało, bo ja i tak zawsze latam przed sezonem, ale jak na wysoki sezon to trochę tak dziwnie... Część restauracji pozamykana, część otwarta w późniejszych godzinach, hotele i pensjonaty puste (w naszym "pensjonacie" byliśmy jedynymi gośćmi na bodajże 10 pokoi). Niektóre hotele pozamykane, woda w basenach spuszczona. Obsługa w restauracjach chodziła w maseczkach założonych prawidłowo - specjalnie to zaznaczam, bo tam było po 33 stopnie, w nocy 28 i Grecy nosili te maseczki, a u nas ludzie się buntują jak jest 18 stopni. Poza tym, wakacje jak wakacje - za krótkie.

I jeszcze fotka z kawiarni - pokażcie mi, gdzie w Polsce możecie się tak zdystansować od społeczeństwa :)

IMG_2678.thumb.JPG.628c83202109dd9e0137d11f09e2097a.JPG

 

ps. Dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku, mają dość Krety, Rodos, Kos i innych turystycznych miejsc - polecam Lesbos! Zawsze!

To jest właśnie to mamy zawsze antyszczepionkowców, antymaseczkowców anty cokolwiek z wiedzą wykopaną w czeluściach internetów. A prawda jest taka że w innych miejscach ludzie potrafią się podporządkować jakoś przeżywają, jakoś nic się nie dzieje. Lakiernicy, stolarze wiele godzin codziennie maskach od lat, chirurdzy itp i zdrowi. A mity o szkodliwości i jakieś bzdety jak trzeba na kilkanaście minut w sklepie założyć....

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w Tatrach słowackich.

Rano jak wyruszyłem, usłyszałem trzask łamanej gałęzi.

Moją ścieżkę przebiegł - w odległości może 20m - puchaty i śliczny...

 

FCF39032-6E3A-49B1-82B6-69B3778CFF5A.thumb.jpeg.bf615a6aa8cdd0a7965b76b22d53d69b.jpeg

 

...niedźwiedź!

Przeciął szlak, pobiegł w krzaki, popatrzył i zaczal się wylizywać.

Nie wyglądał na zaniepokojonego, wiec nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem mu zdjęcie. Potem ja poszedłem dalej, a on kontynuował poranną toaletę.

 

Nie ma to nic wspólnego z zarazą, oczywiście. Moje wakacje - mimo epidemii - były całkiem zwyczajne. No... może nie całkiem ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rocket napisał:

Swoją drogą obecnie jest bardzo dobry czas na wakacje w górach. Pogoda tej jesieni jest dosć stabilna, poza tym nawet jadąc latem w góry nie ma pewności czy nie będzie padało. Poza tym noclegów jest wiecej, nie ma problemu z rezerwacją noclegu w dobrej dzielnicy oraz w dobrym terminie. Jest taniej oraz mniej turystów na szlakach. Raz byłem w sezonie w Zakopanem i nie za bardzo mi się podobało bo wszędzie tłumy, nie dalo się spokojnie pochodzić. A sam oczekuję w górach wyciszenia oraz odpoczynku. Jesień to moim zdaniem znacznie lepsza pora do takich wypadów. 

Jak w zeszłym roku, w sierpniu, przechadzałem się po Krupówkach, to czułem się, jakbym po meczu wychodził ze stadionu... A po Słowackiej stronie sielanka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół żartem, pół serio:

BALI - RADOM

(skoro nie widać różnicy to po co przepłacać) :D

 

bali.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.