Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziomek1988

Ograniczenie kolekcji do 2 lub 3 zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, evilym napisał:

E, tam - ja zdążyłem przeczytać i można było uznać za istotny post :)

Dużo większy? Tak na szybko sprawdziłem i chrono z calibrem 12 ma 39mm.

 

Monaco to IMO duży zegarek, ale co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, evilym napisał:

E, tam - ja zdążyłem przeczytać i można było uznać za istotny post :)

Dużo większy? Tak na szybko sprawdziłem i chrono z calibrem 12 ma 39mm.

Ten drugi 37mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ziomek1988 napisał:

Ten drugi 37mm 

Mam Carrere 43mm i jest super :) ale to trzeba lubić duże zegarki.

Monaco nie mierzyłem więc się nie wypowiadam.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie sprzedałem już większość kolekcji zostawiając sobie Tudora Black Bay, dokupiłem Tag Heuer Carrera calibre 6 ze zdjęcia a jak sfinalizuję sprzedaż DeVille to kupię Aqua Terrę :D

 

Może TH to nie jest chrono ale moim zdaniem wygląda na bardziej sportowy zegarek więc aktualnie zostanę 3 zegarkowcem. Może za jakiś czas dojdę do wniosku żeby całość zamienić na Rolexa Explorera i mieć tylko jeden.... Może :)

TAG-Heuer-Carrera-Calibre-6-COSC-2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ziomek1988 napisał:

Może za jakiś czas dojdę do wniosku żeby całość zamienić na Rolexa Explorera i mieć tylko jeden.... Może :)

W czym Explorer miałby być lepszy niż ta świetna (mimo że bez chrono :P ) kolekcja?

 

Moim zdaniem zostań z tymi 3 i nawet nie myśl o Rolku... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ta Carrera :)

A co do kolekcji... który w tej docelowej miałby robić za garniturowca?
AT jednak dość podobna do Carrery stylem. Do marynarki ujdzie ale do garnituru?
Zamiast AT rozważyłbym de ville z jasną tarczą. Albo JLC :)

Zdaje się kolega @szuwi ma takiego. Chyba, że ten garnitur potraktujemy z przymrużeniem oka.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, fanfar19 napisał:

Świetna ta Carrera :)

A co do kolekcji... który w tej docelowej miałby robić za garniturowca?
AT jednak dość podobna do Carrery stylem. Do marynarki ujdzie ale do garnituru?
Zamiast AT rozważyłbym de ville z jasną tarczą. Albo JLC :)

Zdaje się kolega @szuwi ma takiego. Chyba, że ten garnitur potraktujemy z przymrużeniem oka.

Myślałem, żeby od biedy założyć AT. Garnitur zakładam 2 razy w roku. 

@szuwi co masz ciekawego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garnitur 2x w roku to faktycznie problem. Trochę szkoda kupować garniturowca na dwie okazje w roku. Z drugiej strony dość denerwujące jest jak potem patrzysz na zdjęcia, a tam stoisz w garniturze, z zegarkiem na bransie i ciemną tarczą. Wiem po sobie :(

A tutaj skoro Carrera jest na pasku, to AT prosi o bransoletę. Do tego są wersje AT bardzo sportowe np. ta z jasną tarczą , szarymi indeksami i pomarańczowymi wstawkami, na gumie. Do gajera ni diabła nie pasuje.

 

@szuwi - świetny 👍

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, fanfar19 napisał:

Garnitur 2x w roku to faktycznie problem. Trochę szkoda kupować garniturowca na dwie okazje w roku. Z drugiej strony dość denerwujące jest jak potem patrzysz na zdjęcia, a tam stoisz w garniturze, z zegarkiem na bransie i ciemną tarczą. Wiem po sobie :(

A tutaj skoro Carrera jest na pasku, to AT prosi o bransoletę. Do tego są wersje AT bardzo sportowe np. ta z jasną tarczą , szarymi indeksami i pomarańczowymi wstawkami, na gumie. Do gajera ni diabła nie pasuje.

 

@szuwi - świetny 👍

 

Dlatego szukam AT na bransie i dokupię jakiś pasek na wyjściowe okazje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT dość wysoka jest, IMO średni z niej garniturowiec. Rozumiem cię, że na 2 razy w roku nie ma sensu kupować garniturowca. Sęk w tym, że redukując kolekcję do 2-3 zegarków szedłbym w jak najbardziej różne zegarki, TAG i AT są podobne stylem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cordi7 napisał:

AT dość wysoka jest, IMO średni z niej garniturowiec. Rozumiem cię, że na 2 razy w roku nie ma sensu kupować garniturowca. Sęk w tym, że redukując kolekcję do 2-3 zegarków szedłbym w jak najbardziej różne zegarki, TAG i AT są podobne stylem. :)

To co sugerujesz, jaki model byś kupił? 

Może pójść w tym kierunku? Moja DeVille to podstawowy model z niebieską tarczą na pasku. 

Screenshot_20200726_123537_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200726_123023_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. TH ma białą tarczę niestety bo białym OP jak już sugerował bodajże kolega Szuwi z racji na brak daty i niewielką wysokość obskoczyłbyś eleganckie okazje. Teraz jest trochę trudniej :) 

 

Masz BB58 jako EDC, TH jako zegarek sportowy, no jak nic brakuje ci czegoś ciut bardziej eleganckiego.

DeVille nie jest złym wyborem, Globemaster ma bodajże raptem pół milimetra grubości mniej niż AT więc odpada.

A co byś powiedział na Grand Seiko w kwarcu? Masz dwa automaty wiec fajnie uzupełniłby kolekcję.

