Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rads

GORZKIE ŻALE - czyli co sprzedaliśmy / odpuściliśmy i za cholerę nie możemy przeboleć

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając forum napotykam co pewien czas komentarz, że ktoś coś sprzedał lub zrezygnował z zakupu i do dziś go to gryzie. Może dlatego zwracam na to uwagę, bo sam mam taki zegarek w pamięci. Nie chodzi mi o wypłakiwanie się innym w rękaw 😂 ale może dzieląc się swoim bólem zainspirujemy kogoś do poszukiwań lub znajdziemy wymarzony zegarek i nadzieja odżyje 😄

 

 Jeśli podobny temat już gdzieś jest (a uczciwie szukałem! 😆), to ten oczywiście do kosza.

 

Mój gorzki żal to można powiedzieć nic wielkiego - ot, zwyczajny Atlantic. Kupiłem go od pierwszego właściciela w stanie sklepowym, a następnie tu na forum znalazłem mu do pary pierwowzór w oryginalnym stanie zachowania. Po jakimś czasie zmieniły mi się zegarkowe gusta i obydwa poszły w świat. Egzemplarza z reedycji już nigdy później nie znalazłem w tej samej konfiguracji (limitka/COSC/srebrna tarcza/srebrne wskazówki). Minęły lata, a on z niewiadomych względów ciągle siedzi z tyłu głowy i dręczy sumienie...

 

atlantic52753-41-25.jpg.df6435100c271af446788719ae32fe7f.jpg

 

Worldmaster(s).thumb.jpg.b723e607e7734577fe187c71cc3efdec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja bardzo żałuję, że nie zdążyłem kupić Opla od Kolegi @tarant :(

Spóźniłem się dosłownie o włos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

🤣 Chodził jak szwajcarski zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja taką Dosie puściłem w świat i cały czas mi się śni. Piękna była i pięknie cykała.a15e7a6f9e62dae9224fbf216cc60ae0.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie żałuję puszczenia 2 grupek w świat - bo jak się biorę za coś vintage, to lubię robić subkolejce niż trzymać pojedynczy egzemplarz. Żaluję sprzedaży Orientów Sea King (6 sztuk w rożnych wersjach) oraz buksiakowych Ruhli Chronograf (4 sztuki) 6b3b55a9a28df2cbe33a7a5b04e55c57.jpg426a92eb86c700cad4a97b2b83fcad20.jpgeef3cd882191b95464570252918e01f9.jpg0d357cc3b1adc0c68a5b835ae44bf7f5.jpgab17060bf857c6a9a5bd9de07dcafab2.jpg

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne sztuki, podobają mi się zwłaszcza te 2 ostatnie: czarna tarcza + czarny pasek i jasna z brązowym paskiem. Dopiero po chwili zauważyłem, że wskazówki mają w odwrotnym kolorze do tarcz, fajny detal (chyba że to światło się tak odbija). Mam podobny kolorystycznie zestaw Ballad, skusiłem się w salonie od razu na parę po dużej zniżce. Ale marzył mi się jakiś czas temu Flagship Heritage i niedługo potem obie były już na aukcjach. Na szczęście w porę się opamiętałem i to jest decyzja której najbardziej NIE żałuję 😁 Na Flagshipa i tak w końcu uzbierałem, a Ballady doceniłem dopiero po czasie. COSC, powermatic i krzemowy włos, na nadgarstku bardzo skromne, ale wyrastają ponad swoją markę.

 

yin-yang.thumb.jpg.b4fe8685bc7ede06adcea8ef36488591.jpg

 

@Wolf, co sprawiłeś sobie w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna para garniturowców :) za Orienty, Ruhle i troche radzieckich kupiłem Omegę Speedmaster w automacie. Mega zalezało ni na tej Reduced, bo ma wygodną średnicę 39mm i moj rownolatek - zrodzona w 1990 :)a84ae622aa4336866a03f1793e1e3ac1.jpg

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się chłopie pocieszyłeś po Orientach, oj pocieszyłeś się... 😄 

Gratulacje, świetna sprawa z tym dopasowanym rocznikiem. Mi też pasowałaby Reduced. Można taką nabyć z papierami? Czy wówczas cena x2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Uciekła ale liczę że kiedyś wpadnie🤔

tapatalk_-482878982_600x450.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany tym razem historia z happy endem: sprzedany zeszłej zimy (egz. mocno używany) i "odkupiony" w poprzednim tygodniu w stanie NOS. Zakończyłem wprawdzie przygodę z Worldmasterami, ale tego w wersji limitowanej jakoś nie mogłem przeboleć. Bardzo lubię popatrzeć sobie na jego kremową tarczę, naprawdę nieźle wyszła im w tej reedycji.

