Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wojtek.J

Bullbar do G-Shocka - Jays&Kays czy Aliexpress?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z bullbarami Jays&Kays oraz z bullbarami z Aliexpress i może napisać kilka słów o nich, powiedzieć czy istnieją między nimi zauważalne różnice?

 

W wątkach na forum przewijały się informacje o Jays&Kays, czytałem o nich też wielokrotnie w innych źródłach i nikt raczej nie krytykował jakości ich produktów, wręcz przeciwnie.
Przykładowe wątki z zegarkiclub:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/155824-bullbar-gw-9400/?tab=comments#comment-2145043

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/1669-podforum-miłośników-zegarków-casio-g-shock/page/1796/?tab=comments#comment-2290220
https://zegarkiclub.pl/forum/topic/1669-podforum-miłośników-zegarków-casio-g-shock/page/1933/?tab=comments#comment-2501636

O bullbarach z Chin niestety nie czytałem za wiele - trudno znaleźć cokolwiek poza opiniami na Aliexpress - a zastanawiam się czy można założyć je bez szkody dla zegarka, nie doprowadzając do jego uszkodzenia (przetarć i podobnych atrakcji spowodowanych przez ich niewłaściwe dopasowanie, gorszą jakość wykonania).
Kto wie czy Jays&Kays wykonuje je sam, czy zamawia ich produkcję w Chinach, w teorii są chyba "made in USA", ale głupio byłoby zapłacić trzy razy więcej za ten sam jakościowo produkt gdyby wariant zamówień w Chinach był tym prawdziwym.

 

Mam w tej chwili G-Shocka GD-400-1ER z fabrycznym bullbarem, bardzo lubię to rozwiązanie.

Podoba mi się i dodatkowe zabezpieczenie zegarka jakie bullbar daje, i strona wizualna.

 

Chciałem założyć podobne bullbary do:
- Rangemana GW-9400-1BER (będzie nieraz wykorzystywany w górach, w skalnym terenie, poza tym po zakupie wersji negatywowej chciałem ją nieco "urozmaicić" by nie była nadmiernie monotonna)

- GW-5610M (tak naprawdę jeszcze go nie kupiłem, ale jest w planach i będzie wykorzystywany w górach do wspinaczki, wliczając okazjonalne klinowanie ręki w rysach, zdecydowanie nie będzie miał łatwego życia i bullbar jest konieczny)

- komputera nurkowego Shearwater Teric (Jays&Kays pisał, że bullbar do DW-9400GW wchodzi na Terica bez problemów, a chciałbym uchronić jego AMOLEDowy ekran przed uszkodzeniem np. w jaskiniach czy wrakach, taka awaria byłaby bardzo kosztowna).

 

Przy aktualnym kursie dolara, wliczając niezbyt tanią przesyłkę z USA (18 dolarów), trzy bullbary Jays&Kays kosztowałyby w tej chwili 180 zł. Ich chińskie odpowiedniki - kto wie czy w ogóle gorsze - to sumaryczny koszt 50 zł.

Niestety ani na ebayu (  https://www.ebay.pl/sch/jaysandkays/ ), ani w Etsy ( https://www.etsy.com/market/jays_and_kays ), Jays&Kays w tej chwili nie oferuje żadnych bullbarów - być może przez koronowirusa musiał przystopować.

Chińczycy mają je ciągle dostępne ( https://pl.aliexpress.com/item/33056007954.html ).

 

Z góry dzięki za odpowiedź,

 

Pozdrawiam!

 

Wojtek

 


 

 

 

 

Edytowane przez Wojtek.J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na aliexpress do GWM 5610 i pasuje idealnie. Więc po co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 14:00, janekldz napisał:

Ja kupiłem na aliexpress do GWM 5610 i pasuje idealnie. Więc po co przepłacać.


Rozumiem, dzięki za odpowiedź :)

Zakładałem, że te bullbary mogą nie różnić się zbytnio jakościowo, ale wolałem się upewnić jak rzecz wygląda.

Gdyby ktoś z Forum miał problem z tego typu bullbarem, zawsze dobrze o nich wiedzieć by nie zniszczyć zegarka.

Zamówiłem dwa z Ali, do GW-9400-1BER, podzielę się wrażeniami gdy dojdą.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Wojtek.J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka przyszła :)

 

Plusy:
+ naprawdę ekspresowa dostawa (czekałem 10 dni od dnia wylicytowania i opłacenia bullbara)
+ cena jest raczej atrakcyjna (z przesyłką to 17 zł)


Minusy:

- bullbar z Ali wydaje się być dość cienki, oryginalny w GD-400-1ER jest nieco grubszy, masywniejszy

- bullbar z Ali odstaje co najmniej 1 milimetr od zegarka, powstaje szpara albo z tyłu, albo z przodu, zależnie od tego jak przesuniemy bullbar względem tarczy

 

Wrzucam poniżej fotki, które przygotowałem by załączyć je do opinii na Aliexpress.

