Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chefchaouene

Vulcain Aviator

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem fanem marki Vulcain, ale nie jest to marka bez wad.

 

Mam kilka zegarków tego producenta i tylko jeden działał bez zarzutu. W jednym przypadku Vulcain First Lady (automat Sellita) zerwał się wałek naciągu. W innym zegarku cały wałek z koronką po prostu wypadł. Trzeba było wysłać go do autoryzowanego serwisu w Lauterbach, który co prawda zamontował wałek z koronką, ale uszkodził (głęboka rysa) mechanizm przy transparentnym deklu (mechanizm in-house V-10). Aktualnie producent jest w bardzo złej kondycji finansowej od kilku lat przechodzi to postępowania upadłościowe to restrukturyzacyjne na zmianę i nie produkuje zegarków od co najmniej 2016 r. Serwis to tragedia. Dodzwonić się do fabryki nie można, a jak już złapie się kontakt mailowy to odsyłają do podwykonawców. Również jest problem z częściami zamiennymi. Dwie moje historie mogłyby być opisane w dwóch obszernych tematach. Podsumowując, kupując "nowe" zegarki Vulcain musisz się liczyć, że deklaracje o gwarancji i serwisie są pustym sloganem, bo coś takiego nie istnieje niczym jak święty Graal. Jak znajdziesz serwis, to będzie problem z częściami. W końcu uda się coś zrobić, ale będzie to trwało bardzo długo a koszty sięgają połowy ceny zegarka.

 

Ale miłość jest ślepa, więc co jakiś czas wracam do tematu zakupu nowego zegarka Vulcain.

 

Niestety trafiła mi się okazja zakupu "nowego" (rocznik 2009), nienoszonego z "gwarancją producenta" zegarka.

model: Vulcain Aviator Cricket GMT 2009 100135.220LF

 

 

 

I moje pytanie: co możecie jako alternatywę wskazać w budżecie do 3500 EUR?

 

Edytowane przez chefchaouene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam kilka zegarków tego producenta i tylko jeden działał bez zarzutu."

 

Brzmi bardzo zniechęcająco. Przywiązanie do marki godne podziwu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ofertę, nie skorzystam. Ten model mogę kupić za 2800,00 EUR (więc po co miałbym płacić 3500 EUR?), a w cenie 5000,00 EUR mogę nabyć tę wersję w złocie (złota koperta) z ciemną tarczą, który się prezentuje wyjątkowo. Jednak tu szukam alternatywy. Widocznie nie jest to zrozumiałe, więc wyjaśniam, że chodziło mi nie o inny model zegarka Vulcain, ale o zegarek innego producenta w budżecie ok. 3500,00 EUR. Jak wspomniałem Vulcain nie ma żadnego wsparcia serwisowego, gwarancja po zakupie to pusty slogan bez pokrycia. Pisanie o 2 letniej międzynarodowej gwarancji jest wprowadzaniem w błąd, żeby nie być dosadnym - nieprawdą.

 

W dniu 17.07.2020 o 12:28, swiss-watcher napisał:
Edytowane przez chefchaouene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem jest GMT czy budzik?
 

Jeśli budzik to może używany  JLC Master Memovox

 

 Jeśli GMT to może Nomos Zurich Worldtimer  Albo Tangomat GMT?

Ewentualnie Grand Seiko SBGN 011 / 013?

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC rozważałem. Budzik jest bardzo praktyczny i generalnie bardzo lubię tę funkcję. GMT często mi się przydaje. Nomos jest mi znany tylko z netu, zawsze mi się kojarzył z techniczną doskonałością - nie wiem czy tak jest w rzeczywistości (+ to mechanizm in-hous). Tangomat GMT bardzo interesujący (inne podejście do GMT). Czy znajdzie się ciekawy GMT z wodoszczelnością co najmniej 330ft (10 ATM)? 

Edytowane przez chefchaouene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poruszamy się cały czas w kręgach EDC (Every Day Carry) - elegantów?

W elegantach z reguły jest w okolicy WR 50, w EDC coś się powinno znaleźć.

Nomosy polecam mając doświadczenie z pierwszej ręki - to świetne zegarki.


PS. Grand Seiko GMT podrzucone wyżej są do 100m, zerknij też na SBGN 003 / 005. GS jest fenomenalnie wykończone i daje mnóstwo frajdy, jeśli szukasz zegarka w konserwatywnym i klasycznym stylu.


PS2. Ani budzik ani GMT ale mnie jakoś przyspiesza puls :)

 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex jak najbardziej, myślałem również o Tudorach (ale jest pewne mało przychylne porównanie Rolex vs Tudor). Rozważam również jeszcze inne zegarki (daleko poza budżetem, ale mogę je nabyć nowe w stosunkowo dobrej cenie a jeden z nich który jest w złocie wyjątkowo atrakcyjnej:

1. IWC Pilot’s Watch Worldtimer - pożądane GMT, lotnik (😘), dość duży dla mnie 45mm;

2. IWC Ingenieur Chronograph - wyjątkowy, elegant a jednocześnie charakter sportowy, i coś co jest niespotykane lub mało spotykane przy złotych zegarka 12 ATM (!!!);

3. Blancpain Fifty Fathoms - no moja ulubiona legenda, koniecznie czarny, ale w rozmiarze 42 który jest dość rzadki

Edytowane przez chefchaouene

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiniami się nie przejmuj, jeśli się podoba to bierz :)

 

Mnie Black Bay 36 się bardzo podoba ale BB 58 już do mnie nie gada :(

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cordi7 napisał:

Opiniami się nie przejmuj, jeśli się podoba to bierz :)

 

Mnie Black Bay 36 się bardzo podoba ale BB 58 już do mnie nie gada :(

 

Powodzenia!

 

Mamy podobne gusta, Black Bay jest super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.