Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pan Tarhei

Pancor P 02

Rekomendowane odpowiedzi

image.png.5352a011f399d84f747a515dcedce61e.png

Pancor P02

Pierwszy raz o firmie Pancor usłyszałem trzy lata temu – na Kickstarterze pojawił siich projekt P01. Bardzo to nawet ciekawie wygldało.
Nie kupi
łem bo uznałem, e meca-quartz to nie moja bajka.
Nieco ponad rok pó
niej na tej samej platformie znalazł sinowy model P02.Fajny. Nie kupiłem bo Glashütte było wtedy mojzegarkowstolic.

Rok temu Marc pokazał najnowszy projekt P03. Cóza konsekwencja nazwy! Był to wtedy jeszcze projekt .. trzy dni temu odebrałem przesylk.
Ale zdecydowa
łem sina Pancor P02-automatic blue.
Straci
łem trzy lata !

Straciłem, bo mogłem przez ten czas cieszysijednym z najlepszych na EDC jakie znam. Odwane stwierdzenie? Postaram sije uzasadni.

 

FIRMA:
Pancor to holenderski mikrobrand za
łoony przez Marc’a Schutten’a Firma powstała w 2015 roku i ma siedzibw Enschede.
Marc, który jak sam przyznaje jest entuzjast
zegarków i ma niezwykle prostide– zrobidobry zegarek w przystpnej cenie. Pancor jest próbodpowiedzi na pytanie czy uda sipołączydobry design, uwzgldniajcy potrzeby funkcjonalne; najlepszej jakoci materiały i ekskluzywność wypływajcz limitowanej produkcji z przystpncen.
Udan
prób

 

image.png.f2ba46901cee1272d20757075f010c36.png

 

ZEGAREK:

Pancor P02-automatic blue ma byw załoeniu zegarkiem EDC. W tym rozumieniu przy projektowaniu nacisk połoono na funkcjonalność i nienachalnelegancj. Bez zbdnych inspiracji lotnictwem, wycigami samochodowymi czy nurkowaniem. Prawdmówic to take bez inspiracji jakimkolwiek innym projektem.   

 

image.png.62277ca2a1cbd1880ee805d8f5443edc.png

 

OPAKOWANIE
Jak zwykle wa
ne dla mnie - to warunkuje pierwsze wraenie.
Jest nie
le. W rodku niewyróniajcego si, czarnego kartonowego pudełka

 

image.png.b0fcbb1bcdd0e7ce1f10acf98eccc268.png

 

KOPERTA
P02 w wersji black ma 42 milimetrow
kopert(51mm L2L) ze stali 316L pokrytczarnmatowpowłokDLC. W przeciwiestwie do znacznej części zegarków pojawiajcych siw ofertach mikrobrandów Pancor nie uywa gotowych kopert z katalogu a projektuje je samodzielnie wykazujc bardzo dużą dbałość o szczegóły. I jest to zupełnie inna koperta niw modelu P 01. Marc podczas projektowania ewidentnie mylał o komforcie projektujc uszy koperty, które sprofilowane w dół. Sprawia to, e zegarek ley niezwykle dobrze na nadgarstku, nie tylko na raczej duymmoim 21 centymetrowym ale take na znacznie szczuplejszej rce mojego syna.
Wyko
czenie jest bez zarzutu: krawdzie znakomicie obrobione, powłoka jednolita w kolorze. Profile koperty sprawiaj, e zegarek wydaje sibylekkim – zresztbardzo ciężki nie jest - way 120 gram.
Szkie
łko, oczywicie szafir jest osadzone o wiermilimetra niej nigładki bezel co powinno zabezpieczaje przed uderzeniem.
Koperta jest szczelna do ci
nienia 10 ATM jak przystało na doskonały zegarek EDC.

 

image.png.48289d90324452f347e722039d134371.png

 

KORONKA
Jest stosunkowo du
a – ma 9 milimetrów ale jest cienka i absolutnie nie zawadza w trakcie noszenia. W obsłudze to jedno z najlepiej sprawujcych sirozwizajakie znam. Koronka jest ozdobiona grawerowanym logo firmy – nie odpuszczamy szczegółów!

 

image.png.5a22d26b26779ff0a77e4499bae9040d.png

 

DEKIEL
Przeszklony szk
łem szafirowym dekielek jest zakrcany. Umieszczono na nim standardowe informacje dotyczce mechanizmu, uytych materiałów a take numer seryjny zegarka.

 

MECHANIZM
I w tym przypadku Pancor nie poszed
ł na łatwizn. Przemylane wymagania doprowadziły Marc’a do wyboru mechanizmu Miyota Automatic 9132, który moe nie jest najtaszy ale ma 40-godzinnrezerwmocy, 26 kamieni i imponujce 28 000 bph co widaw ruchu sekundnika. Ma terczne dokrcanie i stop sekundznakomicie ułatwiajcprecyzyjnregulacjczasu. Firma podaje dokładność+/- 30 sekund na dobale to chyba przejaw ostronoci bo po prawie roku uytkowania nie miałem odchylewikszych ni+ 5 sekund.
Moim zdaniem mechanizmy Miyota wygl
dajcałkiem niele ale Marc oczywicie zmodyfikował rotor (nie idziemy na łatwizn) - jest czarny w kolorze koperty i ozdobiony grawerowanym logo Pancor’a.
Miyota 9132 jest równie
wyposaona we wskanik rezerwy chodu, moim zdaniem bardzo przydatny w zegarkach EDC.

