Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LuckyLukeLbn

Pomocy! Frederique Constant vs Davosa vs Roamer Searock

Rekomendowane odpowiedzi

Który zegarek byście wybrali? :) 

 

1. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-frederique-constant-classics-index-automatic-fc-303ln5b2b?gclid=Cj0KCQjwpNr4BRDYARIsAADIx9wMfOG3bVD9Q9u_5WB6h4YRuSnOoX0Tn9ip-K-js4mdrIvFFB5BHocaAjADEALw_wcB

 

2. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-roamer-searock-210633-41-02-20

 

3. https://zegarownia.pl/zegarek-meski-davosa-ternos-ceramic-161-555-04

 

Który byście wybrali? Który z nich jest najwyżej jeśli chodzi o piramidę zegarków? Czy Roamer jest niżej niż Frederique i Davosa? Który robi nas was największe wrażenie?

 

Jakaś inna propozycja w podobnej stylistyce do max 4 000 zł? Odpada Glycine Combat Sub. Nie podoba mi się :(

 

 

Edytowane przez LuckyLukeLbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zapomnij o jakiejś piramidzie prestiżu 🤦‍♂️ Ponadto to da różne zegarki , FC klasyk, Davosa to nurek wiec przy takim rozrzucie , w cenie ok. 4 tys. znajdziesz w sumie sporo zegarków . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz styl który Ci się podoba i można zacząć coś proponować. 

Davosa Ternos to zegarek w stylu diver (nurek). Pozostałe bardziej klasyczne. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolega powyzej, ze patrzysz na 3 rozne zegarki ... tym niemniej na tyle, na ile udaje mi sie odcyfrowac twoje intencje szuaksz tzw. EDC - every day carry, czyli zegarka na kazda okazje?

 

Mnie z tego zestawienia najbardziej podchodzi Searock, z racji na klasyczny design, ktory preferuje - to bardzo fajny zegarek tylko moim zdaniem ciut za duzy, gdyby koperta miala 40 mm zamiast 42 mm nosilby sie idealnie.

 

Podaj prosze jaki masz rozmiar nadgarstka, czego oczekujesz od zegarka (funkcje, sposob uzytkowania) i do jakich strojow planujesz go nosic a sprobujemy pomoc.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roamer Serock. Najbardziej uniwersalny wygląd, a weglik wolframu naprawdę duży plus. Brałbym bez zastanowienia z tych trzech. 

A do tego najtańszy. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako EDC Searock. Bardzo mi się podoba ten zegarek tylko dla mnie te 42mm to tak odrobine za dużo. Jaki masz nadgarstek?

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, żeby to nie są prestiżowe zegarki. Jednak popatrzyłem na piramidę zegarkow i wynika ze niej, że Roamer jest niżej niż Davosa i Frederique. Chciałbym po prostu pójść w górę. Tak, szukam zegara EDC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC moim zdaniem za elegancki na EDC. Roamer ma ta zaletę, ze po wrzuceniu na pasek staje się całkiem elegancki. 

 

Może Longines conquest?

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/1142_Longines_Conquest_L37774586

 

Z kodem poniżej 4k wychodzi. Jest też opcja 39mm

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej trójki zdecydowanie najbardziej stonowany wygląd do codziennego użytku ma Roamer.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC to firma, która ma w ofercie manufakturowe mechanizmy (plus komplikacje jak turbillon, repetycja, wieczny kalendarz), jest pozycjonowana w wyższej części średniego segmentu oraz dolnej granicy premium ( w przypadku wybranych egzemplarzy). Davosa i Roamer to dolna granica średniej półki oraz poziom entry. Można wobec tego powiedzieć, że dzieli je cały poziom lub nawet dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Istvan napisał:

Można wobec tego powiedzieć, że dzieli je cały poziom lub nawet dwa.

I sto lat historii lub w przypadku Davosy nawet więcej... :)

ps. Z pokazanej trójki zdecydowanie Roamer na EDC, moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być diver jako EDC to ja bym zerknął na:

 

 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.