Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziomek1988

Ograniczenie kolekcji do 2 lub 3 zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)

 

Aktualnie mam na stanie kilka zegarków i planuję odchudzić kolekcję. Początkowo myślałem, że będę chciał zostawić tylko jeden zegarek, który ostatnio kupiłem tj. Tudor Black Bay. Teraz jednak czytając dużo postów na forum zmieniam zdanie :D mam jednak mały dylemat. 

 

Tudor zostaje ze mną na pewno, jestem w nim zakochany. Pozostałe zegarki, które obecnie w większości wystawiłem do sprzedaży, to:

1. Omega DeVille Prestige 

2. Eterna Eternity automatic 

3. Glycine Airman Double 12 40mm 

4. Orient Star SEL09004W0 

5. Maurice Lacroix les Classiques 

6. Longines Legend Diver (już zarezerwowany) 

 

Głównie do pracy ubieram się w sportowe koszule + jeansy lub lekko bardziej eleganckie spodnie a garnitur zakładam dwa razy w roku. 

 

Rozważam dwie opcje, pierwsza to sprzedać wszystko i za uzbierany budżet kupić Omegę Aqua Terra 38,5mm jako zegarek do wszystkiego lub w to miejsce jakiegoś Rolexa 36mm/39mm (zależy ile uzbiera się ze sprzedaży zegarków). 

 

Druga opcja, to zostawić sobie Eternę i dokupić paski jako zegarek bardziej formalny a za resztę kupić Omegę Seamaster, na którą też spoglądam z szybkim biciem serca 💕 

 

Myślałem też o Tudor Style ale chyba, wolę mieć różne marki w kolekcji. 

 

Co byście zrobili na moim miejscu? Czy Rolex w budżecie (jak zakładam że sprzedaży) +/- 16 tys złotych, to dobry pomysł? 

 

 

IMG_20200714_070918.jpg

IMG_20200704_100203.jpg

IMG_20200704_095741.jpg

IMG_20200422_214259.jpg

IMG_20200708_112434.jpg

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał i dołożył do Rolexa OP 39 z białą tarczą - obskoczy garnitur i  będzie w pudełku fajną alternatywą dla dla Twojego Tudora. 

Edit - literówka

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szuwi napisał:

Ja bym sprzedał i dołożył do Rolexa OP 39 z białą tarczą - obskoczy garnitur i  będzie w pudełku fajną alternatywą do dla Twojego Tudora. 

Wizualnie na zdjęciach podoba mi się OP z szarą tarczą ale z kolei na forum czytałem porównania w stylu, że ten OP nie ma startu do Omegi AT, która jest niby dużo lepsza... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od ceny, AT moim zdaniem (choć nie wszyscy się zgodzą) ma jeden plus - datę. Za to OP jest o 1,5mm niższy, bransoleta oyster i świetnie siedzi na ręce. Jeżeli przeżyjesz brak daty, to sugeruję przymiarkę OP przed zakupem Omegi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tudorze też nie mam daty, nie przeszkadza mi to. Tyle, że żebym teraz mógł kupić Rolexa, to musiałbym też pozbyć się Tudora... Bo zdaje się op39 w cenie do 16 tys to rzecz niemożliwa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może używka bez papierów.

 

Ja wolałbym pooszczędzać - kupisz OP w granicach 22k. Albo sprzedaj Tudora i rozważ Explorera 1 i zostań jednozegarkpwcem, choć to będzie bliżej 30k :)

 

a widziałeś omegę Globemaster? Jeżeli nie OP, to ja wolałbym od AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Diver (masz Tudora) 

2. Dress watch (zostaw ML, Eterne albo Omegę) 

3. Sport chrono (sprzedaj resztę i kup coś w stylu TH Carrery) 

 

Taka 3 zegarkowa kolekcja jest moim zdaniem idealna. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, evilym napisał:

1. Diver (masz Tudora) 

2. Dress watch (zostaw ML, Eterne albo Omegę) 

3. Sport chrono (sprzedaj resztę i kup coś w stylu TH Carrery) 

 

Taka 3 zegarkowa kolekcja jest moim zdaniem idealna. 

 

Z przymrużeniem oka, ale: 

Dress watch - kazdy z nich ma czarną tarczę i białe okienko daty... brrr... 

Po co komu chrono? Żeby serwis kosztował? 

😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szuwi napisał:

 

Z przymrużeniem oka, ale: 

Dress watch - kazdy z nich ma czarną tarczę i białe okienko daty... brrr... 

Po co komu chrono? Żeby serwis kosztował? 

😉

 

Jedno i drugie dało mi trochę do myślenia. Może faktycznie obok Tudora zostawię sobie Omegę a za resztę kupił bym lekko sportowy zegarek Taga ale niebieskie Monaco bez chrono?  Zastanawiam się tylko jak taka kostka będzie wyglądać na szczupłym nadgarstku 16.5cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płaski nadgarstek 16,7 i Monaco dla mnie jest za duży, ale przymierz - w końcu mierzenie zegarków których zakup rozważamy, to duża frajda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, szuwi napisał:

Mam płaski nadgarstek 16,7 i Monaco dla mnie jest za duży, ale przymierz - w końcu mierzenie zegarków których zakup rozważamy, to duża frajda. 

