Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Izzo

Prezent na 55 urodziny do 6tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukujemy z mamą zegarka na prezent urodzinowy dla taty do 6tys. Jeśli możecie coś polecić zarówno współczesnego jak i już retro.

Szukamy czegoś eleganckiego, ale nie przesadzonego, coś w stylu tych zegarków (nie musi być akurat Omega)

OMEGA CONSTELLATION STAL-ZŁOTO 18K

OMEGA SEAMASTER AUTOMATIC 14K

Wiemy co nam się wizualnie podoba, ale technicznie się nie znamy dlatego będę wdzięczny za pomoc lub poradę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego 

 

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koorchuck, nie o rzymskie akcenty chodzi tylko bardziej o taki retro klimat, ten trochę za nowoczesny.

 

cezary1976 też mam tego Longinesa w zakładkach, przemawia do mnie (może mi na 30 kupią??)

 

evilym tych nie widziałem, mają ciekawą stylistykę, czy orientujesz się jakie sklepy stacjonarne mogą je mieć żeby zobaczyć na żywo??  Ten mi wpadł w oko

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to microbrand z Nowej Zelandii, więc obejrzeć na żywo w sklepie raczej nie ma szans. 

Ewentualnie jakby ktoś sprzedawał używanego z Twojej okolicy to może, ale marka raczej mało popularna więc... 

 

... pozostaje zakup online. 

 

PS - przejrzyj ofertę Nomosa. Może na wyprzedażach trafisz coś w tym budżecie. 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Twój tata nie jest sam fanem mikrobrandów ;), a prezent ma być rzeczywiście "z klasą", to idź w jakąś uznaną i powszechnie rozpoznawalną markę. Flagship od L. nie jest złym pomysłem. Jest jeszcze kilka innych opcji od Longines aktualnie do wyrwania w Twoim budżecie np. w Kruku.

 

LONGINES HERITAGE

 

LONGINES Lyre

 

LONGINES Record

 

LONGINES Evidenza

 

LONGINES Elegant Collection

 

LONGINES Présence


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emilie jest bardzo i to bardzo przykuwające wzrok ale jak kolega wyżej napisał że jeśli jest opcja na rozpoznawalność marki to też polecam Longinesa. Z tych wyżej wymienionych jak najbardziej do że tak powiem wieku, prestiżu, elegancji, uniwersalności itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duży nadgarstek ma tata? +1 ode mnie na Longines :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki vintage mogą sprawiać wiele różnorakich kłopotów.  Ten kobaltowy jest już na całe szczęście nieaktualny, ale ja nie kupowałbym zegarka, który nie wygląda tak, jak sugeruje to jego referencja.

 

Z nowych na pewno warto obejrzeć Longinesa.

Moim zdaniem 6000 zł to taki budżet, w którym warto kupować zegarki z komplikacjami: chronometrem, czy fazami Księżyca. W dziale "Sprzedam" jest interesująca Eterna niemal w budżecie:

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/184359-eterna-moon-eterna-kontiki/?tab=comments#comment-2722117

 

Efekt "Wow!" gwarantowany, a i prestiż odpowiedni :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zeno jak rozumieć "nie wygląda tak, jak sugeruje to jego referencja"?

Owszem ta Eterna przykuwa uwagę ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Izzo napisał:

@Zeno jak rozumieć "nie wygląda tak, jak sugeruje to jego referencja"?

 

Sprzedający podał numer referencji, ale googlowanie pokazuje zegarki inaczej wyglądające.

 

"Różnorakie kłopoty z zegarkami vintage" to właśnie wątpliwości w czasie kupna, a później trudności w czasie użytkowania, które może być kosztowne i rozczarowujące.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie niebieskiej Omegi z ogłoszenia - niekiedy jest taka różnorodność w ramach jednej referencji, że czasami nawet w Bienne nie wiedzą czy to oryginał. Nawet w książkach pojawiają się zdjęcia podróbek.

Zwróćcie jednak uwagę, że sprzedający wcale nie napisał, że to oryginalny zegarek. Co oczywiście nie musi oznaczać, że nie jest! Może zapomniał to podkreślić. Choć w sieci ciężko znaleźć tą referencję z niebieską tarczą (albo nieudolnie szukam).

 

No i na koniec

Cytat

NA  PORTALACH  AUKCYJNYCH  TEN  PIĘKNY  ZEGAREK  JEST  RZADKO  SPOTYKANY  I  OSIĄGA CENY ok. 2000 euro

Jeśli tak, to sprzedający jest bardzo uprzejmy puszczając towar 30% taniej. Pomijam już resztę "marketingowego bełkotu".

 

Zegarki vintage to bagno, trzeba do tego tematu podchodzić bardzo ostrożnie. Ale jeśli upatrzysz sobie jakieś konkretne modele vintage Omegi, to najlepiej po "ekspertyzę" udaj się na OF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem akurat ofertę Kruka i myślę, że te dwa typy mogą pasować (generalnie sporo modeli mają teraz przecenionych):

image.thumb.png.3edac16cdf6d8aac68fc5712b1bc7c72.png

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-flagship-44 ref. L4.899.4.21.2 w promocji za 5k

 

image.thumb.png.d1b4dc8cd088daf4b25d5b9252ff14ac.png

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-record-31 ref. L2.820.4.11.6 za 6k

 

image.thumb.png.818df18318666832bc0223da51010c48.png

https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-presence-169 - 5k

 

Może jeszcze https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-master-collection-203 (niebieski) albo https://wkruk.pl/zegarki/longines/longines-master-collection-93, oba po 6k

 

 

In minus słabe WR, ale jeśli to nie ma być zegarek EDC, to nie powinno stanowić problemu. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że propozycja  Longinesa jest jak najbardziej OK.

Dla urozmaicenia spójrz na ofertę Nomosa, szczególnie Tangente, Ludwig lub Club.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.