 

Ogólnie - niestety nie polecam wersji z Ali.

Nie wiem czy Jays&Kays wypada lepiej, nigdy nie widziałem takowego, ale otrzymany bullbar z Ali mnie nieco rozczarował.

Gdyby nie szpara spowodowana nieodpowiednim dopasowaniem, byłby naprawdę OK.

W aktualnej formie nie odpowiada mi. Będzie przesuwał się stale tył-przód, pewnie nie bez wpływu na obudowę G-Shocka.

 

 

 

Bullbars 01.png

 

Bullbars 02.png

 

Bullbars 03.png

 

Bullbars 04.png

Edytowane przez Wojtek.J
Rozdzielenie zdjęć, by nie zlewały się w jeden blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nieśmiało pozwolę sobie zauważyć że nie ma oryginalnego "druta" do GW-9400 bo ten model z bullbar'em nie występuje dlatego wszelkie tego typu produkty są "sztukowane" - miałem taki pomysł, bardzo głupi jak się potem okazało, żeby zakupić sobie bullbar'a do GW-9400CMJ, skorzystałem z produktu Jays&Kays i z tego co pamiętam "drut" nie był ani cienki ani nic nie odstawało - miałem ten drut założony na zegarku przez kilka minut, bo tyle wystarczyło żeby przekonać się że:

1. drut haczy o kieszeń jak się łapsko tam wkłada,

2. wyczyszczenie szkła jak się zegarek upapra jest praktycznie nie możliwe, bo nie sposób wyciągnąć błota czy innych paprochów ze szczeliny miedzy drutem a bezelem

3. zegarek z kagańcem robi się o kilka mm wyższy, a że GW-9400 i bez druta jest wysoki to łatwiej zahaczyć o futrynę,

4. to już takie moje, bardzo subiektywne odczucie - zadrutowany zegarek wygląda, tak upraszczając, jak napakowany steryd w przyciasnej podkoszulce... jest na taki wygląd określenie ale nie użyję go żeby nie zostać posądzony o homofobię

 

Ni o właśnie w w/w powodów ściągnąłem "druta" i nigdy więcej nie wpadłem na pomysł żeby go powtórnie założyć, ale wiadomo - co tam kto lubi...

 

DSC07244.jpg

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Daito napisał:

Tak nieśmiało pozwolę sobie zauważyć że nie ma oryginalnego "druta" do GW-9400 bo ten model z bullbar'em nie występuje - miałem taki pomysł, bardzo głupi jak się potem okazało, żeby zakupić sobie bullbar'a do GW-9400CMJ, skorzystałem z produktu Jays&Kays i z tego co pamiętam "drut" nie był ani cienki ani nic nie odstawało - miałem ten drut założony na zegarku przez kilka minut, bo tyle wystarczyło żeby przekonać się że:

1. drut haczy o kieszeń jak się łapsko tam wkłada,

2. wyczyszczenie szkła jak się zegarek upapra jest praktycznie nie możliwe, bo nie sposób wyciągnąć błota czy innych paprochów ze szczeliny miedzy drutem a bezelem

3. zegarek z kagańcem robi się o kilka mm wyższy, a że GW-9400 i bez druta jest wysoki to łatwiej zahaczyć o futrynę,

4. to już takie moje, bardzo subiektywne odczucie - zadrutowany zegarek wygląda, tak upraszczając, jak napakowany steryd w przyciasnej podkoszulce... jest na taki wygląd określenie ale nie użyję go żeby nie zostać posądzony o homofobię

 

Ni o właśnie w w/w powodów ściągnąłem "druta" i nigdy więcej nie wpadłem na pomysł żeby go powtórnie założyć, ale wiadomo - co tam kto lubi...

 

 

 

Hej hej,

 

Dzięki za odpowiedź :)

Tak, zdaję sobie sprawę z tego, że bardzo niewiele G-Shocków ma "oryginalne" bullbary.

Mam fabryczny w GD-400-1ER, ale szybko odkryłem, że nie istnieje taki gadżet dla Rangemana - dlatego chciałem dokupić akcesoryjny bullbar Jays&Kays lub z Ali.

 

GD-400-1ER z bullbarem używam już ponad rok.

Z punktem nr 1 nie miałem nigdy problemów.
Być może nieco inaczej leży na Rangemanie, nie jest tak ściśle dopasowany przez inny bezel, stąd różnice.