A masz 37 czy 39mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw Tudora i resztę sprzedaj. Dokup Rolexa (idealny wydaje się biały OP 39, chociaż Explorer 1 też byłby świetny). Nowa AT do mnie w ogóle nie gada, jeśli coś z Omegi, to już lepiej kup Speedmastera.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbym poszedł z kierunku Tudor, Omega + TH i miał wybierać między tym Monaco a Carrera, to który? :)

15539794-b9fg4yoyrpwaksr3x3o0i2zi-Zoom.jpg

9764886-uvhojhje16zggpfivntfhboe-Zoom.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziomek1988 napisał:

A masz 37 czy 39mm?

Nie mam - po dwóch czy trzech podejściach zrozumiałem, że ja wolę okrągłe zegarki. Mierzyłem 39. 

24 minuty temu, Mirosuaw napisał:

Zostaw Tudora i resztę sprzedaj. Dokup Rolexa (idealny wydaje się biały OP 39, chociaż Explorer 1 też byłby świetny). Nowa AT do mnie w ogóle nie gada, jeśli coś z Omegi, to już lepiej kup Speedmastera.

 

Jeżeli Tudor miałby zostać, to ja bym nie brał Ex1, a OP. I połączenie Tudor i OP z białą tarczą załatwia sprawę.

 

Na bazarku jest ciekawa omega chyba z 2012 roku - sprzedaje kolega @hil 

Edit - tu masz linka do omegi:

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szuwi napisał:

Nie mam - po dwóch czy trzech podejściach zrozumiałem, że ja wolę okrągłe zegarki. Mierzyłem 39. 

 

Jeżeli Tudor miałby zostać, to ja bym nie brał Ex1, a OP. I połączenie Tudor i OP z białą tarczą załatwia sprawę.

 

Na bazarku jest ciekawa omega chyba z 2012 roku - sprzedaje kolega @hil 

 

A widziałeś na żywo taką Carrere jak wrzuciłem wyżej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziomek1988 napisał:

A widziałeś na żywo taką Carrere jak wrzuciłem wyżej? 

 

Nie, nie widziałem. Może jakiś zegarkowo mądrzejszy i bardziej doświadczony ktoś się wypowie - ja wiem, co ja bym zrobił, ale to ma być Twój zestaw 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szuwi napisał:

 

Nie, nie widziałem. Może jakiś zegarkowo mądrzejszy i bardziej doświadczony ktoś się wypowie - ja wiem, co ja bym zrobił, ale to ma być Twój zestaw 🙂

Omega, którą podesłałeś jest piękna ale już mam DeVille w innej konfiguracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ziomek1988 napisał:

Omega, którą podesłałeś jest piękna ale już mam DeVille w innej konfiguracji :)

No właśnie - masz w innej 😉

 

Looknij na Globemastera - ciekawy zegarek w fajnym rozmiarze. Zresztą chodzi mi po głowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szuwi napisał:

No właśnie - masz w innej 😉

 

Looknij na Globemastera - ciekawy zegarek w fajnym rozmiarze. Zresztą chodzi mi po głowie :)

Widziałem ale Globe już kosztuje pod 20 tys a w tej cenie mogę już szukać OP 😁 co za dylematy... 😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ziomek1988 napisał:

Widziałem ale Globe już kosztuje pod 20 tys a w tej cenie mogę już szukać OP 😁 co za dylematy... 😁 

 

Takie czasy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Ja podobnie jak autor wątku próbuje zostać trzyzegarkowcem, strój w pracy podobny, może  częściej jeansy + koszulka. Sam trzeciego do kompletu nie mogę znaleźć. ;) Tudor na ecie to świetny model, lepszy były tylko czarny ale ceny wysokie za niego. Do niego dokup OP, a na trzeci jakis bardziej "frywolny". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szuwi napisał:

 

Z przymrużeniem oka, ale: 

Dress watch - kazdy z nich ma czarną tarczę i białe okienko daty... brrr... 

Po co komu chrono? Żeby serwis kosztował? 

😉

 

Hej, to nie miało być rozwiązanie uniwersalne, ale dla naszego ziomka. Napisał że garniak dwa razy w roku jest.. Do eleganckich spodni i koszuli Omega De Ville będzie w sam raz. 

A chrono? Co to za kolekcja bez fajnego chrono :)

 

1 godzinę temu, ziomek1988 napisał:

A jakbym poszedł z kierunku Tudor, Omega + TH i miał wybierać między tym Monaco a Carrera, to który? :)

15539794-b9fg4yoyrpwaksr3x3o0i2zi-Zoom.jpg

9764886-uvhojhje16zggpfivntfhboe-Zoom.jpg

Jak już się upierasz bez chrono, to Carrera :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit - nieistotne :)

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, evilym napisał:

Hej, to nie miało być rozwiązanie uniwersalne, ale dla naszego ziomka. Napisał że garniak dwa razy w roku jest.. Do eleganckich spodni i koszuli Omega De Ville będzie w sam raz. 

A chrono? Co to za kolekcja bez fajnego chrono :)

 

Jak już się upierasz bez chrono, to Carrera :)

Akurat Monaco chciałbym z Chrono ale jest większy niż ten bez i mi nie leży. Chociaż tego drugiego nie mierzyłem jeszcze.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szuwi napisał:

Edit - nieistotne :)

 

E, tam - ja zdążyłem przeczytać i można było uznać za istotny post :)

Teraz, ziomek1988 napisał:

Akurat Monaco chciałbym z Chrono ale jest większy niż ten bez i mi nie leży. Chociaż tego drugiego nie mierzyłem jeszcze.... 

Dużo większy? Tak na szybko sprawdziłem i chrono z calibrem 12 ma 39mm.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.