 

Np. SBGP009

 

ACB754A2-3EB0-49F7-8EA8-EC082A166087.jpeg.d7c4f227838be7e10c81d99437a5180a.jpeg

 

40 mm średnicy, 10.6 mm grubości. Ja tyle elegancki, że obskoczy garnitur ale i do innych okazji założysz.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cordi7 napisał:

Dobre pytanie. TH ma białą tarczę niestety bo białym OP jak już sugerował bodajże kolega Szuwi z racji na brak daty i niewielką wysokość obskoczyłbyś eleganckie okazje. Teraz jest trochę trudniej :) 

 

Masz BB58 jako EDC, TH jako zegarek sportowy, no jak nic brakuje ci czegoś ciut bardziej eleganckiego.

DeVille nie jest złym wyborem, Globemaster ma bodajże raptem pół milimetra grubości mniej niż AT więc odpada.

A co byś powiedział na Grand Seiko w kwarcu? Masz dwa automaty wiec fajnie uzupełniłby kolekcję.

 

Np. SBGP009

 

ACB754A2-3EB0-49F7-8EA8-EC082A166087.jpeg.d7c4f227838be7e10c81d99437a5180a.jpeg

 

40 mm średnicy, 10.6 mm grubości. Ja tyle elegancki, że obskoczy garnitur ale i do innych okazji założysz.

 

Niestety, miałem parę Japończyków i przymierzałem Grand Seiko. Owszem wykonanie klasa ale jakoś nie ma między nami chemii. Może to być też kwestia tego, że Omega i Tag Heuer to dwie firmy, których zegarki chciałem mieć od dziecka ❤️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już tę Carrerę i BB, to na garniturowca możesz sobie dokupić np. to:

 

Marka z tradycjami/na pewno nie "obciachowa", obie wersje mogą służyć również przy stylizacjach ciut bardziej casualowych, a nie kosztują oceanu PLN-ów. No, chyba, że masz mocne ciśnienie na wydanie dużego sianka i pokazywanie funflom: "Paczać! Mom!" ;) 

 

Longines-heritage-flagship-review-5.jpg

 

Longines-Flagship-Heritage-60th-Anniversary-L4-817-4-76-kapak-2.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro kolega zawsze chciał Omegę mieć... to zostaje zmienić obecną deville na wersję ze srebrną tarczą.

Albo w ogóle zostawić tę co ma. 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, fanfar19 napisał:

Ale skoro kolega zawsze chciał Omegę mieć... to zostaje zmienić obecną deville na wersję ze srebrną tarczą.

Albo w ogóle zostawić tę co ma. 

 

No, skoro zawsze chciał mieć Omegę, to tak. 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, fanfar19 napisał:

Ale skoro kolega zawsze chciał Omegę mieć... to zostaje zmienić obecną deville na wersję ze srebrną tarczą.

Albo w ogóle zostawić tę co ma. 


+1 ode mnie. Skoro ma być Omega to ta będzie najlepszą opcją, AT za wysoka i za bardzo sportowa, Globemaster nadal wysoki. Zostaje De Ville.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ziomek1988 napisał:

Myślałem, żeby od biedy założyć AT. Garnitur zakładam 2 razy w roku. 

@szuwi co masz ciekawego? 

Na przekór wszystkim powiem że kupuj AT. 

Dwa razy w roku będzie ok nawet do garnituru. Jak będziesz czuł dyskomfort to pójdziesz bez zegarka.

Ewentualnie kup jakiegoś niedrogiego vintage czy nawet kwarca za kilka stówek żeby te dwa / trzy dni w roku obskoczył :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie... Bo czytałem i są różne opinie wntei kwestii. Czy serwis Omegi jest w stanie wystawić duplikat lub jakiś certyfikat autentyczności zegarka jeśli nie ma do niego papierów?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo już myślałem, że mam swój typ i kupię srebrną de ville hour vision ale... Dopiero zauważyłem, że ma 41mm co przy tego typu zegarku na mojej łapie nie przejdzie bo będzie za duży. 

 

Tak więc teraz zastawiam się czy ta szara wersja z niebieskimi indeksami na bransolecie będzie lepsza niż moja granatowa na pasku?  No lub znowu w grę wchodzi AT :D

Screenshot_20200726_123023_com.android.chrome.jpg

 

IMG_20200708_112434.jpg

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor na tym zdjęciu ma się nijak do rzeczywistości.

To jest bardziej taki kolory, tylko nie szczotkowany a marmurek

 

 

 

C8EEBEA8-7427-44D7-8692-78236FECEE06.jpeg

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fanfar19 napisał:

Kolor na tym zdjęciu ma się nijak do rzeczywistości.

To jest bardziej taki kolory, tylko nie szczotkowany a marmurek

 

3C764019-A04E-4283-B819-EC0D42EE545B.jpeg

Fotka się nie otwiera. Widziałeś go na żywo? Niestety mam problem, żeby na niego zerknąć i żeby porównać do tego granatowego. Na wizualizacjach wydaje się być ciekawszy i mniej nudny ale może mi się tylko wydaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się otwiera, szukałem jakiegoś zdjęcia  z neutralnym balansem bieli.

Widziałem na żywo i szczotkowanego i marmurka. Kupiłem szczotkowanego :)

Ale to ten sam kolor tylko wzorek inny.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fanfar19 napisał:

Już się otwiera, szukałem jakiegoś zdjęcia  z neutralnym balansem bieli.

Widziałem na żywo i szczotkowanego i marmurka. Kupiłem szczotkowanego :)

Ale to ten sam kolor tylko wzorek inny.

Wygląda bardzo dobrze. Brałeś pod uwagę też klasyczną granatową tarczę? Miałeś możliwość porównania? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.