Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LuckyLukeLbn

Oris czy inny zegarek do 5 000 - 6 000 zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo zainteresował mnie ten zegarek https://zegarownia.pl/zegarek-meski-oris-chronoris-automatic-01-733-7737-4053-07-8-19-01 Czy jest warty swojej ceny? Czy to zegarek prestiżowy?

 

A może jesteście w stanie Państwa polecić inny zegarek do 5 000 - 6 000 zł? Styl casual, metalowa bransoleta, oryginalny wygląd, renomowana marka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, LuckyLukeLbn napisał:

Bardzo zainteresował mnie ten zegarek https://zegarownia.pl/zegarek-meski-oris-chronoris-automatic-01-733-7737-4053-07-8-19-01 Czy jest warty swojej ceny? Czy to zegarek prestiżowy?

 

A może jesteście w stanie Państwa polecić inny zegarek do 5 000 - 6 000 zł? Styl casual, metalowa bransoleta, oryginalny wygląd, renomowana marka 

 

Nie wiem czy jest warty ceny ale wygląda super

To nie jest zegarek "prestiżowy" 🙂

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefiniuj prestiżowy.
Co do Orisa ludzie wyrażają się o nim dobrze, stosunek ceny do jakości wg opinii na forach jest b. dobry.
Zegarek wyglądem przypomina „kopresory” więc jeśli nie zależy Ci bardzo na prestiżu i podoba Ci się taki design ponurkuj w necie i poszukaj. W podobnej stylistyce jest np Dan Henry, a w podobnej stylistyce a tanio są rosyjskie amfibie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ball Fireman Enterprise. I z tym prestiżem w założonym budżecie, gdy chodzi o nowy zegarek, to raczej nie ma co szaleć 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fidelio napisał:

Ball Fireman Enterprise. I z tym prestiżem w założonym budżecie, gdy chodzi o nowy zegarek, to raczej nie ma co szaleć 😉

 

Pozwolę się nie zgodzić z kolegą - za mniejsze pieniądze można kupić odpowiedni zegarek.

 

.

Seiko_Presage_Automatic_White_Enamel_Dial_73227562.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Do tego prestiżowy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do tego prestiżowy

Ma napisane presage :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych 45-letnich "dziadków" z mojej międzynarodowej korpo liczy się tylko Rolex. 

Ewentualnie Omega jako przedsionek ligi Rolexa i jako taki "prestiż".

Innych marek nie słyszeli, nie widzieli, a to co mają na nadgarstku czasem pasuje jak wieprz do salonu... Ale logo na tarczy jest, więc czego się czepiam? 

Pisałem już kiedyś o tym, tylko w bardziej miękkich słowach w klubie miłośników Orisa.

 

W dniu 20.07.2020 o 19:52, LuckyLukeLbn napisał:

Bardzo zainteresował mnie ten zegarek https://zegarownia.pl/zegarek-meski-oris-chronoris-automatic-01-733-7737-4053-07-8-19-01 Czy jest warty swojej ceny? Czy to zegarek prestiżowy?

 

A może jesteście w stanie Państwa polecić inny zegarek do 5 000 - 6 000 zł? Styl casual, metalowa bransoleta, oryginalny wygląd, renomowana marka 

 

Z tym oryginalnym stylem byłbym jednak ostrożny. Zegarek jest dość charakterystyczny, na pewno przyciągnie uwagę, ale z czasem może się opatrzyć (obawiam się, że dość szybko). Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, ale ten Oris to trochę taki "krzykacz". Jeżeli miałbym kupić jeden jedyny za ok. 5-6 tysięcy, szukałbym jednak nurka na kajdanie i ewentualnie dokupił gumę. Np. Oris Aquis Date 01 733 7653 4135-07 8 26 01PEB albo Longines Hydroconquest L3.782.4.56.9. Bo mam i znam i polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie doprecyzowania wymaga 'styl casual'. Szukamy EDC? Divera? Jaka wielkosc nadgarstka?

Ja bym patrzyl na Sinn 556 i Sinn 104 - marka zacna choc nie Swiss made, w budzecie sie powinnismy zmiescic.

Bardzo fajne, solidne, dobrze wykonane czasomierze - obydwa modele IMO podejda do casualu jak zloto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnym stylu do tego Orisa jest jeszcze Alpina Pilot GMT Heritage, ktory ma wg mnie znacznie ladniejsza tarcze - naprawde robi mega wrazenie!  Ma 42mm ale przez specyficzny ksztalt swietnie lezy nawet na malym nadgarstku - mierzylem go i na 16,5 cm wygladal bardzo dobrze. Tutaj masz ladny opis https://monochrome-watches.com/alpina-startimer-pilot-heritage-gmt-hands-on-price/ :)   

Alpina-Startimer-Pilot-Heritage-GMT-8.jpg

Alpina-Startimer-Pilot-Heritage-GMT-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na Twoim miejscu bym rozważył Longinesa Legend Divera. 

 

Miałem takiego przez chwilę, przepiękny zegarek. Na mnie trochę za duży więc go sprzedałem dalej. Moim zdaniem pasuje do wielu okazji, jest bardzo uniwersalny. 

 

Są też wersje na bransolecie :)

IMG_20200716_141530.jpg

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest dawno nieaktualny bo OP zdążył w tym czasie założyć kilka innych tematów i koniec końców kupić Tag Heuer'a. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.