Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
n1troo

Myjka ultradźwiękowa do części zegarków i okularów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zastanawiam się czy może kupić jakaś myjkę ultradźwiękową, ale żeby nie wydawać pieniędzy tylko w jednym celu. 

Czy istnieją jakieś myjki którymi będę mógł wyczyścić zarówno części mechanizmu zegarka jak i biżuterię czy też okulary?  Oczywiście rozumiem, że pewnie różnymi preparatami ;)

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu trochę dyskusji...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobieżnie czytałem to ale tam dyskusja dotyczyła czy stosować a nie konkretnych modeli dla użytkownika hobbysty domowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do wstepnego odsyfiania uzywam myjki z lidla...

Wlewam wodę, a do niej wkładam małe szklane( powinno byc szklane) naczynie  nalewam tam nafty i czyszcze z pierwszego syfu.

Mozna się zdziwic ile brudu potrafi potem zostać na dnie naczynia.

 ( Tego często nie widac gdy się odrazu uzywa "typowego" środka czaysczącego i mycia "ręcznego'

0


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to rezultat u mnie po czyszczeniu w benzynie ekstrakcyjnej pędzelkiem.

Niby na oko czyste, ale zastanawiam się czy po wsadzeniu do myjki jeszcze coś pokazało by się

20200719_200253.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóbuj.. ale moim zdaniem znalazłbys tego więcej..Jak pisałem myje w nafcie i poczyszczeniu z zewnatrz pedzelkime było po myjce więcej, więc zarzuciłem mycie "wstępne' pedzelkiem.

... wkladam odrazu do myjki.

By sie pozbyc brudu, którego nafta nie 'bierze' potem dodatkowo myje w srodkach "zegarmistrzowskich" typu gronal...Ale to np. kotwica, balans.

 Tych nie wkładam do myjki.

 1) paletki moga sie 'wysunac"

2) włos się może posklejac ( jak był czyms zapaprany)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich delikatnych elementów to naprawdę nie ma sensu do myjki wsadzać, ale te wszystkie typowo metalowe rzeczy niech się umyją. Tam jest pełno dziurek których nie da się inaczej domyć no chyba ze skrobać dewnianym patyczkiem ale komu się tak chcę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczałem myjke stosowac do czyszczenia broni i łusek do elaboracji. Potem do części mechanizmów, potem do części zegarów, a teraz do kieszonek...  :)

Oczywiście rózne środki myjące.

 Zegary = Akra rozcieńczona 1:10 z wodą  i 240 sek.

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minutes ago, mkl1 said:

Zaczałem myjke stosowac do czyszczenia broni i łusek do elaboracji. Potem do części mechanizmów, potem do części zegarów, a teraz do kieszonek...  :)

Oczywiście rózne środki myjące.

 Zegary = Akra rozcieńczona 1:10 z wodą  i 240 sek.

 

 

A co to za model myjki? Jeszcze znajdę na w sklepie? Czy możesz mi jakaś polecić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mała chyba 1 litr była dostępna kiedyś w Lidlu..

Myjka ultradźwiękowa

Dziuała juz od 5 lat..

Tylko ja płuczę zawsze po użyciu srodków "czyszczących" innych niz woda.

( bo powodują mikrokorozje  nawet tzw nierdzewki)

 i tak jak pisałem małe przedmioty to w szklanym naczyniu, a reszta myjki to czysta woda- jako 'wypełnicz-przweodnik...

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, mkl1 said:

Tak mała chyba 1 litr była dostępna kiedyś w Lidlu..

Myjka ultradźwiękowa

Dziuała juz od 5 lat..

Tylko ja płuczę zawsze po użyciu srodków "czyszczących" innych niz woda.

( bo powodują mikrokorozje  nawet tzw nierdzewki)

 i tak jak pisałem małe przedmioty to w szklanym naczyniu, a reszta myjki to czysta woda- jako 'wypełnicz-przweodnik...

 

 

kurder teraz ona na allegro po 200zł 😜  https://allegro.pl/oferta/myjka-ultradzwiekowa-sterylizator-kosmetyczny-0-6l-8904911935

z tego co widzę jeden z jej parametrów to czestotliwość i tutaj mamy 46Hz dużo myjek ma 40-30  więc może to jest jeden z kluczowych elementów ze jedny chwalą a inni mówią ze nie działa

Edytowane przez n1troo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do czyszczenia koperty zegarka. Kopertą stara chromowana. Gdzieś wyczytałem że nie powinno się czyścić w myjące ultradźwiękowe kopert chromowanych i złoconych. Czy to prawda?

Edytowane przez Robinero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? ktoś coś napomknął?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dokładnie nie wiem na którym forum ale ktoś wspomniał że na starą powłokę chromowaną lub złoconą może takie mycie źle wpłynąć i może ją zniszczyć. Dlatego pytam. Może ktoś się wypowie. Może ktoś mył stare koperty i może się podzielić efektami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak odchodzi od podłoża to te farfocle odlecą w siną dal..

 to co nie jest utlenione zostanie..

 teraz pytanie....