 

image.png.aa846d9e9b8f1bac09a5e135b040f409.png

 

TARCZA
Tarcza zegarka utrzymana jest w stonowanej kolorystyce sk
ładajcej siz trzech kolorów: czerni, białego i niebieskich detali.
Pancor P02 posiada tarcz
typu sandwich z matowczarnwarstwwierzchni. Indeksy godzinowe stworzone z wycięć w warstwie górnej, które pokazujdolnwypełnionluminoforem białą powierzchni. Nie mogzarzucinic precyzji ich wykonania mimo e wielokrotnie przygldałem siim przez naprawdsilnlup.
W górnej cz
ęści tarczy na pozycji 12 zamontowany jest wskanik rezerwy chodu. Tworzy wizualncałość z indeksami 11 i 1 a niewielki niebieski detal wnosi powiew wieoci w cały projekt. Na pozycji 3 umieszczono starannie wykonane i całkiem czytelne okno datownika a na pozycji 6 tarczodczytu 24 godzinnego (bo przecienie oszczdzamy!).
Wskazówki podobnie jak koperta wykonane zosta
ły na zamówienie i pokryte Super- LumiNova BGW9 która wieci na niebiesko. Wskazówka sekundowe jest niebieska i dopełnia przemylany design wygldu zegarka precyzyjnie trafiajc w niebieskie indeksy sekundowe umieszczone na wewntrznym ringu. Subiektywnie, lubigdy wskazówki sekundnika sna tyle długie by dosigaindeksów.
Jestem naprawd
pod wraeniem dokładnoci montau bo nietrafiajce w indeksy wskazówki sekundnika irytujmnie niezmiernie a tu ... mylałem, e tego nie napiszę ... mam precyzjrodem z Glashütte.
Ca
łoci dopełnia kolejny szczegół wskazujcy, e Marc ma stanowczo zbyt duo czasu na przemylenia – wskazówka sekundowa jest wykoczona malekzalepknie pozostawiajc nieco niezrcznego widoku na o.
Funkcjonalnie odczyt czasu jest doskona
ły.

 

image.png.366024d09e9e8665977760c93ac3933d.png

 

PASEK
Mia
łem nieco mieszane wraenia ogldajc Pancor’a P 02 na zdjciach. Canvas – nie przepadam. No, mona zawsze wymieni. Po roku uytkowania mam w pełni wyrobione zdanie: po co komu skóra lub brasoleta !!!
To ultra wygodny pasek, znakomicie wykonany i jak do tej pory - trwa
ły. Jest wyposaony w teleskopy sprężynowe i czarnklamr(ozdobionlogo) równiew powłoce DLC.
I ju
chyba nie wyobraam sobie wymiany go na cokolwiek innego.

 

image.png.7f192f2329fb5d4b79a53792db3c24dc.png

 

WRAENIA
Marc chcia
ł stworzyuniwersalny zegarek dajc mu jednak wyjtkowy charakter. Czy mu siudało?
Có
, obawiam się że wikszość z Was bdzie musiała bazowana mojej opinii bo zegarki Pancor robione sw bardzo krótkich seriach (100 sztuk) i nie ma planów wznowienia czy rozszerzenia produkcji.
Nie spotka
łem sido tej pory z tak przemylanym projektem. Kady szczegół tego zegarka jest dopracowany i sensowny. Kady z elementów jest najwyszej moliwej jakoci. Równiefunkcjonalność Pancor’a jest efektem głębokich przemylefaceta którego wiedza jest równa zapałowi. Czasem tylko zastanawiam siw jaki sposób Marc potrafił nie uwzgldniajc adnych kompromisów utrzymacen. Bo ta nawet uwzgldniajc fakt, e Pancor to microbrand była równiebardzo przemylana i atrakcyjna.

 

image.png.0264aee7f5516329653fa91bd73f42aa.png

 

Moim zdaniem to idealny EDC łączcy wietny design, znakomite wykonanie, rozsdnfunkcjonalność, akceptowalncenz niepowtarzalnocijakdaje limitacja produkcji. To absolutnie jeden z najlepszych EDC jaki znam na wiecie. Mam ponad 80 zegarków, część z nich była na moim nadgarstku ledwie przez godzin, Pancor”a P 02 noszregularnie i zawsze zakładajc go umiecham si.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzęki za fajną recenzję, szkoda, że już nie można kupić na stronie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marc bardzo szanuje swoje zobowiązania - te dotyczące limitacji też.

Cóż... może pojawi się P06 :) 

a na marginesie od 1. sierpnia będzie można zamówić przez stronę P03 - moim zdaniem warto.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.