Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
quest

Sprzedaż zegarka za granicę - pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

dotychczas zazwyczaj kupowałem a nie sprzedawałem :) zegarki za granicą więc pytanie.  Miałem na OLX ogłoszenie sprzedaży zegarka - odezwał się człowiek sms-em, potem przeszliśmy na komunikację @ że chciałby kupić zegarek na prezent (stąd wysyłka na inne dane niż jego dane). Uzgodniliśmy cenę, warunki płatności (wysyłka po zaksięgowaniu środków na moim koncie i w weekend dostałem takie potwierdzenie. Potem przyszły 2 kolejne @ (też wkleiłem)

 

Parę rzeczy mnie w tym niepokoi - między innymi fakt że

- 1 raz takie coś widzę, szukałem trochę info na sieci ale niewiele znalazłem,

- korespondencja przychodzi w formie nieedytowalnych jpg bez aktywnych linków, odnośników do serwisu

- adres z którego dostaję @ też mi nie do końca pasuje [email protected] a strona do której na końcu @ jest odnośnik to https://fidelitytcu.com/

- wygooglałem człowieka do którego mam wysłać zegarek i faktycznie istnieje jego profil w sieci

 

Więc do brzegu - szukam porady bardziej doświadczonych kolegów co dalej począć? 1 270 euro to sporo kasy by głupio ryzykować wysyłkę zegarka bez kasy na koncie. Jak ktoś ma jakieś sugestie proszę o info co robić  :)

 

 

przelew.png

mail 2.png

 

mail 3.png

Edytowane przez quest
anonimizacja danych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentny przekręt. Zwróc uwagę, że jednym z tych rzekomych zrzutów potwierdzeń jest informacja, że środki wpłyną na Twoje konto, jak podasz numer przesyłki, czyli de facto ją nadasz. A jak już ją nadasz, to możesz zapomnieć o pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie :) to od razu zapaliło u mnie czerwone światło ale pomyślałem że może to faktycznie jest jakiś system ochrony obu stron  transakcji o którym nie wiedziałem do tej pory i zacząłem drążyć dalej temat. I pojawiły się wątpliwości jak niżej + fakt że jako wysyłający jedynym kanałem gdzie mogę zgłosić że nadałem przesyłkę jest kontakt @ z kupującym co też mi się nie podoba....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek na prezent dla ojca?

Stary numer - miałem kilka razy takie propozycje

Do mnie jeden napisał że chce kupić zegarek za prawie 3 tyś - wysyłka krajowa była za 30zł on sam zaproponował 300 i wysyłkę do Anglii bo to prezent dla ojca.

Oczywiście bank juz ma jego pieniądze tylko czeka na numer paczki i od razu robi mi przelew 😂

 

Najfajniejsze jest to że ja od razu zaskoczyłem o co biega i gościa męczyłem mailami przez tydzień - że mam jeszcze inne zegarki może by chciał? a jak mu zapakować? czy od razu w torebkę na prezent? itp....

On za każdym razem odpowiadał i na końcu dopisywał po angielsku

"Niech bóg ma ciebie i twoją rodzinę pod opieką" 

Dziad perfidny !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, quest napisał:

Koledzy,

 

Więc do brzegu - szukam porady bardziej doświadczonych kolegów co dalej począć? 1 270 euro to sporo kasy by głupio ryzykować wysyłkę zegarka bez kasy na koncie. Jak ktoś ma jakieś sugestie proszę o info co robić  :)

 

 

Nie wysyłaj zegarka jak nie ma wpłaty na Twoim koncie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednicy dobrze radzą. Nie wysyłaj zanim nie otrzymasz płatności. 

 

Takie rzeczy o których pisałeś, że bank wyślę pieniądze Jeśli otrzyma numer przesyłki są możliwe do załatwienia w bezpieczny sposób ale w obrocie pomiędzy przedsiębiorstwami przy wykorzystaniu akredytywy albo rachunku powierniczego. To tak na marginesie bo ani możliwości, ani kwoty transakcji nie te i koszty takiej operacji adekwatnę do twojej transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

###

 

Edytowane przez pablozpueblo

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za potwierdzenie moich wątpliwości :-) faktycznie zaproponuję sprzedaż przez chrono24 i zobaczymy co kupujący odpowie .

Miłego dnia!

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety , jeden z młodszych członków mojej rodziny dał się nabrać . Po otrzymaniu takiego maila wysłał przesyłkę , lustrzankę Canona . I do dziś nie ma lustrzanki ani pieniędzy . Ja osobiście ,kiedyś sprzedawałem aparat na olx i też pojawiła się podobna propozycja . Po wytrąceniu do korespondencji mail słowa Policja , dialog szybko się zakończył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacji ciąg dalszy :)

Napisałem do "kupującego" że zgodnie z ustaleniami czekam na zaksięgowanie pieniędzy a dopiero później wyśle zegarek proponując transakcję poprzez chrono24 jeżeli obawia się ryzyka ;). Szybko odpisał że przelew już poszedł a te powiadomienia z banku to automatyczne obligatoryjne notyfikacje....

A dzisiaj z rana kolejna notyfikacja tym razem z "FBI" 🤣

WARNING ALERT- LEGAL ACTION WITH FIDELITY TRUST CREDIT UNION.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem taką sytuację ale od razu się połapałem i olałem gościa... Odpisz mu ze przestraszyłeś się FBI i wysłałeś zegarek nr paczki 123456789 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wałek. Zgłoś gościa na olx/allegro innym portalu aby zablokowali jego konto czy tam ip. 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, barcafan888 napisał:

Niestety wałek. Zgłoś gościa na olx/allegro innym portalu aby zablokowali jego konto czy tam ip. 

 

Szkoda na zgłaszanie bo złodziej już na pewno założył z 10 innych kont.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Grawermen napisał:

 

Szkoda na zgłaszanie bo złodziej już na pewno założył z 10 innych kont.   

 

Możliwe, że tak. Ale może serwisy ogłoszeniowe mają jakies mechanizmy związane z ip? 


Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, barcafan888 napisał:

 

Możliwe, że tak. Ale może serwisy ogłoszeniowe mają jakies mechanizmy związane z ip? 

 

OLX niema żadnego mechanizmu a allegro na którym jestem od początku  też już straciło swój największy atut  czyli tzw " opinie" 

 

Zdrowy rozsądek nakazuje nic nie wysłać jak kasy nie ma na koncie - no chyba że 10000 to dla kogoś mała kwota.

 

Ja osobiście używam PayPal i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację ze sprzedażą gitary. Powtórzyło się nawet kilka razy z różnych nr tel. Sprzedaż za granicę i transport po odbiór już jedzie Po zignorowaniu kolejnej wiadomości ucichło.


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wojtek Kiwi napisał:

 Po zignorowaniu kolejnej wiadomości ucichło.


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

I to najlepsza rada dla Naszego Kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.