Czym  i  co dodasz do płynu ..( woda +???)

 i co chcesz uzyskać

 

 odczyścić bród i pozbyć się farfocli.. czy ratować te odstające części powłoki  potem je podklejać kropelką ???


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pisałem o podklejaniu lużno przylegajacej a o ewentualnej możliwości zniszczenia już nadszarpnietej wiekiem powłoki. Proszę bez ironii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem..

 Ja myjkę używam do różnych celów...

 od czyszczena broni,

 czyszczenia lusek

 Czyszczenia werków zegarków

  kopert. itp..

 TYLKO trzeba dobrać:

czas,

płyn

i naczynie wspomagające  itp.

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy czyszczeniu koperty może się stać:

-słabo położona powłoka galwaniczna odpadnie.

 -Szkiełko żle wklejone, lub żle osadzone, się poluzuje lub wypadnie,

 i to w zasadzie tyle.

 co od naczynia.

 Ja do czyszczenia wstęonego werków , wkładam je do małego naczynia szklanego ( nie plastik, nie metal) a to naczynie umieszczam dopiero w myjce wypełnione wodą.

Do naczynia wlewam płyn czyszczący i 180 sek. ( czasami 180 x 2 z przerwą na obejżenie co się dzieje..)

Acha werk na podkładce z zakrętki plastikowej, lub korka, by nie leżał bezpośrednio na szkle i nie dotykał ścianek

 To ultradźwięki mają pracować, nie drgania naczynia "obijać" przedmiot czyszczony...

 Kązdy robi jak lubi.

 Ja nie kupiłem agregatu zegarmistrzowskiego do czyszczenia, bo napawą się bawię, a nie naprawiam profesjonalnie...

 

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przy okazji i ja zadam pytanie. 

Do mycia mechanizmów takich powiedzmy od roczniaka wzwyż, jaka moc myjki ultradżwiękowej domywa najskuteczniej?

Bo moim zdaniem 70 W to trochę za mało. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyje tylko w kilku seriach

Ja myłem całe zamki , lub 30 łusek karabinowych.. po 5 cyklach jest czyste.. ( czyli jakaś godzina, z przerwami)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat myję tylko w myjce ultradźwiękowej. Mechanicznej używam już sporadycznie. Używam do myjki płynu Gronal, tak jak do mechanicznej. Zawsze kąpiel robię w wodzie destylowanej, minerały w wodzie zwykłej mogą matowieć mosiądz, lub go przebarwiać. Zawsze też myję wstępnie w rozcieńczalnikach, aby usunąć stare smary a zwłaszcza ich zaschnięte skrzepy i zacieki, po których na mosiądzu zostają utlenione miedziane plamy. Dbam aby kąpiel była względnie czysta,- brudna może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Powłoki galwaniczne są bezpieczne o ile się nie łuszczą, te kładzione na lakierze przewodzącym prąd - odpadają. Lakiery na metalach kolorowych nie są bezpieczne, emalia czyści się rewelacyjnie o ile nie ma na niej naniesionych napisów nie zalanych emalią - zmyją się. Unikam mycia wrażliwych części - kotwic z klejonymi paletami, włosów balansu, malowanych tarcz, itp. Myję części do liczników samochodowych z lat 50tych, które czasami są wykonane z materiałów, których nawet nie potrafię nazwać, i wszystko w porządku.

 

 Drewniany czyścik którym na końcu zawsze czyszczę łożyska mechanizmu, po myjce ultradźwiękowej jest czysty, po mechanicznej nie. I to jest wyższość tych myjek.

Z kąpielami amoniakalnymi trzeba uważać, Różne metale różnie reagują i lepiej robić próby.

 Części hartowane, typu sprężyna, włos roczniaka, w myjkach do 200 wat są bezpieczne, o ile te części nie stykają się ze sobą podczas mycia. Robiłem doświadczenia na brzeszczotach do piłki włosowej, i mam wrażenie że te związane drutem szybciej się tępiły . Moja ma 600w, z regulacją, kąpiel robię w temperaturze 40 stopni, max 3 cykle po 1min.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy nic się nie stanie zegarkowi jeśli go dam do myjki ultradźwiękowej? Chodzi o próbę usunięcia nalotu niewiadomego pochodzenia  na kopercie.Obawiam się tylko czy nie zaszkodzi mechanizmowi?

20211118_210404.jpg

Edytowane przez Reinhold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie w całości ....

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Reinhold napisał(-a):

Obawiam się tylko czy nie zaszkodzi mechanizmowi?

Też bym się obawiał.

 

Warto by może dla bezpieczeństwa wyciągnąć werk ze środka..

 

Próbowałeś wyczyścić w bardziej standardowy sposób? np szczoteczką do zębów żony ?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.