Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
crispia

Casio GW-M5610-1ER

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.😀

Zamówiłem na stronie Time Trend zegarek Casio GW-M5610-1ER z dostawą do salonu.  Otrzymałem maila informującego, że zegarek zostanie sprowadzony z magazynu głównego. I tu pojawia się moje pytanie: ile miesięcy lub lat mógł przeleżeć w owym magazynie. Pobieżna lektura forum dostarczyła mi wiedzy o możliwej konieczności wymiany akumulatora w sytuacji, gdyby czasomierz przeleżał długo w ciemności i ogniwo rozładuje się.

Jaki poziom naładowania akumulatora powinien wskazywać wyświetlacz: L, M, H ?

Wiem że teraz to już trochę taki łabędzi śpiew, ale co byłoby korzystniejsze. Zakup Casio z ekspozycji ( akumulator byłby wówczas doładowywany), czy nabycie go z dostawą z magazynu.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Krzysztof

Edited by crispia

Z magazynu. Po kodzie na dekielku dojdziesz kiedy go wyprodukowano, ale trudno uwierzyć, że leżał w magazynie kilka lat.

Pozdrawiam

Piotr

Dzisiaj odebrałem zegarek z salonu. Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy przy ustawieniu DST na AUTO powinna wyświetlać się ikonka dst, przy OFF jej nie ma, a pojawia się przy ON.

Zegarek dość dawno nie synchronizował się ze stacja w Niemczech. I tu pojawia się moje kolejne pytanie. Przy funkcji DST ustawionej na ON, bez synchronizacji, zegarek pokazuje prawidłową godzinę. Przy AUTO godzina cofa się o jedną. Czy to normalne?

Z góry dziękuję ze wszelkie porady.

Pozdrawiam Krzysztof :)

7 godzin temu, crispia napisał:

Czy to normalne?

normalne , dst on/off , jest trybem "ręcznym" tam gdzie synchronizacja jest niemożliwa , zrób jak kolega radzi.

W dniu 24.07.2020 o 05:25, andrzejp1242 napisał:

normalne , dst on/off , jest trybem "ręcznym" tam gdzie synchronizacja jest niemożliwa , zrób jak kolega radzi.

W moim GW-M5610 synchronizacja działa pomimo ręcznego ustawienia DST zarówno ON jak i OFF. Przy okazji, gdyby faktycznie znieśli zmiany czasowe to pewnie jedyna opcja aby synchronizacja działa poprawnie to ustawienie ręczne DST. Chyba, że synchronizacja ustawia też czas letni, ale raczej to jest w firmware zegarka według daty i wybranej strefy czasowej.

Edited by Yacko

Sygnał DCF77 stosuje się także do synchronizacji zegarów domowych, a nawet niektórych zegarków na rękę. Urządzenia korzystające z sygnału DCF77 mogą automatycznie przestawiać się z czasu letniego na czas zimowy i odwrotnie. Ze względu na wspólną z Niemcami strefę czasową z sygnału DCF77 można z powodzeniem korzystać w Polsce. Tyle Wikipedia😀