Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Xts7\.

Zegarek do ok. 600 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisać na Amazonie niemieckim Citizen Eco Drive. W tej kwocie znajdziesz z szafirowym szkiełkiem, a od wymiany baterii będzie spokój. 

 

No. taki, szafir, 10 atm, Ecodrive (wyjdzie ze 450zl). Bardzo fajny, uniwersalny wygląd. 

 

https://www.amazon.de/dp/B07HB664DP/ref=sxts_sxwds-bia-wc-p13n1_0?cv_ct_cx=citizen+eco+drive+herren&dchild=1&keywords=citizen+eco+drive+herren&pd_rd_i=B07HB664DP&pd_rd_r=5823b147-b5e6-468f-9a22-26743759e03e&pd_rd_w=V2c8q&pd_rd_wg=vCYnc&pf_rd_p=1e74fc49-6ea4-4ae7-8fbf-ab01530e3f5c&pf_rd_r=PCJDDB9HS39FQ3M3K209&psc=1&qid=1596967343&sprefix=Citizen+ec&sr=1-1-e4abe256-0722-424e-a8a3-6caa9bba7df8

 

 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czarnego ubioru - czarny nurek z prawdziwego zdarzenia. W zasadzie to już klasyk. Słuszny rozmiar 44mm i koronka na godzinie czwartej, żeby nie gniotła w nadgarstek. Eco-drive - więc pewnie przez najbliższe 10 lat albo więcej - bezobsługowy.

 

obraz.thumb.png.1539189907b82ea2f287693556a6f0ef.png

 

A jeżeli jednak nie nurek to i tak polecam w tym budżecie jakiegoś eco-drive'a od Citizena. Jeżeli chodzi o styl i kolorystykę, to jest tego do wyboru do koloru. Który się podoba tego brać. Większość to 42 lub 43 mm. Wszystkie przykładowe propozycje poniżej mają WR 100. Wybór jest dużo większy, trzeba tylko przeglądnąć ofertę Citizena.

 

obraz.thumb.png.8b34f1d46005d5ed8e5f59d33832c287.png

 

obraz.thumb.png.90bedd0a0bb1b6f340e7f0d6966a028d.png

 

obraz.png.9020ce82a741bec5c2657ed1139e228f.png

 

obraz.png.d8900d08b76d1a61af9eeaaad4c461a4.png

 

obraz.png.039d6a401672749a0966ab0b60c2fdda.png

 

obraz.thumb.png.7b167e47a1499a8ca5f18cc7b3a077d4.png

 

obraz.thumb.png.3f377614d54dc060215c35c3f4ffb65e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padło trochę propozycji Citizenow Eco, czy to klasyczny ale nie do przesady jaki ja wstawilem- z szafirowym szkiełkiem, czy sportowe podane przez innych, ale większość z mineralnym. 

 

Zdecydowałeś jednak, że ma być nurek. 

Pierwsza myśl chyba najlepsza. 

Do 600zl z groszami Big Mako. 

Dołożysz ze 250zl,znajdziesz nowsza wersję tzw Kamasu, z szafirowym szkiełkiem i dużo lepsza lumą. 

 

Jeśli wykluczasz chińskie wynalazki, o czym już wspomniałeś pośrednio na temat Paganiego. 

 

Albo pośrednio, około 7 stów, Festina nurek na automatycznej miyocie, z szafirowym szkiełkiem. 

 

https://www.amazon.de/Festina-Klassische-Uhr-F20478-5/dp/B07XQ72M6Q/ref=mp_s_a_1_3?dchild=1&keywords=festina+automatik&qid=1597094777&sprefix=Festina+automat&sr=8-3

 

https://www.amazon.de/Festina-Klassische-Uhr-F20478-2/dp/B07XFSSKW7/ref=mp_s_a_1_1?dchild=1&keywords=festina+automatik&qid=1597094856&sprefix=Festina+automat&sr=8-1

 

Ja bym dopłacił ta stówkę do szafiru w Festine i nie bał się kruchości. Nie nie rozkruszy się. Miałem wiele zegarków z takim szkiełkiem, nieraz dostały strzała w futrynę i nic. 

Za to spokój od zarysowań. 

Mierzyłem je w Time Trendzie. Niczym nie ustępują diverom Orienta w kwestii wykonania. 

 

Edit: cena sztos, długie oczekiwanie, ale.... w tej cenie nawet bym się nie zastanawiał. 

