Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Versipald

Zegarek kieszonkowy Chronometre SIRAP(?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj otrzymałem od dziadka mojej dziewczyny stary zegarek kieszonkowy jeszcze po ojcu tego dziadka, wiec oceniam, ze ten czasomierz musi mieć ponad 70 - 80 lat. 

Na tarczy jest napis Chronometre i pod spodem Sirap czy Strap. Nie wiem co to może być. Zegarek chyba był kupiony we Francji. 

Nad subtarczą sekundy jest napis Imprte de Suisse (to znaczy, że to jest szwajcarski zegarek czy nie?) 

Szkiełko jest z jakiejś pleksy, w kolorze żółtym jak na zdjęciu. z tyłu nie ma właściwe żadnych napisów. Zegarek jest stalowy, na chodzie. ale nie chce żeby chodził, bo nie wiadomo kiedy był smarowany.  

Na werku też tylko "Imprte de Suisse". Czyjej produkcji jest ten zegarek i ile może być wart? Nie chce go sprzedawać, ale zastanawiam się czy warto inwestować w ewentualną renowację wizualno - mechaniczną.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i garść istotnych informacji. 

 

1.jpg

3.jpg

4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

googlarka Powie Ci, ze "importowany ze Szwajcarii" o weku mowa oczywiscie


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sie domyśliłem, ale co to jest w ogóle za zegarek, gdzie był składany i co to za marka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mechanizm Election 47 ... ja bym zadbał o ten zegarek, tarcza pod tym pożółkłym celuloidem wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to Election, spotykany także u Louisa Grisela. Dobry zegarek i warto o niego zadbać, zwłaszcza, że pamiątkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując to jest zegarek szwajcarski, tak? Marka Election - Sirap? Ten Paris to by pasował bo ojciec tego dziadka mieszkał we Francji. Tarcza jest faktyczne w ekstra stanie, ma takie giloszowanie w małych kwadratach. Zadbam o niego, zwłaszcza, że chodzi, ale trzeba go dac przeciścić, naoliwić itp. 

Wartość sentymentalna bezcenna, ale jako towar na sprzedaż to chyba nie jest wielki ewenement, prawda? Dziękuje za odpowiedzi i rozwianie wielu wątpiliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez ewa_942
      Witam!
       
      Posiadam w kolekcji takie cudo niestety niekompletne ale chciałabym się dowiedzieć coś więcej o tym zegarku.
       
      Czy jest możliwe określenie wieku i pochodzenia tego zegarka?



    • Przez nebh
      Witam serdecznie, posiadam oto trzy takie zegarki. Chciałbym żeby ktoś coś mógł o nich powiedzieć a przede wszystkim potwierdził czy są autentyczne. Przepraszam że drugi taki sam temat, ale po prostu nie znalazłem początkowo tego działu a on jest oczywiście odpowiedni do tych zegarków. Z góry dziękuję za każdą pomoc 
       
      Illinois:
       

       
      Waltham:
       

       
      Fs Mathile Locle:
       

       
    • Przez nebh
      Witam serdecznie, posiadam oto trzy takie zegarki. Chciałbym żeby ktoś coś mógł o nich powiedzieć a przede wszystkim potwierdził czy są autentyczne. Dziękuję i pozdrawiam
       
      Illinois:
       

       
      Waltham:
       

       
      Fs Mathile Locle:
       

       
       
    • Przez Cloner
      Witam , szukam informacji na temat zegarka ze zdjęć . Nie chodzi mi o wycenę - to pamiątka. Chciałbym tylko wiedzieć z kąd może pochodzić, ile ma lat itp. Jedyne informacje na tarczy  to witt - antimagnetic-antichoc  ancre 15 rubis. Na tylnej stronie są malutkie numer PC472. Z góry dziękuję za każdą pomocną odpowiedź.
    • Przez miniewicz
      Witam miłośników zegareczków moze mi ktoś pomoże powie cos o tych cackach ile miej wiecej sa warte będę bardzo wdzieczny. Jeżeli to nie jest odpowiedni temat to przepraszam ale nie wiedzialem gdzie to napisać , i nie moge wrzucic tutaj zdjec poniewaz rozmiary sa za duze na to forum
       
      nizej wkleje link spakowanych fotek sa to zegarki srebne i jesli ktos bedzie nawet zainteresowany kupnem chetnie sprzedam.
       
      Edycja
      Piotr - mimo Twojego ostrzeżenia poniżej usunąłem link.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.