Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krystian7887

Jaki zegarek kwarcowy do 38mm?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Jeśli zakladam temat w złym miejscu lub cos sie nie zgadza proszę o przeniesienie.

Mam pewien problem.

Dzisiaj swój żywot zakończyła Invicta pro driver 8926.

Po wielu przygodach z zegarkami stwierdzam ze uwielbiam rozmiar tego zegarka.

Szukam czegoś nowego.Czy istnieje jakiś diver ktory będzie mial podobne wymiary?

Szerokość wraz z koronką to 38mm oraz l2l to około 46cm.

Interesuje mnie zegarek tylko i wyłącznie kwarcowy.

Budżet do 1000zł.

Najważniejsza kwestia to wymiary.Interesuje mnie by zegarek był jak najmniejszy.Chciałbym też żeby był na bransolecie.

Ma to być zegarek EDC.Do koszuli nie musi pasować bo mam na takie okazje inny zegarek.

Znalazłem na tę chwilę Davosa Vintage Diver i według tego  co jest napisane wymiar to 39.5cm więc to bardzo blisko.

Czy ktoś tutaj ma ten zegarek?Warto?

Zawsze miałem problem z zegarkami i dopiero ta Invicta sprawiła że noszę zegarki każdego dnia bo bardzo mi się podoba to jak leży na ręce.

Jeśli nie diver to może coś innego na bransolecie w takim rozmiarze?

Liczę na pomoc.

 

EDIT:

Zmieniłem nazwę tematu i załączam ostatni post.

Przeanalizowałem sobie to wszystko i pomyslałem że może nie musi to być koniecznie diver.

Podoba mi się np SEIKO SNK361K1 czy Citizen chronomaster.Szukam w takim wypadku zegarka 37,38mm szerokosci oraz maks okolo 45mm l2l na bransolecie.Mechanizm kwarcowy.

Do tysiąca złoty.

Niestety obecnie interesuje mnie tylko i wyłącznie kwarc.

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

Edytowane przez krystian7887

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Steinhart ocean też na 39 mm, ale  jest  drozszy.   Z ciekawości  mozesz zajrzeć do wątku Steinharta i tam koledzy zamieszczają fotki nadgarstkowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Ray i Mako są małe. Może nie 39mm, ale bardzo dobrze leżą na nadgarstku i łatwo znaleźć sklep, gdzie można je przymierzyć, żeby samemu się przekonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze 38 mm Timex Navi Ocean, niestety WR100 i bez bransy. Co prawda trzeba ściągać zza wielkiej wody Seiko Alba diver solar 200. Dostępny w kraju Ice Watch Ice Steel 40 mm wr 100. Kolejny Rotary Ocean Avenger Retro Diver 40 mm wr 100

Edytowane przez tofiks_th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około rok temu kupiłem na amerykańskim Amazonie za bodajże 37 dolarów takiego oto 37mm Wengerowego nurka. Niestety był troszkę za mały i go sprzedałem, ale ogólne wrażenia były bardzo pozytywne. Wenger jako firma jest dla mnie synonimem wysokiej jakości za przyzwoitą cenę. Zegarek był kwarcem, miał szafirowe szkło i był bardzo, ale to bardzo fajny. Brakowało mi tych 2 mm i by został w mojej kolekcji...

 

Nie sugeruj się tym, że opis wspomina, że jest to damski zegarek. Nie, jest to klasyczny nurek, ale troszkę mniejszy...

 

Może być cięzki do znalezienia, ale polecam:

 

https://www.amazon.com/gp/product/B008OSOV6Y/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem sobie to wszystko i pomyslałem że może nie musi to być koniecznie diver.

Podoba mi się np SEIKO SNK361K1 czy Citizen chronomaster.Szukam w takim wypadku zegarka 37,38mm szerokosci oraz maks okolo 45mm l2l na bransolecie.Mechanizm kwarcowy.

Do tysiąca złoty.

Niestety obecnie interesuje mnie tylko i wyłącznie kwarc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc do 38 mm to Casio EFV-110d jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i Phoibos Sea Nymph, na fabrycznej gumie powinien wyglądać fajnie, pasek skórzany z zestawu dla mnie kolorystycznie nie gra ale da się zmienić :)

 

https://phoiboswatcheurope.com/products/phoibos-sea-nymph-300m-lady-diver-watch-px021b-blue.html

 

82A1B789-8C51-4F77-86BD-2F29E42C567A.thumb.jpeg.0697ca00b035f7cc5bf8d04b22a05171.jpeg

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.