 

IMG_6891.thumb.JPG.c303e45e85499506ed650435bdfabfa0.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to się chłopie pocieszyłeś po Orientach, oj pocieszyłeś się...  
Gratulacje, świetna sprawa z tym dopasowanym rocznikiem. Mi też pasowałaby Reduced. Można taką nabyć z papierami? Czy wówczas cena x2?
Można nabyć full set, zwłaszcza w Japonii jest ich sporo do sprowadzenia, ale cena wtedy faktycznie jest o wiele wyższa. Może nie dwukrtonie, ale z 30% spokojnie. Ja kupowałem kiedy były jeszcze stosunkowo tanie, teraz ceny Reduced i bondowskiego Seamastera 300 wystrzeliły w górę.

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać, ale fakt jest drożej. Ja za reduced stan bardzo spoko dałem tydzień temu 7k. Pudła, instrukcja, bransa, bez dowodu zakupu i gwarancji, ale tez mój rocznik 93 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja żałuję sprzedaży tego Laco. Na szczęście poszedł do kolegi. Może kiedyś uda się odzyskać. 300c2afa81f24ae47ad11f2c9606bf07.jpg

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tego producenta. Ciekawe zegarki, wiele w stylu militarnym. Trochę kojarzą mi się z Hamiltonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znałem tego producenta. Ciekawe zegarki, wiele w stylu militarnym. Trochę kojarzą mi się z Hamiltonem.
Bardzo fajne zegarki. Ten mój był limitowany do 500 sztuk. Dopadłem go na targu staroci za śmieszne pieniądze po wcześniejszym potwierdzeniu oryginalności na forum

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 19:50, rads napisał:

Dla odmiany tym razem historia z happy endem: sprzedany zeszłej zimy (egz. mocno używany) i "odkupiony" w poprzednim tygodniu w stanie NOS. Zakończyłem wprawdzie przygodę z Worldmasterami, ale tego w wersji limitowanej jakoś nie mogłem przeboleć. Bardzo lubię popatrzeć sobie na jego kremową tarczę, naprawdę nieźle wyszła im w tej reedycji.

 

imageproxy.php?img=&key=60f6b451b09b5df1IMG_6891.thumb.JPG.c303e45e85499506ed650435bdfabfa0.JPG

Dla mnie swego czasu najładniejszy zegarek na świecie 😊

Długo na niego polowałem aż w końcu... 

1596612369887966406754614422879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 14:24, HaveFun napisał:

Uciekła ale liczę że kiedyś wpadnie🤔

 

Jest na bazarku, z tym, że z małą sekundą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun
26 minut temu, clusca napisał:

 

Jest na bazarku, z tym, że z małą sekundą.

 

Tak widziałem,  tylko tam wersja 41 mm a mi przepadła 36 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że miałem Hydroconquesta (starsza wersja, z bezelem z aluminium). To był naprawdę wygodny i czytelny zegarek... w sumie nie wiem dlaczego go sprzedałem. 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach czytać ten wątek, bo odechciewa się sprzedawać cokolwiek ;)

Na razie żałuję jedynie sprzedaży G-Shocka GWG-1000, ale gdybym go miał, pewnie sprzedałbym go ponownie, bo za duży ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, barcafan888 napisał:

Powiem wam, że miałem Hydroconquesta (starsza wersja, z bezelem z aluminium). To był naprawdę wygodny i czytelny zegarek... w sumie nie wiem dlaczego go sprzedałem. 


Żeby kupić nowsza wersję z ceramicznym bezelem :) ?

 

PS. Nota bene nowy model dla mnie jest duzo ladniejszy - tarcza lepiej zbalansowana i nowszy / lepszy mechanizm wiec ... ;)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.