Z punktem nr 2 też niespecjalnie mam doświadczenia ... może dlatego, że ciągle myję zegarek i nie zdąży się w nim za wiele uzbierać, a może znów fabryczne dopasowanie GD-400-1ER i bullbara daje przyzwoity efekt (zaprojektowano je jako dwie części jednego zegarka i bullbar do zegarka naprawdę idealnie przylega).

Z punktem nr 3 zgadzam się całowicie - wysokość zegarka nieco wzrasta, to bywa problematyczne. 

GD-400-1ER kupiłem do wspinaczki bo był tani (nie szkoda go tak jak Rangemana) i bo miał bullbar (więc zabezpieczyłby go nieco przed rozwaleniem w skalach)

Finalnie okazał się zbyt gruby i wystający - był nawet OK przy wspinaczce letniej, dawał radę, ale przy zimowej (gdzie na sobie potrafię mieć w jednej chwili 5 kurtek różnej grubości, a zawsze mam minimum 3), w połączeniu z mankietami kurtek za bardzo krępował ruchy nadgarstka, usztywniając go.

Z punktem nr 4 kiedyś bym się pewnie zgodził, ale wiadomo - to sprawa osobnicza.
Odkąd mam GD-400-1ER, zwyczajnie polubiłem bullbary, chociaż kiedyś też mi nie odpowiadały.

Wcześniej nie podobały mi się też w ogóle G-Shocki :D

 

Z tego co piszesz wynika, że dopasowanie bullbara Jays&Kays jest znacznie sensowniejsze niż bullbarów z Ali - może spróbuję z nimi gdy bullbary na nowo pojawią się w ofercie sklepu.
Pewnie odżałuję kasę i zamówię jeden, może ktoś na forum też się skusi i wspólnym zakupem uda się obniżyć koszty przesyłki - w przypadku pojedynczego zakupu są niestety masakryczne

 😕 - zobaczymy.

Poczekam jeszcze na drugi bullbar z Chin (zamówiłem dwa, na razie doszedł jeden) i zobaczę czy dopasowanie jest znów tak "nieidealne".

Na razie nie mam zamiaru go w ogóle nosić na Rangemanie, ale może pasować będzie na Terica.

Na Tericu i tak każdy bullbar wygląda przeookropnie, w dodatku zasłania wyraźnie część ekranu 😕 - ale chcę go nieco ochronić przed zbiciem przy uderzeniu o metalowy sprzęt, wraki czy skały, jego awaria może trochę za dużo kosztować. 

 

Pozdrawiam!

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wojtek.J napisał:

 

 

Z punktem nr 2 też niespecjalnie mam doświadczenia ... może dlatego, że ciągle myję zegarek i nie zdąży się w nim za wiele uzbierać, a może znów fabryczne dopasowanie GD-400-1ER i bullbara daje przyzwoity efekt (zaprojektowano je jako dwie części jednego zegarka i bullbar do zegarka naprawdę idealnie przylega).

😕

 

Wszystko zależy od tego co robisz z zegarkiem na ręce - nieraz nie ma szans umycia go tu i teraz.

 

7 godzin temu, Wojtek.J napisał:

😕-Z tego co piszesz wynika, że dopasowanie bullbara Jays&Kays jest znacznie sensowniejsze niż bullbarów z Ali - może spróbuję z nimi gdy bullbary na nowo pojawią się w ofercie sklepu.

 

Te druty pasują też do G/GW-9300 i do King'a wiec myślę że spokojnie znajdziesz kandydatów do spółki - zresztą jak pokazałeś ten "przeciąg" przy Romku, od razu pomyślałem ze to kaganiec produkowany jako uniwersalny i wcale bym się nie zdziwił jakby na którymś z wymienionych przeze mnie modelu leżał lepiej, bo z tego co pamiętam to ten mój na Kinga wchodził bardzo ciasno.  ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2020 o 07:09, Daito napisał:

 

Wszystko zależy od tego co robisz z zegarkiem na ręce - nieraz nie ma szans umycia go tu i teraz.

 

Prawda ...

 

W dniu 23.07.2020 o 07:09, Daito napisał:

Te druty pasują też do G/GW-9300 i do King'a wiec myślę że spokojnie znajdziesz kandydatów do spółki - zresztą jak pokazałeś ten "przeciąg" przy Romku, od razu pomyślałem ze to kaganiec produkowany jako uniwersalny i wcale bym się nie zdziwił jakby na którymś z wymienionych przeze mnie modelu leżał lepiej, bo z tego co pamiętam to ten mój na Kinga wchodził bardzo ciasno.  ;)

 

Teoretycznie był dedykowany do GW-9400 (mieli jeszcze szereg innych bullbarów do różnych modeli), ale coś im nie wyszło ;) ...

 

Skończy się pewnie finalnie na zakupie Jays&Kays.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.