Wrzucilem na pepperka więc może być szybko po (589zl)

 

https://www.timestore.pl/Festina-Automatic-Diver-16382?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

499 (automat, szafir) 

https://www.timestore.pl/Festina-Automatic-Diver-16373

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż bym brał tą festine tylko kolory mi tak średnio pasują, wolałbym żeby dial i bezel całe czarne były. I gdzieś na forum czytałem że te PVD ”Dziadzieje” po jakimś czasie?
Miałem przez wiele lat G-shocka z mineralnym szkiełkiem, był użytkowany w ciężki warunkach wiele razy i nie było na nim żadnych rys, więc aż tak bardzo mi na szafirze nie zależy. 
Poza tym chce się zmieścić w około 600 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Xts7\. napisał:

Aż bym brał tą festine tylko kolory mi tak średnio pasują, wolałbym żeby dial i bezel całe czarne były. I gdzieś na forum czytałem że te PVD ”Dziadzieje” po jakimś czasie?
Miałem przez wiele lat G-shocka z mineralnym szkiełkiem, był użytkowany w ciężki warunkach wiele razy i nie było na nim żadnych rys, więc aż tak bardzo mi na szafirze nie zależy. 
Poza tym chce się zmieścić w około 600 zł. 

Przecież model za 499zl nie ma powlekania pvd. Czysta stal. 

Ale ok. Jeśli chcesz nurka i automat, nic lepszego poza chinolami typowymi (gdzie jakość to loteria), nie znajdziesz. Do tej kwoty. 

Big Mako ok, ale i tak uważam że Festina lepszy wybór (szafir i za 500zl, wobec Orienta z mineralnym, gdzie musisz dać ponad 600zl).

 

Możesz szukać w kwarcowych diverach Invicty, Casio Duro, Hanowa itp... jest tego od metra. 

 

Szkielko w gshockach to inna sprawa jak w diverach. W Casio jest głęboko osadzone poniżej bezela, stąd jak piszesz brak rys. Wszystkie uderzenia amortyzuje bezel. 

W diverach najczęściej jest na równi z koperta lub też nieznacznie niżej,lub ciut powyżej bezela. Odpowiedź sobie sam w kwestii zarysowań 🙂

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się że festina lepsze ma parametry od Mako, ale wizualnie mi nie pasuje. Te Mako mam za 599 nowe, więc w sam raz w budżecie. 
Tą loterie w typowych chinolach to masz namyśli także w japońcach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japończyki już lepiej trzymają jakość. Oczywiście w każdym zegarku czy za parę stówek czy za półtora tysiaka może zdarzyć się wada fabryczna. 

 

Ale kupując Orienta, Seiko, Citizen itp... raczej można być pewnym jakości w odróżnieniu od chińczyków typu Pagani Design, Parnis, Cadisen itp... 

 

Widzę, że jednak kusi Cię Big Mako. Bierz. Pierwszy wybór najlepszy. 

Przede wszystkim zegarek ma się Tobie podobać, to najważniejsze 🙂 i jest od ręki, na magazynie 😉

 

Miałem Big Mako, wersja czarna tarcza i pomarańczowy bezel. 

Ogólnie bardzo fajnie się prezentują i jest dość płaski jak na automat, dobrze leży. 

Z wad jak dla mnie tylko kiepściutka luma, ale można na to przymknąć oko, skoro się podoba. 

W końcu większość z nas kupuje oczami, a nie chłodna kalkulacją.

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarżyski przecież wstawiałem wyżej link do tej Festiny. 

Była dyskusja, że się nie podoba. 😐

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wybór najlepszy, bierz Big Mako - będziesz zadowolony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Xts7\. napisał:

Zgodzę się że festina lepsze ma parametry od Mako, ale wizualnie mi nie pasuje. Te Mako mam za 599 nowe, więc w sam raz w budżecie. 
Tą loterie w typowych chinolach to masz namyśli także w japońcach?

Sprawdzałeś ofertę nowych Seiko 5? Ponad zakładany budżet, ale może warto dołożyć.

https://www.zegarkowygigant.pl/seiko-5-sports-style-automatic-srpd55k3


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze takie pytanie czy jest jakaś aplikacja na iosa w której można mierzyć opóźnienie/śpieszenie się zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek dzisiaj dotarł z timestore.pl, 

jestem bardzo zadowolony i zauważyłem że na zdjęciach wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. 
Jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie obowiązkowa fotka nadgarstkowa? Fajnie, że spełnił oczekiwania :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, naprawdę dobrze to wyglada na twoim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Czarna klasyka. Orient pokazuje, że nie trzeba dużych pieniędzy, żeby móc kupić fajny, porządny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.